Blog

Aktualizácia Windows 10. októbra 2020: Toto sú úpravy

V novembri alebo októbri môžeme očakávať novú jesennú aktualizáciu Windows 10. Existujú dobré správy aj zlé správy. Dobrou správou je, že existuje niekoľko zásadných úprav. Zlou správou je, že do operačného systému prichádza málo nových funkcií. Môžete to očakávať od aktualizácie.

Dôležitou zmenou je zmena, o ktorej sme už písali predtým: zmiznutie ovládacieho panela. Toto klasické okno musí uvoľniť cestu novej iterácii, aby mohla spoločnosť Microsoft spravovať, že používatelia nemusia neustále pracovať okolo dvoch prostredí. Všetky informácie, ktoré ste predtým našli v ovládacom paneli, sa teraz nachádzajú v aplikácii Nastavenia. Klasický ovládací panel bude stále k dispozícii cez obchádzku; minimálne do prenosu všetkých možností do Nastavení.

Microsoft Edge je navyše predvolene zavedený pre všetkých, či chcete alebo nie. Windows Update nainštaluje prehliadač automaticky. Aplikácia Váš telefón bude navyše sprístupnená ďalším ľuďom, aby ste mohli svoj smartphone s Androidom používať aj v prostredí systému Windows. Táto funkcia je zatiaľ dostupná iba pre ľudí so smartfónom Samsung.

Ďalšie funkcie pre Fall Update Windows 10

Bude tiež vykonaná generálna oprava ponuky Štart. Ikony lepšie zapadnú do zvolenej témy Windows 10. Farby akcentov potom do seba zapadnú oveľa lepšie. Pokiaľ sa vám to nepáči, farby si môžete stále upravovať sami v možnostiach prispôsobenia.

Malou zmenou je skutočnosť, že kombinácia klávesov Alt + Tab predvolene zobrazuje aj karty z prehliadača Microsoft Edge. Ak máte v danom prehliadači otvorených veľa kariet, môžete medzi známymi kombináciami rýchlo prepínať medzi webovými stránkami. V nastaveniach systému v časti Multitasking môžete toto správanie zmeniť a prehliadač Edge tak vylúčiť z Alt + Tab.

Ďalej sa môžete spoľahnúť na to, že Focus Assist - pomocou ktorého vypnete upozornenia, keď hráte alebo máte otvorenú aplikáciu na celú obrazovku - skutočne zablokuje všetky upozornenia. Keď teda aktivujete koncentračnú pomôcku, už vás viac nebude rušiť. A stále používate režim tabletu vo Windows 10? Potom je systém teraz štandardne vybavený chovaním, ktoré sa automaticky prepne do režimu tabletu, keď to systém rozpozná.

Drobné zmeny Windows 10

Potom nás čaká množstvo menších zmien.

• Upozornenia tiež dostanú ikonu aplikácie vedľa správy, aby ste mohli rýchlejšie zistiť, ktorá aplikácia je za ktorú správu zodpovedná;

• Panel úloh má predvolene ikony, keď používate určité funkcie; napríklad bude ikona Xbox, keď budete pripájať svoj účet Xbox Live, alebo ikona Váš telefón, keď budete pripájať svoj telefón (ak chcete, môžete to tiež úplne zmeniť);

• Vylepšenia pre modernú správu zariadení; správcovia majú prístup k novým funkciám prostredníctvom miestnych používateľov a skupín, aby bolo možné zosúladiť nastavenia.

Presný dátum vydania jesennej aktualizácie pre Windows 10 ešte nebol oznámený.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found