Ako

Spúšťajte aplikácie pre Android bez námahy na počítači

Android je veľmi prístupný operačný systém. Operačný systém Google nájdete na telefónoch, tabletoch, inteligentných hodinkách, inteligentných okuliaroch a dokonca aj vo fotoaparátoch. Prečo potom nie na počítačoch? V tomto článku vysvetľujeme, ako spustiť aplikácie pre Android vo vašom počítači.

Pravdepodobne jeden deň použijete vo svojom smartfóne viac aplikácií ako v systéme Windows. Mnoho z týchto aplikácií sa stalo trvalou súčasťou vášho života. Nebolo by užitočné, keby ste ich mohli spustiť aj na počítači, nielen na svojom smartfóne alebo tablete? Toto je možné v systéme Android. Na tomto kurze pre odborníkov vám ukážeme, ako spustiť aplikácie pre Android na vašom PC dvoma spôsobmi: virtualizáciou vo Windows alebo dokonca ako samostatný operačný systém.

Prečo

Prečo by ste však chceli na svojom počítači spúšťať aplikácie pre Android? Na jednej strane ste už možno na tieto aplikácie zvyknutí a chcete ich pohodlne spúšťať na všetkých svojich zariadeniach. Na druhej strane má PC aj jednu veľkú výhodu: máte väčšiu obrazovku. Vďaka tomu vyzerajú vaše obľúbené hry pre Android na počítači oveľa pôsobivejšie. Váš počítač môže byť pripojený k vášmu stereu, čo tiež robí zvuk pôsobivejším ako ten, ktorý vychádza zo smartphonu.

Mimochodom, niečo, čo môže byť výhodou aj nevýhodou, je rozdiel vo vstupných zariadeniach. Ak nemáte počítač s dotykovou obrazovkou, musíte svoje aplikácie pre Android ovládať myšou, čo nie vždy dáva zmysel. Na druhej strane máte v počítači klávesnicu, vďaka ktorej sa s aplikáciami, ktoré vyžadujú o niečo viac zadávania textu, zaobchádza oveľa rýchlejšie.

Časť 1: Virtualizácia

V tejto prvej časti si ukážeme, ako spustiť aplikácie pre Android vo virtuálnom stroji v systéme Windows. Robíme to pomocou virtualizačného softvéru od BlueStacks. Týmto spôsobom môžete tiež naďalej používať aplikácie pre Android súčasne s aplikáciami pre Windows.

01 Prehrávač aplikácií BlueStacks

Beta verzia programu BlueStacks App Player (v čase písania článku založená na Androide 4.0.4) je k dispozícii na stiahnutie zadarmo na webových stránkach BlueStacks a podporuje Windows XP, Vista, 7 a 8. Kliknite na zelené tlačidlo sťahovania na domovskej stránke stránke. Spustite inštalátor a kliknite na Kontinuálne. kliknite na Ďalšie. Skontrolujte v ďalšom okne Pristup na App Store a Upozornenia aplikácie skontrolované. V prípade záujmu aj odchádzate Prihláste sa na odber Spotlightu začiarknuté: každý deň vám budú ponúkané bezplatné aplikácie. Bodové svetlo je však dosť rušivé.

Po inštalácii sa BlueStacks Player automaticky spustí. Uvidíte akýsi úvodný displej. Týmto je jasné, že nejde o bežný Android. Prehrávač App Player má svoje vlastné rozhranie, ktoré vám poskytuje prístup k vašim aplikáciám. Napríklad v hornej časti uvidíte naposledy spustené aplikácie, pod nimi populárne aplikácie, pod nimi aplikácie, ktoré dnes ponúka Spotlight a mnoho ďalších kategórií uvedených nižšie. Vľavo dole máte tri tlačidlá, na ktoré ste zvyknutí z Androidu: vrátiť sa späť, prejsť na úvodnú obrazovku a zobraziť naposledy spustené aplikácie. Vpravo vidíte hodiny, ktoré vám tiež umožňujú prístup k upozorneniam a nastaveniam. Potom máte tlačidlo pre sociálne médiá (pomocou ktorého môžete vytvoriť a zdieľať snímku obrazovky) a vedľa neho sú tlačidlá na prepnutie do režimu celej obrazovky a na zatvorenie BlueStacks.

Z nastavení tiež vidieť, že nejde o štandardnú inštaláciu systému Android. Možnosti sú zjavne menej rozsiahle. V určitom okamihu zobrazí prehrávač App Player okno so správou, že je najlepšie povoliť App Store a App Sync. kliknite na Kontinuálne. Potom pridajte svoj účet Google. Potom sa prihláste do svojho účtu a povoľte synchronizáciu aplikácií. Odteraz môžete inštalovať aplikácie do prehrávača BlueStacks App Player z Obchodu Play. To sa dá ľahko urobiť na domovskej obrazovke Vyhľadávanie a zadanie hľadaného výrazu.

Iný virtualizačný softvér

Stále existuje veľa podobných riešení ako BlueStacks App Player, ale nie sú dobre známe, pretože často ešte nie sú také úplné alebo také stabilné. Napriek tomu môže byť užitočné ich zobraziť, pretože riešenie BlueStacks nefunguje rovnako dobre na všetkých počítačoch. Genreken je populárna alternatíva. Ponúka novšiu verziu systému Android a je určený hlavne pre vývojárov aplikácií pre Android, ktorí chcú simulovať rôzne zariadenia, ale je dokonale použiteľný iba na spustenie aplikácií pre Android v systéme Windows.

Spustíte Genreken ako virtuálny stroj vo VirtualBoxe. V minulosti boli populárne aj aplikácie YouWave a Windroy, ktoré však v súčasnosti ponúkajú príliš staré verzie systému Android. Ďalšou vecou, ​​ktorú môžete kedykoľvek urobiť, je stiahnutie oficiálnej súpravy Android SDK od spoločnosti Google. V Správcovi SDK potom vytvoríte virtuálne zariadenie so systémom Android, v ktorom môžete spúšťať a inštalovať aplikácie.

02 Synchronizácia

Kliknite na nastavenia v rámci BlueStacks Pripája sa k cloudupotom môžete svoj telefón s Androidom synchronizovať s prehrávačom aplikácií BlueStacks. Za týmto účelom sa musíte zaregistrovať (zadarmo) u BlueStacks. Zadajte svoju e-mailovú adresu a telefónne číslo telefónu so systémom Android. kliknite na Registrovať, po ktorom dostanete e-mailom PIN kód. Teraz si nainštalujte aplikáciu BlueStacks Cloud Connect do telefónu Android. V aplikácii BlueStacks Cloud Connect zadáte PIN kód, ktorý ste dostali e-mailom.

Finch Synchronizujte SMS s BlueStacks ak chcete tiež dostávať upozornenia na počítač, keď dostanete textovú správu na telefón s Androidom. Nakoniec stlačte Prihlásiť sa. Teraz uvidíte všetky aplikácie, ktoré ste si nainštalovali do telefónu. Môžete ich začiarknuť jeden po druhom a potom kliknúť na tlačidlo Sync nainštalovať tieto aplikácie do prehrávača BlueStacks App Player vo vašom počítači. Alebo môžete v nastaveniach aplikácie Synchronizujte všetky aplikácie do cloudu začiarkavacie políčko, potom budete mať vo svojom počítači vždy k dispozícii rovnaké aplikácie ako v telefóne s Androidom.

03 Obmedzenia

V praxi sa ukazuje, že aplikácie v prehrávači BlueStacks App Player sú príliš pomalé na odpoveď, čo je škoda, pretože tým trpí ľahké použitie. Nie všetky aplikácie navyše zvládajú veľkosť obrazovky rovnako dobre. Môžete to urobiť v nastaveniach pod Veľkosť aplikácieupraviť Pre každú aplikáciu si môžete zvoliť, či sa má zobrazovať v štandardnom formáte (pre smartphone) alebo vo formáte tabletu, ale ukázalo sa, že veľa aplikácií to nedokáže zvládnuť. Ak kliknete pravým tlačidlom myši na ikonu BlueStacks na systémovej lište a na Otáčajte aplikácie na výšku možnosť Povolené Ak začiarknete toto políčko, aplikácie, ktoré sú predvolene v režime na výšku, budú nabudúce vo vašom počítači fungovať aj v režime na výšku. To však bohužiaľ nefunguje dobre pre všetky aplikácie.

Ďalšou nevýhodou je, že v aplikácii BlueStacks App Player môžete naraz spúšťať iba jednu aplikáciu pre Android. Je to vlastne normálne, pretože v Androide vidíte naraz iba jednu aplikáciu, ale na PC by bolo užitočné, keby ste vedľa svojich aplikácií pre Windows mohli na obrazovke zobrazovať aj niekoľko aplikácií pre Android súčasne. Pretože to nie je možné, zostáva program užitočný iba v prípade, že vám napríklad na počítači naozaj nemôže chýbať jedna aplikácia pre Android alebo ak pravidelne hráte hru pre Android.

Časť 2: Operačný systém

V tejto druhej časti inštalujeme na počítač úplný operačný systém Android, pravdepodobne v konfigurácii s dvojitým spustením popri systéme Windows. Ilustrujeme to na systéme Android-x86.

04 Android-x86

Ak chcete mať v počítači kompletný systém Android, ako ste zvyknutí vo svojich smartfónoch alebo tabletoch, musíte sa vydať inou cestou. Google vyvíja iba Android pre procesory ARM nachádzajúce sa v mobilných zariadeniach, ale projekt Android-x86 sprístupňuje Android aj pre architektúru procesorov x86 počítačov. Pomocou systému Android-x86 nainštalujete do svojho počítača kompletný operačný systém, ktorý nahradí (alebo dodatočne) Windows. Svoj počítač skutočne premeníte na tablet s Androidom, ale s väčšou obrazovkou, klávesnicou a myšou.

Posledná stabilná verzia systému Android-x86 je založená na systéme Android 4.0, ktorý je už dosť starý. Potom sa projekt Android x86 zjavne na chvíľu pozastavil. Stiahnite si iso súbor, ktorý je obrazom bootovacieho CD-ROM. Teraz napálte iso súbor na CD-ROM. Môžete ho tiež položiť na USB kľúč. Tvorcovia systému Android-x86 na to odporúčajú program LinuxLive USB Creator, funguje však aj UNetbootin. Oba programy fungujú rovnako: zvolíte súbor ISO a zvolíte písmeno jednotky USB kľúča. Dávajte pozor, aby ste náhodou nevybrali písmeno jednotky pevného disku, inak sa všetko na ňom prepíše! Po vytvorení CD-ROM alebo USB kľúča nabootujte počítač z tohto média.

Dualboot

Môžete tiež nainštalovať Android-x86 spolu s Windows v konfigurácii dualboot. Najskôr otvorte v systéme Windows v nastaveniach Vytvorte a naformátujte oddiely pevného disku, ktorý otvára program Správa diskov. Vyberte oblasť Windows, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte Znížte hlasitosť. Zadajte počet megabajtov, o ktoré chcete zmenšiť oddiel, a teda koľko megabajtov chcete dať systému Android-x86. kliknite na Scvrknúť sa a potom zatvorte program. Potom vypnite Windows a reštartujte počítač pomocou inštalačného programu Android-x86, ktorý ste umiestnili na disk CD-ROM alebo USB flash disk (pozri krok 4, Android-x86). Vaše oddiely Windows sa zobrazia ako HPFS / NTFS.

Vyberte si Vytvorte / upravte oddiely, vyberte voľné miesto (pozrite sa na počet megabajtov, ktoré ste uvoľnili v systéme Windows) a pomocou šípky doprava vyhľadajte Nový. Vyberte si Primárny, potvrďte veľkosť a potom vyberte Napíš a potom Skončiť. Potom vyberte novovytvorený oddiel a pokračujte v inštalácii. Na konci sa inštalačný program opýta, či chcete zahrnúť oddiel Windows do bootovacej ponuky. Potvrďte stlačením klávesu Enter.

05 Inštalácia

Pri bootovaní počítača z inštalačného média systému Android x86 sa vám zobrazí bootovacia ponuka. Pomocou klávesov so šípkami prejdite na Inštalácia a stlačte kláves Enter. Ak váš počítač už má Windows a chcete si navyše nainštalovať Android-x86, prečítajte si najskôr políčko Dualboot. V opačnom prípade tu vytvorte oddiel pomocou Vytvorte / upravte oddiely. Zobrazí sa voľné miesto na pevnom disku a možno aj aktuálne diskové oddiely. Skontrolujte veľkosť, aby ste sa uistili, že ste na správnej jednotke, pretože všetky údaje na nej budú vymazané. Ak už súčasné oddiely nepotrebujete, vyberte ich pomocou klávesov so šípkami a vyberte Odstrániť.

Pomocou klávesov so šípkami prejdite na Nový, zvoliť Primárny, potvrďte veľkosť a potom vyberte Zavádzacie / zápisové (potvrdiť pomocou Áno) / Skončiť. Teraz vyberte novovytvorený oddiel, zvoľte ext3 ako súborový systém a potvrďte pomocou Áno že chcete formátovať oddiel. Na otázku, či chcete nainštalovať bootloader GRUB, odpovedzte kladne. Pozitívne by sme odpovedali aj na otázku, či chcete mať možnosť zapisovať do systémového adresára, pretože potom máte len o niečo viac práv. Potom sa Android-x86 nainštaluje za pár sekúnd a vy môžete reštartovať počítač bez CD-ROM alebo USB kľúča a uvidíte známe logo Androidu.

06 Konfigurácia

Teraz musíte nakonfigurovať inštaláciu systému Android v niekoľkých krokoch. Potom si vyberiete jazyk, vyberiete sieť Wi-Fi, prepojíte svoj účet Google s Androidom, nakonfigurujete služby Google a nakonfigurujete dátum a čas. Potom sa zobrazí domovská obrazovka systému Android a môžete začať.

Najznámejšie aplikácie od spoločnosti Google sú už predvolene nainštalované. Väčšina aplikácií považuje systém Android-x86 za tablet, takže uvidíte napríklad praktické rozhranie tabletu pre Gmail a Počítač! Funguje aj aplikácia Totaal Magazine. Aplikácie ako fotoaparát a telefón zjavne nebudú fungovať. Aplikácia pre telefón tiež náhle zmení obrazovku na režim na výšku, čo spôsobí nepoužiteľnosť ovládacích prvkov, pretože myš naďalej pracuje v režime na šírku.

07 Čo robiť

V závislosti od hardvéru si tiež všimnete, že množstvo vecí nefunguje alebo nefunguje optimálne. Android-x86 vývojári testovali hlavne na niekoľkých o niečo starších netbookoch a tabletoch Intel. Chýbajúci vodiči môžu preto niekedy hodiť kľúčom do práce na iných zariadeniach. Ak váš zvuk nefunguje, vaša bezdrôtová sieťová karta nie je rozpoznaná alebo máte príliš malé rozlíšenie obrazu, budete musieť požiadať o pomoc vo fóre projektu.

Na zvyšok si musíte vystačiť. Napríklad hľadanie ovládačov tlačiarní pre Android je zbytočné. Ale s Google Cloud Print, ktorý je v systéme Android x86 predvolene povolený, môžete tlačiť na ľubovoľnej tlačiarni prepojenej s vaším účtom Google z iného počítača. Ďalším problémom je, že obrazovka predvolene po dvoch minútach stmavne a zdá sa, že ju nemôžete znova zapnúť. Najlepšie urobíte, keď v nastaveniach v časti Zobrazenie v režime spánku vyberiete možnosť Nikdy nevyprší.

Android-x86 má všetky nastavenia, na ktoré ste zvyknutí z Androidu, takže systém je oveľa prispôsobiteľnejší ako BlueStacks App Player. Pomocou aplikácie Google Play môžete ľahko nainštalovať ďalšie aplikácie. Celkovo je Android x86 v praxi oveľa užitočnejší ako BlueStacks App Player. Aplikácie reagujú rýchlejšie a celok sa zdá byť stabilnejší, otázkou však zostáva, či sú aplikácie pre Android dostatočné na to, aby na vašom počítači zvládli všetko, čo bežne robíte v systéme Windows. Konfigurácia dualboot vám dáva vždy na výber, ale potom musíte medzi nimi reštartovať.

08 aplikácií

Ak chcete súčasne spúšťať aplikácie pre Windows aj Android, môžete vo VirtualBox spustiť aj Android-x86. To funguje dokonca plynulejšie ako BlueStacks App Player. Iba množstvo aplikácií už vo virtuálnom prostredí nefunguje, pretože napríklad nezistia Wi-Fi. Napríklad aplikácia Computer! Totaal Magazine chce sťahovať časopisy iba cez pripojenie Wi-Fi, zatiaľ čo sieťové pripojenie systému Android-x86 vo VirtualBoxe je virtuálnym ethernetovým pripojením.

Android IA

Android-x86 je najznámejšia verzia systému Android pre počítače, ale spoločnosť Intel vyvinula aj svoju vlastnú verziu, najmä pre nové počítače založené na procesoroch Intel s firmvérom UEFI. Projekt sa volá Android na architektúre Intel alebo v skratke Android-IA. Spoločnosť Intel ponúka inštalačný program, ktorý nainštaluje Android na zariadenie kompatibilné so systémom Windows 8. Dokonca sa vás opýta, či chcete zachovať existujúcu inštaláciu systému Windows alebo nie. Konfigurácia dualboot sa preto dá ľahko vytvoriť.

Pamätajte, že toto je ďalší experimentálny projekt. Zatiaľ sú podporované iba štyri zariadenia, všetky hybridné tablety s procesorom Intel. Ide o Acer Iconia W700, Lenovo X220T a X230 T a Samsung XE700T. Ak náhodou niektoré z týchto zariadení máte, môže byť zaujímavé vyskúšať Android-IA.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found