Ako

Takto môžete PlayStation 4 používať ako prehrávač médií

PlayStation 4 je fantastická herná konzola. Ale kde v minulosti tieto zariadenia mohli skutočne hrať iba hry, v dnešnej dobe sú to výkonné a všestranné počítače, s ktorými zvládnete oveľa viac. Napríklad ho použite ako prehrávač médií.

Tip 01: Optické médiá

PlayStation môže byť moderným zariadením, ale to neznamená, že si nemôžete vychutnať filmy „staromódnym“ spôsobom prostredníctvom DVD. Do konzoly spoločnosti Sony môžete vložiť disky DVD aj Blu-ray na pekný večer na gauči. A to môžu byť dokonca aj disky, ktoré ste si sami napálili, pokiaľ ste ich finalizovali a netýkajú sa neštandardných formátov (napríklad mini DVD, ktoré sa niekedy objaví). Je pozoruhodné, že systém PS4 nepodporuje disky CD, takže takto nemôžete počúvať svoju hudobnú zbierku.

Tip 02: Externé úložné médium

Máte doma veľkú zbierku CD a ste sklamaní, že to nie je také ľahké počúvať na vašom PS4? Potom digitalizujte CD a uložte skladby na externý pevný disk alebo USB kľúč. Váš systém PS4 podporuje súbory mp3 aj aac, takže pri kopírovaní a kopírovaní súborov na to nezabudnite. Okrem toho nemôžete iba ukladať všetky svoje súbory na USB kľúč alebo disk a očakávať, že to váš PS4 pochopí. Disk musí byť naformátovaný na tuk alebo exfat, pretože ntfs nedokáže prečítať váš PS4. Okrem toho musíte všetky hudobné súbory vložiť do priečinka Hudba. Všetky videá, ktoré sa majú prehrať, musia byť tiež v samostatnom priečinku, nemusí však mať konkrétny názov. Nakoniec, aby ste mali prístup k hudobným a video súborom z externého disku, musíte si najskôr stiahnuť bezplatnú aplikáciu Media Player z obchodu PlayStation Store.

Je oveľa pravdepodobnejšie, že máte všetky svoje mediálne súbory v počítači alebo na NAS

Tip 03: Streamujte

Koľko diskov CD a DVD vlastne stále máte doma? Je oveľa pravdepodobnejšie, že v dnešnej dobe už všetko máte vo svojom počítači alebo systéme NAS. Namiesto toho, aby ste ho vložili na disk, na ktorom bude systém PS4 hrať, je oveľa efektívnejšie streamovať mediálny súbor. Ak ste si stiahli aplikáciu Media Player na svojom PS4, nemusíte na konzole robiť oveľa viac. Väčšina serverov NAS má už zabudovaný softvér, ktorý umožňuje streamovať na zariadenia, ktoré ho podporujú. Ak máte súbory v počítači, musíte si do počítača nainštalovať softvér, aby sa počítač PS4 a počítač našli v sieti. Najpopulárnejším (bezplatným) softvérom v tejto oblasti je server Universal Media Server. Nainštalujte program, určte, ktoré priečinky obsahujú súbory, ktoré chcete zdieľať, a pokiaľ je „server“ zapnutý, okamžite sa zobrazí v aplikácii Media Player na vašom PS4.

Tip 04: Živé hranie

Asi by sme neverili nikomu, kto nám to povedal pred desiatimi rokmi, ale v dnešnej dobe nehráte iba hry, ale ich sledovanie je dnes tiež koníček. A to vlastne nie je prekvapujúce. Pretože prečo by sme mali sledovať zápas medzi Ajaxom a Feyenoordom na skutočnom trávniku a nie zápas tých istých klubov, ktoré hrajú hráči? Z tohto dôvodu uviedla spoločnosť Sony pred rokmi naživo z PlayStation, kanálu, ktorý nájdete v sekcii Knižnica. Na tomto kanáli vidíte, ktoré hry sa práve hrajú, a môžete ľahko zvoliť vysielanie podľa vášho výberu, ktoré chcete sledovať. Špeciálnou vecou, ​​aby sme si opäť zobrali príklad z futbalu, je to, že grafika hry ako FIFA 20 je taká pôsobivá, že do niekoľkých sekúnd zabudnete, že fyzický zápas nesledujete.

V dnešnej dobe nehráte iba hry, ale ich sledovanie je teraz tiež koníčkom

Tip 05: Hudobné aplikácie

Existuje niekoľko alternatív počúvania hudby na vašom PS4. Tam, kde CD nefunguje, ale streamovanie cez počítač funguje, streamovanie cez internet funguje, lepšie povedané Spotify. Táto služba nie je na vašom PlayStation predvolene nainštalovaná, dá sa však ľahko stiahnuť z PlayStation Store. Keď to urobíte, prihláste sa pomocou svojho existujúceho účtu Spotify, aby ste získali prístup k všetkej hudbe, ktorú máte k dispozícii aj vo svojom smartfóne. Je pekné, že existujú aj špeciálne aplikácie, ktoré v skutočnosti nie sú hrami, ale ponúkajú špeciálne zážitky s komparzom, napríklad všetky druhy hudobných zážitkov s VR. Týmto spôsobom sa naučíte prežívať hudbu úplne novým spôsobom, aj keď by sme chceli dodať, že to samozrejme neplatí pre každého.

Tip 06: Hudba PS

V súlade so Spotify spoločnosť Sony pridala do svojho obchodu PlayStation Store zaujímavú časť s názvom PS Music. Názov naznačuje, že sa jedná o jeho vlastnú streamovaciu službu ako Spotify, Apple Music a Google Music, ale v skutočnosti to nie je nič iné ako prehľad zaujímavej hudby na Spotify (musíte mať najskôr nainštalovanú túto aplikáciu). To znie trochu hlúpo, ale nie je to tak. Spotify je skvelá aplikácia, ale ovládanie pomocou ovládača funguje o niečo horšie ako vo vašom smartfóne alebo počítači. Spoločnosť Sony teda urobila prehľad hudby súvisiacej s hrami v službe Spotify, takže nemusíte hľadať všetko, čo hľadáte, obrátiť celú službu naruby. Aplikácia PS Music nie je niečo, čo si stiahnete, mali by ste k nej vždy pristupovať z obchodu PlayStation Store.

Tip 07: Videoaplikácie

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Disney uviedla na trh svojho konkurenta Netflixu, spoločnosť Disney +. Možno ste už kanál vo svojom set-top boxe hľadali márne. Disney nemá vyhradený kanál pre Disney + a je veľmi pravdepodobné, že ani nebude, pretože spoločnosť ponúka túto službu ako strihač káblov. Práve preto spoločnosť vyrobila aplikácie pre rôzne platformy, ako sú iOS, Android a teda aj pre PS4. Ak chcete sledovať Disney + na svojej PlayStation, stiahnite si z obchodu PlayStation Store aplikáciu s rovnakým názvom. Vo vašej hlavnej ponuke Video a TV sa potom zobrazí nová kategória, kde bude umiestnená aplikácia. Tu nájdete aj ďalšie aplikácie na streamovanie videa, ako sú Netflix, NOS, Pathé Thuis, Film1 atď.

Pomocou funkcie Remote Play môžete hrať hru na systéme PS4 a pokračovať v hraní na počítači PC alebo Mac.

Tip 08: Diaľkové hranie

Nateraz sme sa v tomto článku zamerali hlavne na médiá, ktoré môžete hrať na svojom PS4, či už prostredníctvom iných zariadení alebo nie. Vedeli ste však, že sa to dá urobiť aj naopak? V minulosti vaša konzola nebola na použitie, ak niekto iný chcel pozerať televíziu, pretože ste na hranie hier potrebovali televízor. Remote Play to však zmenilo. Táto funkcia umožňuje spustiť hru na vašom PS4 a potom pokračovať v hraní na vašom PC alebo Mac. Ak to chcete urobiť, musíte najskôr povoliť Remote Play v Nastavenia / Nastavenia pripojenia pre Remote Play. Potom si stiahnite softvér pre svoj počítač. Potom pripojte ovládač k počítaču pomocou kábla USB a postupujte podľa pokynov na obrazovke. PC a PS4 budú teraz pripojené, potom môžete hrať hry z vášho PS4 na počítači PC alebo Mac.

Tip 09: Diaľkové ovládanie

Aj keď si myslíme, že PS4 je fantastický ako multimediálny prehrávač, táto operácia zostáva veľmi žiadaná. Na diaľkové ovládanie sme si jednoducho tak zvykli, že jeho ovládanie pomocou ovládača, aj keď je v podstate rovnaké, sa v skutočnosti necíti dobre. Našťastie existujú spoločnosti, ktoré s tým súhlasia, napríklad PDP, ktoré sa rozhodli pre PS4 vyrobiť diaľkové ovládanie. Tento diaľkový ovládač nepracuje s infračerveným pripojením, ale jednoducho cez bluetooth. Výhodou je, že na vykonanie príkazu nemusíte mieriť na svoju konzolu PS4. Po zakúpení diaľkového ovládača si musíte stiahnuť PDP Remote z PlayStation Store, ale potom môžete ihneď začať. PDP Remote stojí v čase písania tohto článku 27 eur a dá sa objednať cez rôzne kanály, napríklad Bol.com.

Kodi?

V článku o prehrávačoch médií samozrejme nemôžeme ignorovať aplikáciu ako Kodi. A je pravda, že Kodi si skutočne môžete nainštalovať na svoju PlayStation, len nie je oficiálne podporovaný, čo znamená, že sa trápite so softvérom vášho PS4, a nie vždy to má následky. Stále hľadáte riešenie podobné Kodi? Potom si stiahnite aplikáciu Plex, ktorú spoločnosť Sony oficiálne podporuje.