Ako

Potrebujete kompas? Takto to robíte v Apple Mapách a Mapách Google

Vyhľadávanie pomocou Google alebo Apple Maps je veľmi užitočné, ale so skrytou funkciou kompasu je hľadanie správneho miesta iba jednoduchšie. Nastavíte kompas a okamžite uvidíte, či tiež idete správnym smerom. Zlé odbočenie sa tak skoro nestane.

Ako používateľ Androidu máte prístup iba k Mapám Google, používatelia iOS môžu používať Mapy Google aj Apple Mapy. Tieto aplikácie nie sú k dispozícii pre Windows Phone, ale podobnú funkciu kompasu nájdete v časti Here Maps.

Mapy Apple

Po spustení aplikácie Apple Maps sa v ľavej dolnej časti obrazovky zobrazí šípka. Akonáhle kliknete na toto, uvidíte miesto, kde sa nachádzate. Ak toto stlačíte znova, v pravom hornom rohu obrazovky sa zobrazí kompas. Modré zorné pole sa tiež zobrazí na bočnej strane, kde je namierený váš iPhone. Ak držíte iPhone priamo pred sebou, vidíte, ktorým smerom kráčate, a zlým odbočením je takmer nemožné.

Modré zorné pole presne označuje, ktorým smerom kráčate.

Google Mapy

Funkcia kompasu v Mapách Google funguje rovnako pre smartphony so systémom Android aj pre telefóny iPhone. Keď otvoríte túto aplikáciu, musíte mať vo svojom smartfóne GPS, aby Google mohol určiť vašu polohu. Ak je to úspešné, stlačte kláves so šípkou v pravom dolnom rohu obrazovky. Premení sa na mini kompas a obrazovka sa priblíži na mape. Uvidíte šípku, ktorá sa objaví v smere, ktorým kráčate, k modrej bodke. Pri otáčaní sa otočí aj obrázok. Presne viete, ktorým smerom kráčate.

Mapy Google obrázok priblížia a otočia s vami.