Ako

Monitorujte svoj počítač pomocou webovej kamery alebo IP kamery

Ak chcete monitorovať dom, nemusíte hneď investovať do veľmi nákladného kamerového systému. Pomocou lacnej IP kamery alebo webovej kamery a bezplatného programu iSpy môžete tiež veľmi ľahko monitorovať svoj počítač. Odteraz počítač jednoducho sledujte!

Tip 01: Inštalácia

Skôr ako začnete s iSpy, je rozumné pripojiť fotoaparát k počítaču alebo domácej sieti. V prípade IP kamery môžete zapojiť ethernetový kábel do zadnej časti krytu alebo zaregistrovať zariadenie na WiFi. Pokračujte konfiguračnými nastaveniami. U najnovších produktov sa to zvyčajne deje pomocou mobilnej aplikácie. K počítaču môžete pripojiť externú webovú kameru cez USB. V prípade potreby si nainštalujte ďalší ovládač. Veľkou výhodou iSpy je, že zvládne prakticky všetky fotoaparáty. Program v anglickom jazyku je k dispozícii iba pre Windows. Prejdite tu a kliknite na Stiahnite si iSpy. V závislosti na vašom počítači si môžete vybrať medzi 32-bitovou alebo 64-bitovou verziou tohto freeware. Rozbaľte stiahnutý súbor zip a dvakrát kliknite iSpySetup.exe na spustenie inštalácie. Začiarknutím tohto políčka vyjadrujete súhlas s obchodnými podmienkami. Potvrďte pomocou Inštalácia a po chvíli kliknite na Spustiť otvoriť iSpy.

Tip 02: Pridajte webovú kameru

Hneď po prvom otvorení iSpy sa zobrazí anglické úvodné okno. Prečítajte si informácie a kliknite na ne pomocou Ok preč. Teraz idete do programu najskôr pridať kameru. V prípade webovej kamery prejdite na Pridať / Lokálna kamera. Za Video zariadenie je uvedený názov webovej kamery. Vyberte si na Rozlíšenie videa požadované rozlíšenie. Čím vyššia je táto hodnota, tým jasnejšie sú videozáznamy. Majte na pamäti, že ostrý obraz vyžaduje väčšiu úložnú kapacitu. To je dôležité, keď začnete zaznamenávať sledovacie obrázky ďalej v tomto článku. Uistite sa preto, že máte vo vysokom rozlíšení dostatočnú úložnú kapacitu počítača. Nakoniec kliknite Ok.

Tip 03: Pridajte IP kameru

Pridanie IP kamery je v porovnaní s registráciou webovej kamery o niečo náročnejšie. Našťastie má iSpy rozsiahlu databázu s takmer všetkými dostupnými IP kamerami. Výhodou, pretože nemusíte zadávať všetky druhy nastavení ručne. Ísť do Pridať / IP kameru s Sprievodcom a napíš po Urobiť značka fotoaparátov, napríklad D-Link, Foscam alebo Edimax. Počas písania sa zobrazí zoznam modelov fotoaparátov. Vyberte správny produkt a kliknite na Ďalšie. Potom zadajte užívateľské meno a heslo. Ak ste nikdy nezmenili heslo, zvyčajne nájdete prihlasovacie údaje v príručke alebo na zadnej strane fotoaparátu. Mimochodom, je bezpečnejšie nastaviť si nové prihlasovacie údaje do kamery sami.

Skrz Ďalšie kliknite na Skenovanie miestnej siete. Na obrazovke sa zobrazia všetky adresy IP zariadení vo vašej domácej sieti. Zadáte IP adresu vášho fotoaparátu a potom zvolíte Ďalšie. Ak nepoznáte adresu IP, najskôr si prečítajte políčko „Vyhľadať adresu IP“. kliknite na Áno požiadať o prehľad s adresami dostupných video streamov. Vo väčšine prípadov vyberiete videostream mjpeg a kliknete Ďalšie.

iSpy má databázu takmer všetkých dostupných IP kamier

Načítajte adresu IP

Na konfiguráciu IP kamery potrebujete adresu IP tohto zariadenia. Nevieš? Ak ste nakonfigurovali kameru s mobilnou aplikáciou, v nastaveniach nájdete aktuálnu IP adresu. Prípadne môžete požiadať o zoznam zariadení s príslušnými adresami IP na paneli správy vášho smerovača. Do počítača môžete tiež nainštalovať sieťový skener IP. Príklady zahŕňajú rozhnevaný IP skener a pokročilý IP skener.

Tip 04: Otočte fotoaparát

Po pridaní webovej kamery alebo IP kamery sa okamžite zobrazí okno s nastaveniami. Musíte to celú podstúpiť, aby ste mohli správne nakonfigurovať monitorovací systém. Je toto okno nastavení neviditeľné, ale máte obrázok? Potom kliknite pravým tlačidlom myši na snímku videa a vyberte možnosť Upraviť. Najmä keď do iSpy pridáte viac kamier, je užitočné dať každému zariadeniu vlastný názov. Doplňte názov preto logický názov, napríklad záhrada alebo garáž. Často je potrebné otočiť obraz z kamery, napríklad keď je zariadenie namontované na stene alebo strope. Vyberte v rozbaľovacej ponuke za sebou Transformácia napríklad pre Otočiť o 180 ° keď chcete obrázok otočiť o 180 stupňov. Nakoniec je rozumné počas nahrávania zvýšiť obnovovaciu frekvenciu. Vyplňte zozadu Pri nahrávaní napríklad zadajte hodnotu 30,00, aby ste zachytili plynulé videozáznamy. kliknite na Ďalšie.

Tip 05: Detekcia pohybu

Teraz ste na karte a nakonfigurujete detekciu pohybu. Táto funkcia je už predvolene aktívna. Hneď ako iSpy zistí pohyb, okraj rámčeka videa sa zmení na červený a vpravo hore sa zobrazí ikona nahrávania. Nastavíte si pár vecí podľa vlastného želania. Freeware podporuje rôzne možnosti detekcie. Ak ponecháte toto nastavenie na dvoch rámcoch, iSpy bude posledné dva rámce neustále navzájom porovnávať. Akonáhle program zistí anomálie, nahrávanie sa okamžite spustí. Táto možnosť detekcie funguje dobre, takže tu nemusíte nič meniť. Posuvníkom dole Rozsah spúšťania nastavte citlivosť detekcie pohybu. Spustí sa nahrávanie, keď spadne list zo stromu? V takom prípade je lepšie posunúť ľavý posúvač mierne doprava. Pri časti Zóny detekcie zobraziť ukážku fotoaparátu. Môže sa stať, že iSpy zistí pohyb iba na konkrétnej časti obrazu. Pomocou myši nakreslite obdĺžnik na oblasť, ktorú chcete skontrolovať. kliknite na Ďalšie.

Nechajte program iSpy skenovať konkrétnu časť obrazu videa, či neobsahuje pohyb

Tip 06: Varovania

Hneď ako iSpy zistí pohyb, program vás na to môže upozorniť. V prípade potreby začiarknite možnosti v hornej časti Výstrahy povolené a Správy On. Včela Móda uistite sa, že máte túto možnosť Pohyb je vybratá. Kliknite dole Vyberte položku Akcia. Ako vidíte, existuje niekoľko možností na príjem upozornenia. Vyberte si Prehrať zvuk kedy by mal iSpy počas detekcie pohybu prehrať na vašom počítači zvukový klip. Túto voľbu potvrdíte pomocou Pridať a vyberie súbor wav na pevnom disku. Potom kliknite na Ok aktivovať tento typ upozornenia. Môžete sa tiež rozhodnúť, že pri presune spustíte konkrétny súbor alebo otvoríte web. Na príjem e-mailov alebo textových správ je potrebný platený účet iSpy Connect, takže tieto funkcie nemôžete iba aktivovať. kliknite na Ďalšie.

Tip 07: Nastavenia nahrávania

Na karte Nahrávanie upravte si nastavenia nahrávania podľa svojich predstáv. Dôležité je, že pod Režim nahrávania možnosť Záznam o detekcii pohybu je umožnené. Tiež sa prispôsobíte Max. Čas záznamu pravdepodobne za koľko sekúnd môže záznam trvať. Týmto spôsobom zabránite iSpy v ukladaní veľmi ťažkých video súborov. Vzdať sa Kvalita posúvačom vyberte požadovanú kvalitu videa. Včela Profil podľa potreby môžete upraviť formát videa. Predvolené nastavenie (H264 MP4) tiež ponúka vynikajúcu kvalitu videa. Pri časti Timelapse nahrávanie môžete tiež robiť videozáznamy na základe časových intervalov, aj keď táto funkcia nie je na účely sledovania veľmi zaujímavá.

Tip 08: Ďalšie možnosti

Na zvyšných kartách okna s nastaveniami môžete upraviť niekoľko ďalších možností. Ak používate takzvanú kameru s možnosťou nakláňania a nakláňania, karta je PZT veľmi nápomocný. Takto môžete na diaľku meniť uhol kamery pomocou klávesov so šípkami. Zväčšovacie okuliare tiež používate na priblíženie a oddialenie. Prejdite na kartu Plánovanie ak chcete nahrávať podľa pevne stanoveného časového harmonogramu. Skrz Pridať vyberte na Akcia s Nahrávanie: Spustiť a Nahrávanie: Zastaviť požadované časy. Je výhodné, keď môžete určiť aj samostatné dni záznamu v týždni. Nakoniec prejdite na kartu Skladovanie. Za Umiestnenie média môžete vidieť, v ktorom priečinku iSpy ukladá nahrávky. Predvolený priečinok je dosť nešťastný, pretože je umiestnený hlboko v systéme. Kliknite na tlačidlo s tromi bodkami a Pridať. Pomocou tlačidla s tromi bodkami vyberte iné umiestnenie. Svoju voľbu potvrďte pomocou Vyberte priečinok a dvakrát kliknite Ok. Za Umiestnenie média vyberte nové umiestnenie súboru pomocou malej šípky. Zatvorte okno nastavení pomocou Skončiť. Všetky zmeny sa uložili. Potom je potrebné vykonať ďalšie kroky na aktiváciu časového plánu. Kliknite pravým tlačidlom myši na snímku videa a potvrďte pomocou Použiť plán.

Tip 09: Prezerajte si nahrávky

Všetky obrázky sa zobrazia ako miniatúry v dolnom paneli. Program na prehrávanie obrázkov spolupracuje so známym prehrávačom médií VLC. Namiesto toho môžete použiť aj vlastný prehrávač médií. Pravým tlačidlom myši kliknite na miniatúru a vyberte možnosť Hrajte v predvolenom prehrávači. Predvolený prehrávač videa vo vašom počítači teraz priamo otvorí nahrávku, napríklad Windows Media Player.