Preskúmanie

Recenzia: Najlepšie smartfóny roku 2018

Tento rok sme v redakcii otestovali smartfóny na montážnej linke. V redakcii sme videli prechádzať nielen bežné značky smartfónov, ale aj čoraz viac čínskych smartfónov. Kúpiť si smartphone? Čas na ohliadnutie. Aké sú najlepšie smartfóny roku 2018?

Smartfón možno hodnotiť v mnohých bodoch. Máte fotoaparát, softvér, výkon, obrazovku, podporu, výdrž batérie, dostupné pripojenia, kvalitu zostavenia a samozrejme: dostávate za svoje peniaze trochu tresku? Mnoho z najlepších smartfónov roku nezíska v týchto recenziách najvyššie skóre, najmä kvôli cene. V posledných rokoch prudko vzrástol. Minulý rok bol iPhone X prvým smartfónom nad tisíc eur. Ostatní výrobcovia smartfónov opäť dychtivo nasledovali vedenie spoločnosti Apple. Tento zoznam bol preto zostavený zo zariadení, ktoré pri spätnom pohľade urobili najväčší dojem bez ohľadu na cenu.

iPhone XS

Najlepší smartphone je okamžite jediný smartphone, ktorý z celého srdca neodporúčame. Nie kvôli kýčovitému názvu (desať S, nijako extra malý), ale kvôli cene. Nemožno to nijako ospravedlniť. Ak môžete prehliadnuť cenovku, možno kvôli odpočtu DPH z podnikania alebo vyhratej lotérii, potom je iPhone XS najlepším smartfónom, aký môžete získať. Fotoaparát konkuruje spoločnostiam Samsung a Huawei, displej je fantastický, kvalita zostavenia je pôsobivá, bezkonkurenčný výkon a Apple zaisťuje dlhú podporu operačného systému iOS. Jeden bod, ktorý ostatní výrobcovia smartfónov s Androidom stále odmietajú kopírovať.

Galaxy S9 +

Samsung je teraz jediným výrobcom, ktorý Apple otrocky nesleduje. Šialené, ako to môže ísť. Žiadne zárezy na obrazovke, iba pripojenie pre vaše slúchadlá a jedinečný dizajn so zakrivenými okrajmi obrazovky. Amoled obrazovka je nádherná, fotoaparát v teste fotoaparátu vyšiel najlepšie a výkon je taký, aký by ste od Samsungu Galaxy S9 + čakali. Iba spoločnosť Samsung robí veľkú chybu s Bixby, hlasovým asistentom spoločnosti Samsung. To je nepríjemne v ceste. Keď spoločnosť Samsung umožní prepnutie tohto asistenta na Galaxy S10, môže byť spoločnosť Samsung opäť korunovaná za producenta smartfónu roka.

OnePlus 6

Tí, ktorí hľadajú to najlepšie, čo môže smartphone ponúknuť, môžu získať porovnateľnú kvalitu za polovičnú cenu iPhone. OnePlus 6 je dobrý vo všetkých oblastiach a svojim Android skin Oxygen OS a sprievodnou podporou Androidu dokonca prekonáva ostatných výrobcov. Ak hľadáte nový, dobrý smartphone, pre OnePlus 6 nájdete veľa dobrých ponúk. Je to preto, že jeho nástupca už je vonku: OnePlus 6T. Zariadenie, ktoré na nás mimochodom príliš neurobilo dojem.

Galaxy Note 9

Spoločnosť Samsung je jediným výrobcom, ktorý sa v tomto zozname objavil dvakrát. Spoločnosť Samsung úplne oživila radu Galaxy Note. Minuloročný Note 8 nebol veľmi pôsobivý, pretože Samsung sa neodvážil riskovať. S modelom Samsung Galaxy Note 9 urobil Samsung maximum, s mimoriadne výkonným smartfónom s veľkou batériou. Keď si k tomu pripočítame, že stylus dostal viac funkcií a smartfón je možné pripojiť k monitoru, aby sa z neho stal plnohodnotný počítač, a prídete k záveru, že Note 9 je to najlepšie, čo Samsung ponúka. A to najlepšie je veľmi pôsobivé.

Nokia 7 Plus

Dobrý smartphone, prijateľná cenovka a dlhá podpora. Proti výberu Nokie 7 Plus v skutočnosti neexistujú žiadne argumenty. Najmä preto, že smartphone beží na systéme Android One, máte čistú verziu systému Android s dlhou podporou. Tomu sa môže vyrovnať iba Apple, ale táto spoločnosť sa nemôže vyrovnať priaznivej cene Nokie 7 Plus. Medzitým si môžete kúpiť smartfón za cenu od 250 do 300 eur.

Xiaomi Pocophone F1

Jedinou nevýhodou Xiaomi Pocophone F1 je, že nájdenie webového obchodu, ktorý ponúka smartphone, chvíľu trvá. Spoločnosť Xiaomi v Holandsku nepredáva samotný smartphone, čo sa deje prostredníctvom tretích strán a šedého dovozu. Ale nenechajte sa tým zastaviť! Pocophone F1 pripomína OnePlus One spred niekoľkých rokov: špecifikácie smartfónu v najdrahšom segmente, ale cenovka okolo 300 eur. Vďaka tomu je Pocophone F1 najlepším lacným smartfónom, aký v súčasnosti nájdete.

Motorola Moto G6 Plus

Zdá sa, že málokto uvažuje o spoločnosti Motorola, keď hľadá vynikajúci nový smartphone. Možno je smartphone príliš dobrý na svoju cenu. Moto G6 Plus má vzhľad smartfónu, ktorý je trikrát drahší, a je tiež vybavený pekným softvérom, dobrou obrazovkou a duálnym fotoaparátom. Počas Čierneho piatku bol smartphone Motorola dokonca dostupný za zhruba 200 eur.

Huawei Mate 20 Pro

Jediná pochybnosť z tohto zoznamu. Spoločnosť Huawei urobila tento rok s P20 Pro a Mate 20 Pro obrovský dojem vďaka fantastickým obrazovým panelom, výkonu a najmä trojitému zadnému fotoaparátu. Mate 20 Pro boduje v dôležitých bodoch veľmi dobre. Iba softvér EMUI by mal byť jednoducho oveľa lepší, dúfajme, že to Huawei bude vedieť napraviť aktualizáciou.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found