Ako

Windows 10 môžete resetovať tromi spôsobmi

Aj keď je Windows 10 spoľahlivý operačný systém, niekedy sa môže niečo pokaziť. Jediným riešením je niekedy resetovať systém Windows 10 a vrátiť ho do továrenských nastavení. V tomto článku si ukážeme tri spôsoby, ako to môžete urobiť.

Prvá možnosť, o ktorej budeme diskutovať, odstráni všetko z vášho systému. Ak ste k tomu prinútení, dúfajme, že máte niekde svoje súbory zálohované (alebo si musíte vytvoriť iný). Potom choďte na nastavenie a Aktualizácia a zabezpečenie. Vľavo vidíte pohár Obnova systému stáť. Kliknite na to a potom v časti Resetovať tento počítač kliknite na tlačidlo Pracovať. Na ďalšej obrazovke vyberte možnosť Odstrániť všetko. Ak chcete počítač predať, kliknite na Zmeniť nastavenia. Skrz Vymazanie údajov na Zapnuté môžete si byť istí, že všetky vaše údaje zmizli. Ak chcete iba resetovať svoj vlastný systém, nie je to potrebné. Teraz kliknite na tlačidlá, aby ste potvrdili svoju požiadavku, a zatiaľ skontrolujte ďalšie ponúkané možnosti. Po stlačení tlačidla Reset už niet cesty späť.

Vytvorili sme krásny online kurz pre Windows 10. Spolu s 180-stránkovou knihou sa dozviete všetko o tomto operačnom systéme. Vďaka ďalším praktickým otázkam, ktoré preveria vaše vedomosti, a jasným videonávodom, kde vám vysvetlia pokročilé časti systému Windows 10 ešte viac.

Resetujte Windows 10: Uchovávajte súbory

Začnete opakovaním prvých krokov popísaných vyššie. Ale v časti, kde ste predtým vybrali možnosť Odstrániť všetko, si teraz vyberiete Uchovať moje súbory. Na ďalšej obrazovke môžete určiť, či sa majú pri nasledujúcej inštalácii obnoviť štandardné aplikácie a nastavenia. Ak to nechcete, vyberte možnosť Nie. Na nasledujúcej obrazovke môžete požiadať o odstránenie zoznamu aplikácií. Ak na ňu kliknete, zobrazí sa zoznam programov, ktoré nepochádzajú z Microsoft Store, a preto je potrebné ich preinštalovať ručne, prostredníctvom webu alebo inštalačného súboru. Tento zoznam sa po inštalácii zobrazí aj na pracovnej ploche. Teraz môžete potvrdiť svoju voľbu.

Resetujte Windows 10: nový štart

Potom máme tretiu možnosť. Ak sa rozhodnete pre nový začiatok, neprídete o všetky svoje súbory. Získate však prístup k systému Windows 10, s ktorým bol počítač pôvodne dodaný. Tento inštalačný súbor pochádza od spoločnosti Microsoft. Ak používate počítač alebo notebook určitej značky, radšej sa rozhodnite pre bežné továrenské nastavenia, pretože inak máte šancu, že pri opätovnej inštalácii systému Windows odstránite určité ovládače a programy.

Otvorte Nastavenia zabezpečenia systému Windows a prejdite na Výkon a zdravie zariadenia. V dolnej časti pod položkou Nový štart kliknite na text Viac informácií. Teraz stlačte tlačidlo Pracovať. Teraz kliknite niekoľkokrát Ďalší (tu uvidíte aj zoznam aplikácií, ktoré musíte preinštalovať), kým nebude možné začať s odstraňovaním a preinštalovaním.