Ako

Takto nastavíte rozdelenú obrazovku v systéme Android

Niekedy chcete na telefóne robiť viac ako dve veci súčasne, takže je užitočné vedieť, že zariadenia s Androidom majú režim rozdelenej obrazovky, ktorý umožňuje používať dve aplikácie súčasne. Rozdelená obrazovka je praktická možnosť, ako vyťažiť zo svojho telefónu s Androidom maximum, ale môže byť trochu zložité povoliť režim, ak ste tak ešte neurobili. Krátke vysvetlenie.

Najskôr je dobré si uvedomiť, že nie všetky aplikácie podporujú multitasking, vrátane Netflixu, aplikácie pre fotoaparáty a niektorých hier ako Candy Crush. Pretože všetci výrobcovia používajú odlišný vzhľad Androidu, môže sa operácia líšiť podľa značky smartfónu.

Ktoré aplikácie podporujú rozdelenú obrazovku?

Ak chcete zistiť, ktoré aplikácie môžete použiť v režime rozdelenej obrazovky, stlačte ikonu viacerých úloh v ľavej dolnej časti obrazovky. Potom sa zobrazí prehľad naposledy otvorených aplikácií. Okrem názvu aplikácie v hornej časti nájdete dva obdĺžniky pod sebou alebo ikonu rozdelenej obrazovky. To znamená, že príslušná aplikácia podporuje režim rozdelenej obrazovky. Ak sa tieto dva obdĺžniky nenachádzajú, s touto aplikáciou nie je možné vykonávať viac úloh naraz.

Nastaviť rozdelenú obrazovku

Keď nájdete aplikáciu, ktorá vám umožňuje vykonávať viac úloh naraz, prejdite po nej prstom, klepnite a podržte ikonu rozdelenej obrazovky v hornej časti. Rovnakým spôsobom potom vyberte druhú aplikáciu.

Potom sa tieto dve aplikácie zobrazia nad alebo pod sebou. Ak chcete, aby bola jedna obrazovka väčšia ako druhá, môžete posúvať lištu v strede.

Chcete to znova vypnúť?

Ak sa vám režim rozdelenej obrazovky naozaj nepáči alebo ho chcete znova vypnúť, môžete to urobiť veľmi jednoducho potiahnutím čierneho pruhu uprostred týchto dvoch aplikácií nahor alebo nadol. Aplikácia, ktorú si chcete ponechať, potom zostane na vašej obrazovke. Môžete tiež stlačiť tlačidlo Domov a minimalizovať tak aplikácie. Potom prejdite prstom na obrazovku s upozorneniami a opustite obrazovku s viacerými úlohami.