Ako

Takto zmeníte ikony aplikácií v Androide

Android ponúka veľa možností prispôsobenia. Týmto spôsobom môžete nielen jednoducho zmeniť pozadie, ale dokonca nainštalovať a prispôsobiť úplne nové spúšťače. Vedeli ste však, že vzhľad ikon aplikácií si môžete upraviť aj podľa vlastného vkusu? Ikony aplikácií v Androide môžete zmeniť pomocou tipov uvedených nižšie.

Zmenu ikon aplikácií v systéme Android je možné vykonať dvoma spôsobmi. Ako sme už spomínali, vzhľad telefónu môžete úplne zmeniť tak, že si sami nainštalujete a prispôsobíte spúšťač. Ďalším spôsobom, ako zmeniť ikony aplikácií, je stiahnuť si pre ne špeciálny balíček ikon.

Ikony aplikácií sa menia pomocou spúšťača

Predtým sme vytvorili článok o 5 najlepších launcheroch pre Android. Ak chcete prispôsobiť vzhľad svojho telefónu, môžete si zvoliť jeden z týchto spúšťačov. V Playstore je samozrejme oveľa viac možností. Nezabudnite skontrolovať recenzie ostatných používateľov, aby ste zistili, ako sa vám daný spúšťač páči, a tiež skontrolujte, či je samotná aplikácia kompatibilná s vaším zariadením.

Po nainštalovaní spúšťača podľa vášho výberu sa program automaticky opýta, či chcete aplikáciu nastaviť ako predvolenú. V tomto článku budeme používať Nova Launcher. V tejto aplikácii si môžete nastaviť takmer všetko podľa svojho vkusu. Tvar ikon aplikácií môžete napríklad určiť sami kliknutím na ikonu Nastavenia spúšťača Nova potom štýl ikony vybrať. Nastavením posúvačov môžete vytvoriť svoje vlastné okrúhle, štvorcové alebo dokonca oválne ikony. Okrem toho môžete tiež upraviť, či chcete zobraziť aplikácie vedľa seba alebo či chcete, aby sa zobrazovali v zozname. Vytvorte si vlastnú farebnú schému zladením farieb pozadia s farbou popisov a ste na dobrej ceste. Ak ste so spúšťačom nikdy predtým nepracovali, osvojenie všetkých možností a funkcií bude chvíľu trvať.

Ikony aplikácie sa menia s aplikáciou

Naozaj hľadáte úplne iný vzhľad ikon svojich aplikácií? Potom si môžete stiahnuť aj sadu ikon. Tieto balíčky je možné použiť aj v kombinácii s launcherom Nova. Týmto spôsobom môžete vykonať ešte viac úprav.

V aplikácii je zmena vzhľadu ikon aplikácií ľahká práca. Stiahnete si jednoducho aplikáciu s ikonami, ktoré vás oslovia, alebo ktoré ponúkajú možnosť pridať k ikonám svoje vlastné obrázky. Príklady aplikácií balíkov ikon sú Viral iconpack, Awesome Icons a Icon changer. V týchto aplikáciách môžete vybrať aplikáciu, ktorej ikonu chcete zmeniť. Potom si vyberiete požadovanú ikonu výmeny alebo si urobíte fotografiu sami. S nástrojom Awesome Icons môžete tiež načítať viac balíkov ikon a potom si vybrať zo všetkých dostupných ikon.