Ako

Stiahnite si videá pomocou aTube Catcher

Čím ťažšie bude Google sťahovať videá z YouTube, tým viac sa objaví nástrojov na vyberanie streamovaných videí z internetu. Mnoho video grabberov má krátku životnosť, ale aTube Catcher sa medzitým viac ako osvedčil.

Príležitosti

Stiahnutie filmu a jeho prevedenie do požadovaného formátu je s aTube Catcher super rýchle. A to funguje nielen s YouTube, ale prakticky so všetkými webmi, ktoré zdieľajú videá. Stiahnite si aTube Catcher zo stránky www.atube.me. Po dokončení inštalácie pristanete na palubnej doske. Už z veľkých tlačidiel vidieť, že tento softvér dokáže viac ako len sťahovať a prevádzať videá. Možný je napríklad aj prevod uložených videí, prevod videa na mp3, vytváranie videí na obrazovke, zväčšovanie alebo zmenšovanie videí a nahrávanie zvuku.

Stiahnite si video

Stiahnutie videa z YouTube je jednoduché. Na YouTube kliknite pravým tlačidlom myši na video a vyberte Kopírovať webovú adresu videa. Otvorte aTube Catcher a vyberte Stiahnite si video. Vložte do poľa skopírovanú internetovú adresu filmu URL a voliteľne vyberte vlastný výstupný profil.

Pod odkazom nastavenie môžete upraviť niektoré ďalšie nastavenia. S Turbo stiahnutie sťahovanie je oveľa rýchlejšie a môžete ho tiež nastaviť na uloženie pôvodného aj prevedeného súboru.

Záznam

Ako sme už napísali: program dokáže viac! Prítomné sú okrem iného dva rekordéry. Vďaka Nahrávač zvuku môžete nahrávať hovorený text. Pod záznam je možné umiestniť hluk z reproduktorov. Program dokáže zaznamenať akýkoľvek zvuk, ktorý zachytí zvuková karta počítača.

Druhou funkciou nahrávania je Záznam obrazovky, pomocou ktorého môžete napríklad vytvoriť inštruktážne video. Vyberiete oblasť na obrazovke alebo okno, ktoré chcete zachytiť. Môžete naznačiť, že chcete tiež zaznamenať zvuk, aby ste mohli veci vysvetliť. Pomocou začiarkavacích značiek môžete určiť niekoľko vecí, napríklad či chcete sledovať ukazovateľ myši a či chcete, aby bol viditeľný kurzor. Vstavaný záznamník obrazovky zachytáva všetko, čo vidíte na obrazovke, dokonca aj videorozhovory, filmy, webové semináre a online stretnutia.

Ďalšie nástroje na sťahovanie videí z YouTube, napríklad aj cez smartphone, nájdete v tomto článku.