Ako

Upravte kliknutie pravým tlačidlom myši: upravte kontextovú ponuku myši

Už sa nezaobídeme bez kontextovej ponuky: ponuky, ktorá sa zobrazí po kliknutí pravým tlačidlom myši na plochu, disk, súbor alebo priečinok. Koniec koncov, uvidíte iba funkcie, ktoré sa vzťahujú na položku, na ktorú kliknete. Je vaše pravé kliknutie „znečistené“ nepotrebnými možnosťami? Alebo sú možnosti, ktoré by ste v ňom chceli mať? Chystáme sa sami zostaviť kontextové menu!

1 Kliknite pravým tlačidlom myši na reproduktor

Ak chcete pridať svoje vlastné možnosti do ponuky s pravým tlačidlom myši, je tu Right Click Enhancer 4.5.5. Základná verzia, o ktorej tu hovoríme, obsahuje sedem možností a je zadarmo. Po inštalácii môžete dať jazyk v holandčine. Horné tlačidlo Kliknite pravým tlačidlom myši na reproduktor pridáva do kontextovej ponuky devätnásť príkazov. Tieto funkcie sa oplatí absolvovať, pretože existujú zaujímavé nálezy. Napríklad príkaz na šifrovanie súborov a priečinkov, aby ostatní používatelia nemali prístup k týmto položkám.

2 Vytvorte zoznam a inteligentné premenovanie

  • Medzi devätnástimi úlohami možno nájsť viac inteligentných položiek. Zaškrtnite políčko Twitch s pravým tlačidlom myši Ovládací panel potom odteraz otvoríte túto ponuku pravým tlačidlom myši. Zaškrtnite políčko pred možnosťou Pridajte zoznam súborov, tento príkaz vám dá textový súbor v programe Poznámkový blok, kde sú uvedené všetky súbory. A ak máte priečinok napríklad so súbormi jpg, ktoré majú kryptický názov v štýle DSC_0022, môžete ich zmeniť pomocou funkcie Inteligentné premenovanie názvy týchto súborov, napríklad BirthdayOma_0022.

3 Odoslať správcovi

Chýbajú vám úlohy Kopírovať do priečinka a Premiestni do priečinku v kontextovej ponuke prieskumníka Windows? Vďaka Poslať správcovi (z hlavnej ponuky) programu Right Click Enhancer pridáva nové skratky do kontextovej ponuky k umiestneniam alebo súborom na pevnom disku. Možnosť Kopírovať do Napríklad odkaz na priečinky, ktoré sa momentálne nenachádzajú v kontextovej ponuke. Môžete použiť Poslať správcovi tiež sa používa na aktiváciu aplikácií, aby ste mohli otvoriť súbory priamo v týchto aplikáciách pravým tlačidlom myši.

4 Editor typov súborov

Trochu zvláštna voľba v rámci nástroja Right Click Enhancer (pretože má málo spoločného s kontextovým menu) je Editor typov súborov. Pri inštalácii programu, ako je VLC Media Player, musíte zvoliť, či chcete po dvojitom kliknutí na tento súbor otvoriť určité súbory v tomto prehrávači médií alebo v prehrávači Windows Media Player. Napríklad ak chcete, aby sa bežné súbory wmv otvárali automaticky v prehrávači Windows Media Player a nie vo VLC, môžete zmeniť priradenie súborov v Editor typov súborov. V ľavom stĺpci vyberiete požadovaný odkaz na súbor a potom kliknete na ozubené koliesko / Upravte typ súboru.

5 Nový editor ponúk

Ak nekliknete na súbor alebo priečinok pravým tlačidlom myši v Prieskumníkovi Windows, ale na prázdnom mieste, môžete použiť príkaz Nový okamžite spustiť nový súbor v aplikácii uvedenej v kontextovej ponuke. Vďaka Nový editor ponuky uvidíte zoznam aplikácií, v ktorých môžete týmto spôsobom vytvoriť nový dokument. Tieto aplikácie sú uvedené Pravdaže. Ak chcete odstrániť aplikáciu, ktorú nikdy nepoužívate, kliknite na ňu a použite tlačidlo Odstrániť. Pridajte možnosti súborov zo zoznamu Falošné, robíte opačným smerom. Najskôr vyberte typ súboru a potom kliknite na tlačidlo Pravdaže.

Nesmrteľnosť

Vo Windows 10 sú nastavenia rozdelené medzi Nastavenia a Ovládací panel. Existuje ale aj takzvaný „God Mode“, ktorý zhromažďuje množstvo užitočných funkcií pre PC, z ktorých niektoré sa na týchto dvoch miestach nenachádzajú. Pomocou nástroja na vylepšenie pravého kliknutia pridajte God Mode do kontextovej ponuky stlačením klávesu Kliknite pravým tlačidlom myši na reproduktor a tam aktivujte spodnú možnosť. V predchádzajúcich verziách sa táto možnosť nazývala Nesmrteľnosť, teraz je tu meno Konfiguračná obrazovka ++.

7 Šesť kontextov

Jednoduché kontextové menu 1.6 upravuje kontextové menu iným spôsobom. Po otvorení programu vstúpite do jednoduchého rozhrania zoznamu, ktoré je rozdelené do šiestich nadpisov. Každá sekcia obsahuje niekoľko podsekcií a odkazuje na kontext, v ktorom používate pravé tlačidlo myši: Desktop, Tento počítač, Disky, Priečinky, Súbory a Exe súbory. Ak chcete do kontextovej ponuky pridať niektoré možnosti po kliknutí na plochu, otvorte skupinu kontextovej ponuky Plocha. Ak chcete pridať funkcie kliknutím pravým tlačidlom myši na disk, otvorte sekciu kontextovej ponuky Disky.

8 Možnosti vypnutia

S deväťdesiatimi možnosťami, ktoré môžete pridať pomocou tohto nástroja, vám nebude chýbať veľa. Nájdete zadania ako Lepiace poznámky, Zobraziť skryté súbory, Skopírujte obsah zoznamu priečinkov, Staňte sa majiteľom a oveľa viac. V Kontextové menu na ploche existujú napríklad tri podskupiny Náradie, Systémové nástroje a Možnosti vypnutia. Pomocou druhého z nich pomocou pravého tlačidla myši na pracovnej ploche uzamknete počítač, uvediete ho do režimu spánku, vypnete alebo reštartujete. Jednoduché kontextové menu vám umožňuje prístup k funkciám s minimálnym pohybom myši. Zakaždým, keď začiarknete alebo zrušíte začiarknutie požadovaných možností, nezabudnite kliknúť na prvé tlačidlo v hornej časti: Aplikovať zmeny.

9 Pridajte programy

Pomocou tohto nástroja môžete ľahko pridať program do pravej ponuky myši. Týmto spôsobom vlastne používate ako spúšťač pravé tlačidlo myši. Ak to chcete urobiť, otvorte Editor zoznamov: to je tretie tlačidlo ponuky zľava. Potom potiahnite požadovaný program na miesto v zozname a uvoľnite ho. stlač tlačidlo Ukladajú sa zmeny a zatvorte editor zoznamov. Potom kliknite na tlačidlo Aplikovať zmeny hore v ľavo. Uvidíte, že novo pridaný program bude od tej doby súčasťou ponuky vášho pravého tlačidla myši.

Orezať kontextové menu

Doteraz sme ponuku s pravým tlačidlom zväčšovali a rozširovali. Navyše sa príliš často stáva, že dodávatelia softvéru pridajú do svojej ponuky „svoje“ položky bez toho, aby o to boli požiadaní. Context Cleaner umožňuje odstrániť položky kontextovej ponuky v systéme Windows. Najskôr vyberiete kontextovú položku vľavo, potom sa všetky aktívne položky kontextovej ponuky zobrazia na pravom paneli. Tieto položky môžete vybrať a zakázať, povoliť a odstrániť. Pred trvalým odstránením položky je dobré ju deaktivovať, pretože odstránené položky sa nielen vrátia. Ak po niekoľkých týždňoch nezaznamenáte žiadny nepriaznivý vplyv na vaše každodenné fungovanie, môžete tieto položky kedykoľvek natrvalo odstrániť.

10 Pridať podmenu

Ak chcete do kontextovej ponuky umiestniť rôzne aplikácie, je užitočné pridať podponuky. Napríklad môžete udržiavať všetky grafické programy pohromade v podponuke a tiež všetky webové prehľadávače. Ak to chcete urobiť, otvorte Editor zoznamov a potom vyberte v hornej časti Cieľový kontextový súbor jednej zo šiestich hlavných častí. V krabici Názov pomenujte novú podponuku. Môžete tiež určiť, že nová podponuka sa v zozname zobrazí vyššie alebo nižšie. Tieto zmeny musíte uložiť dvakrát.

11 Čistič kontextovej ponuky

Ak ste pracovali trochu usilovne a kontextové ponuky boli príliš dlhé vďaka pridaným funkciám? Funkciu poskytuje aj kontextové menu Easy Čistič kontextovej ponuky na odstránenie položiek z tohto menu veľmi jednoduchým spôsobom. Slúži na to gombík s metlou. Jednoducho vyberte možnosť, ktorú chcete stratiť, kde máte možnosť položku ponuky deaktivovať (až kým ju rovnakým spôsobom znova znova nepovolíte). Alebo použijete tlačidlo odstrániť natrvalo odstrániť túto položku ponuky.

12 Vymažte všetko

Ak sa chcete vrátiť k základným nastaveniam kontextovej ponuky vo Windows, kliknite na druhé tlačidlo: to so zákazovou značkou. V holandskom preklade softvéru bolo toto tlačidlo pomenované nesprávne. Keď na ňu umiestnite kurzor myši, prečítate si ju Kontextové menu Exe súbor. Ak zmeníte jazyk tohto nástroja pomocou možnosti späť v angličtine, budete čítať správny názov tohto tlačidla: Odinštalovať všetky.

13 Uloženie nastavení

Easy Context Menu je prenosný program, čo znamená, že je možné aplikáciu používať z USB kľúča. Všetky nastavenia tiež skončia v priečinku, kde je program umiestnený: priečinok EcMenu_v1.6. Ak ste spokojní so všetkými vykonanými nastaveniami, môžete ich uložiť pomocou Uložte alebo uložte svoje nastavenia. Neskôr môžete vždy prejsť Uložiť alebo uložiť uložené nastavenia jedným kliknutím sa vrátite k uloženým nastaveniam. Ak potom pokračujete v experimentovaní s týmto nástrojom, môžete tiež prejsť cez F5 alebo Vrátiť zmeny skenovania späť do uloženého stavu. Mimochodom, nie je možné uložiť rôzne nastavenia do profilov alebo množín, takže môžete ponechať iba jednu skupinu nastavení súčasne.