Ako

9 tipov na interaktívne formuláre v programe Word

Či už ste majstrom obradov na svadbe, organizujete niečo pre združenie, pre ktoré ste aktívni, alebo organizujete niečo iné, pre ktoré chcete pozvať ľudí, niekedy potrebujete rýchlo informácie od mnohých rôznych ľudí. Potom je dôležité, aby vám tieto informácie boli zasielané čo najjednotnejšie, aby ste ich mohli ľahko spracovať. Môžete to urobiť online, ale môžete to urobiť aj staromódnym spôsobom pomocou interaktívnych formulárov v programe Word.

01 Čo je to interaktívna forma?

Vytvorenie formulára v programe Word nie je také zložité. Zoznam otázok týkajúcich sa údajov a ponecháte priestor na dokončenie. Jediným spôsobom, ako môžu ľudia takýto formulár správne vyplniť, je vytlačiť ho, vyplniť perom alebo ceruzkou a znova naskenovať. Pretože keď vyplníte formulár, ktorý sa nemá vypĺňať digitálne, z rozloženia sa zvyčajne stane neporiadok. Ale tlačiť a potom skenovať je zdĺhavé a neefektívne. Interaktívny formulár ponúka riešenie, pretože ho môžete jednoducho vyplniť v programe Word. Prečítajte si tiež: Skutočný odborník na Word v 12 krokoch

02 Povoliť kartu vývojára

Interaktívny formulár môžete vytvoriť z programu Word, musíte však povoliť režim vývojára. To znie veľmi komplikovane, ale nebojte sa, nemusíte programovať ani používať zložité kódy. Stále to ťahá a púšťa, iba ti dáva trochu väčšiu kontrolu nad prvkami, ktoré môžeš pridať. Tento režim aktivujete kliknutím na Súbor / Možnosti / Prispôsobiť pásku a potom začiarknite políčko Vývojári. Teraz sa zobrazí karta Vývojár (vedľa karty Zobraziť), na ktorú kliknete Režim návrhu. Teraz ste pripravení začať navrhovať formulár.

03 Šablóna alebo nie?

Keď sa učíme nové veci, vždy si myslíme, že je rozumné začať od základov. Keď ste si všetko „postavili“ sami, viete presne, ako niečo funguje a prečo. Ak nemáte čas alebo nemáte chuť, môžete sa rozhodnúť aj pre šablónu. Kliknite na ikonu Súbor / Nový a zadajte tvar slova do poľa Vyhľadať šablóny online. Word bude teraz hľadať v online databáze spoločnosti Microsoft šablóny, ktoré zodpovedajú kľúčovému slovu „forma“. Pretože vás chceme na tomto workshope niečo naučiť, nepôjdeme po šablóne, ale klikneme na Prázdny dokument.

04 Pridávanie obsahu

Teraz, keď máte pred sebou prázdnu stránku, môžete začať pridávať prvky. Ak chcete pridať text, napríklad úvod alebo vysvetlenie, urobíte to tak, ako ste zvyknutí v programe Word. Ak chcete pridať ďalšie prvky, použite tlačidlá pod nadpisom Ovládacie prvky na karte Vývojár. Tu nájdete textové polia, obrázkové polia atď., Ktoré môžete vložiť, aby bol váš formulár interaktívny. V nasledujúcich krokoch poskytneme niekoľko príkladov týchto ovládacích prvkov, aby ste ich mohli použiť spôsobom, ktorý vám vyhovuje.

05 Textové a obrazové polia

Napríklad robíme registračný formulár pre združenie, pre ktoré musíte tiež nahrať pasovú fotografiu. Najskôr vyplníte hlavičku (s obyčajným textom), ktorá objasňuje, čo je potrebné tu vyplniť, napríklad meno, adresa a podobne. Okrem toho pridáte textové pole pod (alebo vedľa) každého nadpisu. Urobíte to tak, že umiestnite ukazovateľ myši na požadované miesto a kliknete na Ovládanie obsahu pre formátovaný text (môžete tiež použiť obyčajný text). Ak chcete, aby ľudia mohli pridať pasovú fotografiu, kliknite na položku Ovládanie obsahu obrázka. Keď na to ľudia kliknú (samozrejme bez režimu návrhu), môžu ľahko pridať fotku zo svojho pevného disku.

Pool európskych majstrovstiev

V príklade, ktorý používame na tomto workshope, je formulár určený ako registračný formulár pre združenie. Ale formulár môžete samozrejme použiť na mnohé ďalšie účely. Čo tak urobiť futbalový bazén pre nasledujúcu sezónu prvej ligy? Musíte len vytvoriť formulár, ktorý obsahuje všetky zápasy, a dať ľuďom možnosť zadať skóre za zápas pomocou textového poľa (alebo výberových zoznamov). A ako bonus je užitočné vedieť, že keď hľadáte formuláre v šablónach programu Word, existuje krásny formulár, pomocou ktorého môžete vyplniť samotný fond (pod názvom Soccer Scorecard). Pretože samozrejme nemusíte znovu objavovať to koleso od nuly.

06 Začiarkavacie políčko a zoznamy

Môže to samozrejme byť aj tak, že chcete nechať ľudí, aby si vybrali. Môžete to označiť začiarknutím políčka alebo výberovým zoznamom. Zaškrtávacie políčko kliknite na Začiarkavacie políčko kontroly obsahu. Stačí napísať požadovaný text pre konkrétne začiarkavacie políčko (áno / nie alebo v našom prípade dni v týždni) vedľa neho. V prípade rozbaľovacieho poľa kliknite na položku Ovládací obsah rozbaľovacieho poľa. Ak chcete do rozbaľovacieho zoznamu pridať možné odpovede, kliknite na rozbaľovací zoznam a potom kliknite na ikonu Vlastnosti. V dolnej časti zobrazeného okna môžete pridávať, mazať, upravovať atď.

07 Dátum a čas

Ak chcete, aby ľudia zadali dátum alebo čas, je to možné vykonať aj pomocou ovládacieho prvku. Je to obzvlášť užitočné, pretože to zaručuje, že každý zadáva dátum a / alebo čas úplne rovnakým spôsobom, takže nedochádza k zámene. Ak chcete pridať pole pre toto, kliknite na Kontrola obsahu pre dátumy pod nadpisom Ovládacie prvky. Potom kliknite na Vlastnosti, môžete určiť, ako by sa mal zaznamenať dátum a čas. Môžete napríklad zvoliť iba dátum alebo napríklad aj názov dňa v týždni.

08 Vlastnosti

V predchádzajúcich krokoch ste možnosťou Vlastnosti už niekoľkokrát stretol. Toto je tlačidlo pod nadpisom Ovládacie prvky kde kliknete, ak chcete upraviť vlastnosti príslušných prvkov. Môžete napríklad zadať nadpis, aby ste mohli rýchlo rozpoznať pole v návrhovom zobrazení, ale môžete tiež zmeniť farbu obsahu prvku alebo použitého písma atď. Môžete tiež naznačiť, že príslušný prvok sa nemusí upravovať ani mazať, aby ste zabránili ľuďom v neporiadku s vaším formulárom.

09 Vyskúšajte svoj formulár

Vyplnili ste všetko, čo ste chceli vyplniť? Potom je čas otestovať svoju formu. Urobíte to jednoduchým opätovným kliknutím Režim návrhuaby bol tento režim deaktivovaný. Teraz vidíte svoj formulár tak, ako ho vidia všetci ostatní. Potom vás rozčúlia texty ako Kliknite sem a zadajte text, potom ho môžete ľahko upraviť v návrhovom režime tak, že doň niečo napíšete. V tomto zobrazení môžete skontrolovať, či výberové ponuky fungujú správne a či je formulár inak logický. Spokojný? Potom môžete ponúknuť formulár na stiahnutie na webovej stránke alebo ho poslať komukoľvek, kto ho musí vyplniť.

Máte ďalšie otázky týkajúce sa programu Word alebo Office? Opýtajte sa na to v našej úplne novej Tech Café!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found