Ako

Zbavte sa rýchleho prístupu v Prieskumníkovi súborov

Prieskumník Windows 10 má v porovnaní s predchádzajúcimi verziami systému Windows mierne odlišný vzhľad. A nové funkcie. Jedným z nich je Rýchly prístup, ale nie každý na to čaká. Našťastie je tu deaktivácia.

Prieskumník Windows 10 vyzerá inak ako napríklad v systéme Windows 7. Ex používatelia systému Windows 8 nepochybne uvidia viac orientačných bodov. To však neznamená, že vám je všetko rovnako užitočné. Niektoré veci sa dajú ľahko upraviť. Teraz využite túto možnosť Rýchly prístup. Súbory v určitých priečinkoch, ako sú súbory na stiahnutie, dokumenty, obrázky a ďalšie, vrátane naposledy otvorených priečinkov, môžete rýchlo nájsť. Šikovné, ale pretože sa tento blok nachádza v hornej časti ľavého stĺpca Prieskumník, posúvajú sa trochu dole aj ďalšie dôležité časti.

Ak ste niekto, kto nikdy skutočne nepoužíva rýchly prístup a prejde priamo nadol k tomuto počítaču, môžete tiež rýchlo vypnúť všetok rýchly prístup. Urobíte to pomocou pásky Prieskumník na karte Socha kliknúť. Potom na ňu kliknite možnosti. V okne, ktoré sa otvorí, prepnite na kartu Všeobecné nižšie Ochrana osobných údajov možnosti V priečinku Rýchly prístup môžete zobraziť naposledy použité súbory a V priečinku Rýchly prístup môžete zobraziť naposledy použité priečinky od. kliknite na Ok a Kees je pripravený. Nie nadarmo je táto možnosť umiestnená pod hlavičkou súkromia, pretože jej vypnutie tiež zaručuje, že kolegovia alebo spolubývajúci môžu vidieť, ktoré súbory ste nedávno použili.

Začiarkavacie políčka

Pretože teraz pracujeme s možnosťami Prieskumníka, je to len praktická možnosť. Kliknutím na kartu Zobraziť v okne Možnosti - teraz viete, ako k nej získať prístup - nájdete celý zoznam praktických vecí, ktoré je možné zapnúť a vypnúť. Napríklad môžete mať začiarkavacie políčka umiestnené pred položkami v Prieskumníkovi. Niekedy celkom užitočné namiesto kliknutí pomocou klávesov Control! Aktivácia začiarkavacích políčok sa vykoná výberom možnosti Pomocou začiarkavacích políčok vyberte položky zapnúť.

Pre milovníkov starých školských knižníc sú tu tiež dobré správy. Posuňte sa úplne nadol v zozname a nájdete predvolenú vypnutú možnosť Zobraziť knižnice. Zapnutím sa táto stará časť vráti do svojej plnej slávy. Tu určite skontrolujte ďalšie možnosti, ale buďte opatrní, čo zapínate a vypínate.