Ako

Takto môžete nahrávať Skype konverzácie vo Windows

Niekedy je užitočné vedieť zaznamenať konverzáciu cez Skype. Napríklad keď s niekým robíte pohovor, alebo keď máte schôdzku cez Skype. Tu vám ukážeme, ako ľahko nahrať hovor cez Skype.

Skype nemá žiadnu funkciu na zaznamenávanie štandardných konverzácií. Ale sú chvíle, kedy môže byť veľmi užitočné vedieť zaznamenať rozhovor, aby ste ho mohli zdieľať s ostatnými alebo s ním potom sami konzultovať. Našťastie existujú programy tretích strán, ktoré môžete použiť na nahrávanie videa a zvuku v programe Skype.

Nie každý je rád prijatý. Preto si vždy vopred vyžiadajte povolenie a zreteľne označte, či chcete nahrávať iba zvuk alebo video.

Skype odporúčania

Samotný Skype ponúka zoznam alternatívnych programov a doplnkov, pomocou ktorých môžete nahrávať konverzácie na webe. V každom prípade si nezabudnite stiahnuť aplikáciu Skype z počítača pre počítač namiesto aplikácie z Windows Store, pretože s touto verziou nefungujú všetky programy a doplnky.

Zadarmo videorekordér

Obzvlášť sa nám páči Free Video Call Recorder od DVDVideoSoft, pretože je to bezplatný a veľmi jednoduchý program, ktorý funguje dobre pod Windows 10 a ponúka veľa rôznych možností.

Môžete si napríklad zvoliť obraz v obraze (nahrávať zvuk a video z oboch strán), nahrávať iba video z druhej strany alebo nahrávať iba zvuk z oboch strán. Video je uložené ako .mp4 a audio ako .mp3, takže ho môžete neskôr použiť na rôzne účely. Môžete napríklad ľahko nahrať súbory .mp4 na YouTube a súbory .mp3 je možné otvoriť v programe na úpravu zvuku, napríklad na odstránenie šumu alebo na odstránenie určitých častí zvuku.

Nahrávanie môžete tiež pozastaviť počas hovoru. To je užitočné, keď vy alebo váš partner v konverzácii musíte ísť na toaletu alebo ak chcete diskutovať o niečom medzi tým, čo by sa nemalo / nemusí zaznamenávať, aby ste potom nemuseli nutne upravovať zvuk alebo video.

Používanie bezplatného videorekordéra

Program neobsahuje žiadne reklamy ani spyvér. Po stiahnutí softvéru by ste však pri jeho inštalácii mali byť opatrní, aby sa váš predvolený prehliadač nezmenil.

Ak chcete používať nahrávací softvér, uistite sa, že program Skype nie je otvorený. Po otvorení bezplatného záznamníka videohovorov sa program Skype otvorí okamžite.

Skype bude fungovať ako obvykle, zobrazí sa vám však aj okno Free Video Call Recorder, kde môžete spustiť nahrávanie.

Môžete si zvoliť, či chcete zaznamenať iba svojho partnera alebo konverzáciu. Môžete si tiež zvoliť, či chcete uložiť iba zvuk alebo video.

Výsledné súbory sa uložia do priečinka Videá priečinok v priečinku používateľa, ale môžete zvoliť ľubovoľný priečinok stlačením Prechádzať kliknutím a výberom priečinka. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste mali prístup k uloženým záznamom, sú Zobraziť v priečinku kliknúť.