Preskúmanie

JBL Bar Studio - Kompaktný priateľ každého

JBL poznáme hlavne z bezdrôtových bluetooth reproduktorov, ale americký výrobca zvuku je už roky tiež populárnou značkou vo svete domáceho zvuku. V tomto segmente má JBL pre každého niečo. Dostali sme sa k práci s najmenším soundbarom v rozsahu: JBL Bar Studio.

Barové štúdio JBL

cena

€179,-

Pripojiteľnosť

HDMI-ARC, optický vstup, vstup pre slúchadlá, bluetooth

Rozsah frekvencie

60 Hz - 20 kHz

Moc

30 Watt

Váha

1,4 kg

Rozmery

61,4 x 5,8 x 8,6 cm (Š x V x H)

Farba

čierna

Webová stránka:

www.jbl.nl

8 Skóre 80

  • Pros
  • HDMI-ARC
  • Inteligentné
  • Skvelý zvuk pre veľkosť
  • Veľa možností prispôsobenia zvuku
  • cena
  • Negatíva
  • Priestorový režim
  • Stredná oblasť nie je vždy podrobná

Štúdio JBL Bar Studio je dostatočne kompaktné na to, aby vyhovovalo takmer akejkoľvek televízii, bez ohľadu na to, aký úzky je váš televízny nábytok. Vďaka matnej čiernej povrchovej úprave a nedostatku nápadných kontrastov sa soundbar rýchlo zlúčil do interiéru. V hornej časti nájdeme štyri tlačidlá, pomocou ktorých môžete soundbar zapnúť a vypnúť, určiť hlasitosť a jedným prepínať medzi rôznymi zdrojmi zvuku.

HDMI-ARC

Pokiaľ ide o druhú možnosť, JBL Bar Studio vám ponúka prekvapivé množstvo možností. Na zadnej strane zvukového panelu sú vstupy pre USB kľúč, optický vstup, vstup pre slúchadlá AUX a port HDMI pre pripojenie HDMI ARC k vašej televízii. Veľkým plusom je najmä podpora HDMI ARC, pretože hlasitosť soundbaru môžete jednoducho ovládať diaľkovým ovládačom televízora. Soundbar je dokonca taký inteligentný, že na nastavenie hlasitosti môžete tiež použiť diaľkový ovládač televízora, ak prehrávate hudbu na soundbare cez Bluetooth spojenie napríklad so svojím smartfónom.

LED diódy

Môžete tiež použiť dodávané diaľkové ovládanie. Kompaktné diaľkové ovládanie má pomerne jednoduchý dizajn a poskytuje o niečo viac možností ako tlačidlá na zvukovej lište. Môžete napríklad určiť množstvo basov, aktivovať zvukový režim, napríklad SPORTS, SPEECH alebo MUSIC, zapnúť režim Surround a zapnúť nočný režim, ktorý stlmí hlasné zvuky, aby nehneval susedov.

Pretože JBL Bar Studio nemá obrazovku, komunikuje soundbar s používateľom pomocou piatich LED svetiel na ľavej strane mriežky reproduktora. Napríklad môžete vidieť z farby LED diód, ktorý zdroj zvuku hrá, a počet LED diód označuje, ktorý z piatich zvukových režimov je aktívny. Hlasitosť a množstvo basov je tiež indikované počtom LED diód, ktoré sa rozsvietia, keď to nastavíte pomocou diaľkového ovládača. Po správe zhasnú aj svetlá, aby neodpútali pozornosť diváka od diania na obrazovke. Tento minimalisticky vyzerajúci soundbar má na palube viac funkcií, ako by ste si mysleli.

Zvuk

Soundbar sa automaticky vypne po 10 minútach nečinnosti, ale tiež sa zapne, keď sa zistí aktivita. Soundbar sa automaticky zapne po zapnutí televízie, takže soundbar je okamžite pripravený, keď sa na obrazovke niečo objaví. Malý soundbar produkuje pomerne centrovaný zvuk, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na jeho veľkosť. Pri počúvaní zvukového panela zo šikmého uhla sa rýchlo stratí veľa detailov. Ak sedíte priamo pred televízorom, štúdio JBL Bar Studio má dostatočnú hlasitosť pre menšiu obývaciu izbu, ak len zriedka zvýšite hlasitosť, zvukový panel je pre stredne veľkú obývaciu izbu dokonca dostatočne hlasný.

Dôraz na zvuk sa prirodzene kladie hlavne na vysoké a nízke oblasti, ktoré dobre počuť pri nižších a normálnych nastaveniach hlasitosti. Vďaka tomu sú niektoré scény a tiež hudba veľmi energická. Pri vyšších objemoch je centrálna oblasť pod určitým snehom. Potom je reč niekedy viac ako žiaduce prehlušená zvukmi pozadia, ako je siréna alebo basová linka budujúca napätie. Pri hudbe je to tiež viditeľné, pretože nástroje ako gitara a klavír sú menej prítomné.

Pri normálnej hlasitosti je zvuk v poriadku a basy sú obzvlášť dobré pre taký malý zvukový panel. Televízni diváci, ktorí tomu nie sú fanúšikmi, radi využijú možnosť nastavenia množstva basov. Množstvo basov môžete tiež jednoducho upraviť pomocou rôznych zvukových režimov. Stále sa nekladie dôraz na stredný rozsah, aby sa po znížení basov stal veľmi jasný zvukový obraz. Ak sú pre vás dôležitou charakteristikou basy, JBL Bar Studio nesklame ani napriek svojej kompaktnej veľkosti za predpokladu, že budete mať obmedzenú hlasitosť.

Po zapnutí režimu Surround sa zvuk kompaktného zvukového panela zreteľne zväčší. Soundbar bol pred televízorom, ale keď bol tento režim zapnutý, zdalo sa, akoby boli dva reproduktory umiestnené vo výške televízie. Neznie to ako priestorový zvuk z diaľky, ale skôr ako širšia inštalácia 2.0. Stále ide o šikovný trik, ktorý bohužiaľ ovplyvňuje kvalitu zvuku. Týmto spôsobom získa stredná a vysoká oblasť veľkú podporu, vďaka čomu bude zvuk niekedy trochu prenikavý. Pre talkshow to nemusí byť katastrofa, ale filmy a seriály s väčšou akčnosťou a hlavne hudbou neznejú v tomto režime pekne - hlavne pri vyššom nastavení hlasitosti.

Záver

JBL Bar Studio je kompaktný soundbar s dostatkom zvuku pre mnoho obývacích izieb. Počet pripojení a prítomnosť HDMI-ARC zvyšuje užívateľskú príjemnosť a soundbar je tiež prekvapivo inteligentný. Režim priestorového zvuku je pekný, ale nie dosť pekný na to, aby ospravedlnil zhoršenie kvality zvuku. Našťastie normálny režim nie je absolútne žiadnym trestom počúvania, a to vďaka vynikajúcim reproduktorom v soundbare a mnohým možnostiam nastavenia zvuku. Pre fanúšikov energického zvukového obrazu je cenovo dostupné štúdio JBL Bar Studio univerzálnym priateľom pre všetkých a zvuková lišta dodáva zvuku vašej televízie príjemnú podporu bez toho, aby zaberala celý televízny nábytok.