Ako

Takto už vaše zariadenie Chromecast nemôžu používať iné osoby

Keď pomocou zariadenia Chromecast niečo prenášate, každému, kto je pripojený k rovnakej sieti WiFi, sa zobrazí upozornenie s tlačidlami prehrávania. Tieto tlačidlá sú k dispozícii všetkým, čo nie je vždy žiaduce. Keď napríklad prídu priatelia, môžu nevhodne prevziať kontrolu nad vašimi médiami. To nechceš. Našťastie s tým môžete niečo urobiť.

Chromecast streamuje mnoho rôznych služieb, napríklad Netflix a YouTube. Pretože váš smartphone funguje hneď aj ako diaľkové ovládanie a nie všetky služby sú z hľadiska prevádzky rovnako stabilné, Google sa dokonca rozhodol ponechať pri prenášaní ovládacie tlačidlá na obrazovke.

Táto zmena bola vykonaná prostredníctvom služieb Play, takže na pridanie tejto funkcie do systému Android sa nevyžaduje aktualizácia systému.

Takto fungujú notifikácie

Oznámenia, ktoré sú neustále na obrazovke, sú nielen nepríjemné, ale viditeľné aj pre ostatných používateľov, ktorí sú pripojení k vašej sieti Wi-Fi. Takto môžu všetci v rovnakej sieti vidieť, kto vysiela.

Prostredníctvom tohto oznámenia môžu ostatní tiež pozastaviť alebo ukončiť vaše obsadenie. Ovládacie prvky sú však obmedzené, takže je možné iba prehrávanie, pozastavenie, ukončenie a rýchle pretáčanie dopredu a dozadu. Je užitočné, že prenos môžete ovládať pomocou iného pripojeného zariadenia pre prípad, že zariadenie, s ktorým bol prenos zahájený, stratí spojenie.

Vypnite upozornenia

Ak chcete vypnúť upozornenia Chromecastu, musíte si nainštalovať Aplikácia Google Home načítajte do svojho smartphonu alebo tabletu a do pravého horného rohu obrazovky Spotrebiče otvorte menu. Otvorte kartu Chromecastu, z ktorého už nechcete dostávať upozornenia, a kliknutím na ikonu s tromi bodkami prejdite do nastavení. Pozri sa pod Informácie o zariadení a zapnite túto možnosť Umožnite ostatným spravovať vaše médiá obsadenia od.

Môžete však tiež okamžite stlačiť upozornenie a potom ikonu nastavení, čím prejdete do ponuky nastavení aplikácie Google Home.

Viac užitočných tipov

Práve ste si kúpili Chromecast a ešte nepoznáte možnosti, ktoré zariadenie ponúka? Potom sme pre vás v tomto článku zhromaždili potrebné tipy a informácie. Vysvetľujeme, ako prenášať médiá, aké sú verzie Chromecastu a ako umožniť ostatným prístup k streamovacím gadgetom spoločnosti Google.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found