Ako

Windows 10 nevidí druhý monitor? Skúste to

Windows 10 nemusí vidieť váš druhý monitor. To je samozrejme veľmi nepríjemné, ale našťastie existujú rôzne riešenia.

Všeobecne existuje niekoľko všeobecných krokov, ktoré môžete podniknúť ako prvé, keď Windows 10 nerozpozná hardvér. To platí aj pre váš druhý monitor. Pomyslíte na reštartovanie systému, kontrolu nastavení na samotnom monitore, kontrolu, či je kábel správne pripojený (a inak vyskúšate iný kábel) a kontrolu, či monitor funguje na inom PC alebo notebooku. Existuje niekoľko zjavných vecí, ale čo keď to všetko nefunguje?

Vyriešte problémy s monitorom Windows 10 v Nastaveniach

Problém budete môcť opraviť v Nastaveniach. Ak to chcete urobiť, choďte na Nastavenia / Systém / Displej. V hornej časti sa zobrazuje text Zmena rozloženia obrazoviek. Tlačidlo je vpravo pod obrázkom Zistiť. Stlačte toto a potom postupujte podľa pokynov na obrazovke. Prešli ste krokmi? Potom by malo všetko fungovať už teraz a môžete pokračovať v nastavovaní monitora.

Opravte problémy s monitorom Windows 10 pomocou Správcu zariadení

Ak vyššie uvedené nepomôže, môžete ísť trochu hlbšie a prípadne vyriešiť problémy pomocou Správcu zariadení. Otvorte tomu Štart a napíš slovo Správa zariadení v. Otvorte voľbu z ponuky a dvakrát kliknite na Display adapters v novom okne. Pravým tlačidlom myši kliknite na adaptér, ktorý chcete aktualizovať (niekedy máte jeden, niekedy dva: aktualizácia, ale všetko).

Vyberte možnosť Aktualizujte ovládače a potom Automaticky vyhľadať aktualizovaný softvér ovládača. Ak by Windows 10 teraz našiel aktualizáciu, stiahne sa a nainštaluje sa automaticky. Po dokončení tohto procesu budete musieť reštartovať počítač.

Pomôcť môže aj preinštalovanie ovládača. Postupujte podľa pokynov vyššie, kým nekliknete pravým tlačidlom myši na ovládač grafického adaptéra. Teraz vyberte túto možnosť Odstrániť zariadenie.

Teraz sa zobrazí vyskakovacie okno, kde musíte začiarknuť Odstrániť ovládače pre toto zariadenie. Potvrďte svoju voľbu, reštartujte počítač a znova prejdite do Správcu zariadení.

Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na názov vášho počítača a vyberte príslušnú možnosť Vyhľadajte zmenené zariadenia. Teraz postupujte podľa pokynov na obrazovke, aby systém Windows 10 mohol preinštalovať správne ovládače.

Ak počítač zlyhá, žiadny problém. Ak znova kliknete na ovládač displeja pravým tlačidlom myši a kliknete nižšie Vlastnosti volieb ovládača Driver / Rollback dostanete späť svoj starý ovládač.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found