Ako

Zabráňte zrúteniu Shockwave Flash v prehliadači Google Chrome

Ak používate prehliadač Google Chrome, môžete byť už teraz zvyknutý na to, že sa doplnok Shockwave Flash zrútil. Tu vám ukážeme, ako problém vyriešiť.

Na rozdiel od iných prehľadávačov má prehliadač Google Chrome zabudovanú vlastnú verziu aplikácie Adobe Flash Player. Ak používate aj iný webový prehľadávač, ktorý vyžaduje stiahnutú verziu aplikácie Adobe Flash Player, často dochádza ku konfliktu medzi týmito dvoma verziami softvéru.

Ak chcete skontrolovať konfiguráciu prehliadača Google Chrome, zadajte o: pluginy v paneli s adresou a stlačte Zadajte. Potom sa zobrazí stránka s informáciami o všetkých doplnkoch, ktoré sú momentálne nakonfigurované v prehliadači Google Chrome.

Vyhľadajte položky v zozname, napríklad Adobe Flash Player alebo Shockwave Flash. Ak vidíte dva alebo viac, znamená to, že je nainštalovaných viac ako jeden doplnok Flash.

Vpravo hore na stránke doplnku je odkaz Detaily. Kliknutím na ňu získate ďalšie informácie o jednotlivých rozšíreniach.

Názov súboru každého doplnku je uvedený vedľa Poloha. Ak sa pozriete pozorne, uvidíte, že jeden je uložený pod [Váš priečinok používateľa] AppData \ Local \ Google \ Chrome. Toto je integrovaný doplnok Chrome. Druhý začína s C: \ Windows \ .... Názov cesty sa môže líšiť v závislosti od verzie systému Windows. Napríklad ak používate Windows 8, cesta k integrovanému doplnku je niečo ako C: \ Program Files (x86) \ Google \ Chrome \ Application \ 36.0.1985.125 \ PepperFlash \ pepflashplayer.dll (číslo verzie sa môže líšiť).

Ak oba súbory majú a Zakázať odkaz sú aktívne, čo je pravdepodobne príčinou zlyhania vášho prehliadača.

Teraz môžete zvoliť, ktorého hráča si chcete ponechať, stlačením vedľa druhého Zakázať kliknúť. Prehliadač Chrome bude teraz používať verziu povolenú vo vašom počítači.

Ak sa rozhodnete namiesto integrovaného modulu použiť inštalovateľný doplnok, je najlepšie prevziať a nainštalovať najnovšiu verziu. Kliknutím sem zobrazíte najnovšiu verziu aplikácie Adobe Flash Player.

Ak váš prehliadač neustále zlyháva, vráťte sa späť na o: pluginy a vyberte iný Flash Player.