Ako

Týmto spôsobom odstránite duplicitné súbory

Nech je vaša práca akokoľvek organizovaná, z dlhodobého hľadiska je nevyhnutné, aby sa určité súbory nachádzali na viacerých miestach na vašom pevnom disku. Strata miesta. Našťastie existujú spôsoby, ako tieto duplicitné súbory ľahko odstrániť, napríklad pomocou programu ako Duplicate Cleaner Free.

Stiahnuť

Pred stiahnutím tohto programu je dobré vedieť, že existujú dve verzie. V bezplatnej verzii môžete ľahko nájsť a odstrániť duplicitné súbory na pevnom disku. Ak chcete získať viac konkrétnych informácií a napríklad odstrániť duplicitné obrázky a skladby z pevného disku, potrebujete verziu Pro. To stojí sotva 28 eur; najskôr si môžete vyskúšať program na 14 dní a za ten čas sa vám podarí prácu dokončiť. Tu si môžete stiahnuť obe verzie. Pre tento článok testujeme bezplatnú verziu.

Nastaviť umiestnenie skenovania

Po stiahnutí programu je čas uviesť, kde chcete hľadať. Napokon, duplicitné súbory nie sú vždy zlá vec: môžete mať záložný priečinok a chceli by ste do nich duplicitné súbory ponechať. Kliknite na kartu Miesto skenovania. Na ľavom paneli uvidíte zoznam dostupných priečinkov. Prejdite do priečinkov, ktoré chcete prehľadať, a kliknutím na šípku doprava v strede ich pridajte do zoznamu. Týmto spôsobom môžete veľmi presne určiť, ktoré priečinky sa majú prehľadávať. Pre každý pridaný priečinok môžete určiť, či sa majú prehľadávať aj jeho podpriečinky.

Kritériá vyhľadávania

Na záver musíte presne označiť, čo má program hľadať. Najjednoduchší režim je zvolený Rovnaký obsah. V tomto režime tento program nezaujíma, či je iný názov súboru: ak je obsah rovnaký, považuje sa za duplikát. Kliknite na Ignorovať obsah, potom môžete definovať všetky druhy kritérií, ako je napríklad duplicitný názov súboru, rovnaká prípona súboru, rovnaký dátum a čas vytvorenia atď. Pod pohárom Filtre vyhľadávania môžete určiť ďalšie filtre, aby sa nebrali do úvahy určité názvy, rozšírenia atď. Po zadaní všetkého kliknite na Spustiť skenovanie. Hľadanie chvíľu trvá; potom okamžite uvidíte zoznam výsledkov a môžete sa rozhodnúť, čo chcete vyhodiť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found