Ako

Takto si vytvoríte anonymný e-mailový účet

Nejde len o disidentov, ktorí hľadajú anonymný e-mail, ale aj o obyčajných ľudí, ktorí nechcú prezradiť svoju skutočnú identitu. Čitateľ sa nedávno pýtal, ako používať aliasy Outlook.com na vytvorenie anonymného e-mailového účtu. Moja odpoveď bola jednoduchá: Je to nemožné.

Implementácia aliasov spoločnosťou Microsoft nie je navrhnutá tak, aby zamaskovala vašu identitu. Aliasy služby Outlook.com slúžia na vytváranie jednorazových adries, ktoré môžete dať obchodníkom atď., Aby ste zabránili preplneniu doručenej pošty.

Otázkou však zostáva, ako si vytvoríte anonymný e-mailový účet? Pozrime sa.

Poznámka: Táto príručka nie je určená pre nikoho v utláčanej krajine, ktorý hľadá spôsoby, ako sa skryť pred vládnymi špiónmi. Toto je pre ľudí, ktorí chcú mať anonymitu, ale nehrozia smrťou alebo väzením, ak ich odhalia. Nezabudnite tiež, že žiadny systém nie je bezchybný. Pre väčšinu ľudí by však mali stačiť nasledujúce pokyny.

Všetko sa začína Torom

Pred vytvorením anonymného e-mailového účtu sa musíme ubezpečiť, že anonymné sú aj naše umiestnenie a adresa internetového protokolu (IP). Nie každý bude chcieť urobiť tento krok. Predstavte si, že chcete použiť falošné meno na zasielanie listov redaktorovi národných novín. V závislosti od vašej situácie môže byť jedno, či uvoľníte svoju polohu alebo nie. Ak neskrývate svoju polohu, znamená to, že motivovaná osoba vás pravdepodobne bude môcť nájsť.

Najjednoduchší spôsob, ako skryť svoju polohu, je stiahnuť si prehliadač Tor (The Onion Router), ktorý je založený na prehliadači Firefox. Tor vysiela váš signál cez sériu serverov nazývaných uzly, ktoré sprístupňujú dobrovoľníci. V čase, keď opustíte sieť servera a získate prístup na otvorený internet, je veľmi ťažké zistiť, odkiaľ ste prišli.

Prehliadač Tor funguje rovnako ako ktorýkoľvek iný prehľadávač. Rozdiel je iba v tom, že spustenie programu trvá o pár sekúnd dlhšie, pretože sa pripája k sieti Tor.

Prehliadač Tor si môžete stiahnuť priamo z webovej stránky projektu Tor a potom ho nainštalovať. Po nainštalovaní prehľadávača získate priečinok s programom, ktorý sa zvyčajne nachádza na pracovnej ploche.

Prehliadač Tor nie je do vášho systému integrovaný ako iné aplikácie. Ak naozaj chcete byť v anonymite, odporúčam vám presunúť priečinok na jednotku USB a spustiť z tejto jednotky.

Tajný e-mail

Nastal čas na anonymnú komunikáciu. Čo však nechcete robiť, je používať bežné služby, ako sú Gmail, Outlook.com alebo Yahoo. Tieto služby vyžadujú číslo mobilného telefónu a ďalšie informácie, pomocou ktorých vás možno identifikovať pri registrácii, čím sa anonymný e-mailový účet stane nepoužiteľným.

Dve dobré možnosti sú Hushmail a Disposable Inbox od poskytovateľa VPN Hide My Ass. Hushmail má problémy s ochranou súkromia. Napriek tomu túto službu odporúčajú známi jednotlivci a spoločnosti chrániace súkromie, ako napríklad Electronic Frontier Foundation a Phil Zimmermann.

Riešenie Hide My Ass tiež nie je dokonalé. Napríklad pri registrácii si spoločnosť vyžiada vašu skutočnú e-mailovú adresu, aby vás mohla informovať, keď máte nové správy. To nie je dobrý nápad, pretože prepojenie vášho oficiálneho e-mailového účtu s vašim anonymným účtom spôsobuje, že celá nepríjemnosť je zbytočná. Nie je však potrebné zadávať vašu skutočnú e-mailovú adresu, takže tento krok jednoducho preskočte.

Skvelou vlastnosťou jednorazovej doručenej pošty služby Hide My Ass je, že môžete nechať e-mailovú adresu zmiznúť po 24 hodinách alebo až po roku.

Keď si vyberiete svojho poskytovateľa e-mailu, mali by ste prehliadač Tor používať vždy, keď sa pripojíte k službe. Ak urobíte čo i len jednu chybu, bude odhalená vaša skutočná poloha - či už je to váš dom alebo neďaleká kaviareň.

Mali by ste tiež zabezpečiť, aby ste sa vždy pripájali k svojmu anonymnému e-mailovému účtu prostredníctvom protokolu HTTPS. Toto by malo byť vykonané štandardne u dvoch vyššie spomenutých poskytovateľov, ale aj tak to skontrolujte.

Vytvorenie anonymného e-mailového účtu trvá nejaký čas, ale prehliadač Tor a títo dvaja poskytovatelia anonymných e-mailov to značne uľahčujú.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found