Ako

Bezpečné a anonymné vyhľadávanie pomocou DuckDuckGo

Existuje vyhľadávač, ktorý neuchováva žiadne osobné údaje: DuckDuckGo. Tento vynikajúci vyhľadávací nástroj potrebuje rýchleho sprievodcu, aby ste našli, čo hľadáte. Ale akonáhle sa dostanete na kĺb vyhľadávača, zbavíte sa Googlu a jeho extrémneho dátového hladu.

01 DuckDuckGo?

Www.donttrack.us a www.dontbubble.us vysvetľujú, ako funguje vyhľadávací systém Google. Vaše kľúčové slová sa uložia a pridajú do profilu, ktorý o vás má spoločnosť Google. Na základe toho sa vám zobrazia reklamy takmer na všetkých internetových stránkach. Nové vyhľadávania sa tiež zhodujú s predchádzajúcimi výsledkami vyhľadávania a návštevami stránok. Jedna osoba môže vidieť výsledky správ napríklad pri vyhľadávaní Egypta, zatiaľ čo druhá osoba môže navštíviť cestovné kancelárie. Váš internetový život je podľa DuckDuckGo akoby vo filtračnej bubline.

02 Ddg.gg

Názov DuckDuckGo nie je taký ľahký ako Google. Taktiež sa z neho nebude robiť sloveso (len duckduckgo'en). Názov domény je tiež o niečo dlhší. Používa sa aj skratka: ddg. Domény .com a .nl už boli obsadené, takže sa spoločnosť rozhodla pre www.ddg.gg. Toto nie je tak bežná doména najvyššej úrovne určená pre ostrov Guarnsey v La Manche. Ale ddg.gg sa píše ľahšie. Ľahšou alternatívou je integrácia DuckDuckGo do vášho prehliadača.

03 Cítim sa káčer

Možnosť je vtipný odkaz na Google Cítim sa káčer, s prikývnutím mám pocit šťastia. Rovnako ako v prípade spoločnosti Google, aj vy prechádzate priamo na web, ktorý je v hornej časti výsledkov vyhľadávania, a je teda najpravdepodobnejší. Môžete to urobiť tak, že kliknete na šípku napravo od vyhľadávacieho panela a potom vyberiete spomenutú možnosť, ale táto šípka už neexistuje. Ďalšou stále fungujúcou metódou je vloženie „lomky“ pred kľúčové slovo, napríklad: \ počítač spolu (ktorá vás dovedie priamo na stránku www.computertotaal.nl).

04 AND a OR

Každé slovo, ktoré napíšete, považuje DuckDuckGo za kombináciu s inými slovami. Ak zadáte svoje meno a priezvisko, prehľadávač vždy vyhľadá webové stránky, na ktorých sa používa kombinácia týchto dvoch mien. Môžete to urobiť aj slovom A medzi kľúčovými slovami. Tiež kombinácia s ALEBO je možné, kde je najlepšie použiť zátvorky. Napríklad: (den OR's) AND (haag OR gravenhage). Môžete tiež použiť úvodzovky na vyhľadanie presného textu, napríklad „Den Haag“.

05 Vynechajte výsledky

Stáva sa tiež, že niečo hľadáte, ale potom chcete určité výsledky vynechať. Môžete to označiť znamienkom mínus pred slovom. Slovo by malo byť na samom konci kľúčových slov. Napríklad lacný fotoaparát -sony nebude zobrazovať výsledky od alebo okolo spoločnosti Sony. Môže to byť aj niekoľko slov, ktoré chcete z výsledkov vynechať. Môžete tiež použiť kombináciu viet alebo slov, ktoré ste vložili do úvodzoviek, a to s mínusom vpredu. Napríklad: systémová kamera - „nikon 1“.

06 Integrácia Wikipedia

DuckDuckGo sa snaží zúročiť posledné inovácie, ktoré boli predstavené aj v spoločnosti Google. Keď sa na Wikipédii vyhľadáva slovo, ktoré má konkrétny význam, nad výsledkami vyhľadávania sa zobrazí okno so stručnými informáciami. Napríklad ten Amsterdam je hlavné a najväčšie mesto Holandska alebo že Anne Frank je jednou z najslávnejších obetí holokaustu. Ak chcete získať ďalšie informácie alebo asociácie, kliknite do tohto poľa. Alebo môžete samozrejme prejsť bežnými výsledkami vyhľadávania.

07 Skratka: novinky

Ak hľadáte niečo aktuálne, čo súvisí s novinkami, môžete pridať dodatok novinky použitie. Vyhľadávač potom v hornej časti okna zobrazí posledné a populárne správy, ktoré súvisia s danou témou. Počet noviniek sa líši, často môžete v ráme kliknúť na viac „stránok“. Zvyčajné výsledky vyhľadávania sa zobrazujú nižšie, väčšinou zo známych spravodajských zdrojov. Nevýhodou je, že sa používajú hlavne medzinárodné spravodajské zdroje v anglickom jazyku, a nie holandské.

08 Skratka: priečinok

Slovo môžete povedať aj rovnakým spôsobom ako v kroku 7 priečinok pridajte do svojich kľúčových slov. Napríklad ak máte mapa Amsterdamu v hornom ráme uvidíte mapu Amsterdamu. Priame priblíženie a oddialenie, podobne ako v Mapách Google, nie je možné. Ak kliknete na mapu, dostanete sa k pomerne podrobným mapám z Mapquest Open. V poli uvidíte aj odkazy na ďalšie mapové služby od spoločností Bing, Google a OpenStreetMap. Ďalej sú uvedené ďalšie relevantné výsledky vyhľadávania, napríklad interaktívna mapa.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found