Ako

Ako to urobíte, uviazať svoj smartphone?

Žiadny internet na vašom smartfóne, tablete alebo notebooku, zatiaľ čo vaši priatelia okolo vás šťastne píšu a surfujú? Za takýchto okolností môže pomôcť zdieľanie internetového pripojenia prostredníctvom tetheringu. Presne vysvetlíme, čo je tethering a ako s ním pracujete.

Tethering je spôsob, ako nastaviť mobilné internetové pripojenie vášho smartphonu (alebo iného zariadenia) ako modemu, ktorý umožňuje ostatným zariadeniam pripojenie k internetu prostredníctvom pripojenia WiFi. Takže zdieľate akoby svoje internetové pripojenie. Je to veľmi užitočné, keď vaši priatelia majú internet a stačí poslať e-mail. Existuje však ešte viac možností:

I. - Máte doma výpadok internetu? Tethering zo smartphonu potom môže slúžiť ako núdzové riešenie.

II - Tethering môžete využiť aj s tabletom. To znamená, že vo svojom tablete nemusíte uzatvárať samostatný dátový plán pre internet. To zase šetrí náklady.

III - Tethering uľahčuje surfovanie na vašom notebooku na cestách. Opäť platí, že pomocou tetheringu nepotrebujete ďalší dátový plán.

Krok 1: Zapnite tethering

Povoliť tethering na iPhone

Vo všeobecných nastaveniach povoľte tethering tým, že prejdete na sieť. Vyberte si Osobný hotspot:

Tu získate výber Osobný hotspot zapnúť:

Klepnutím na túto položku môžete zmeniť prístup k sieti Wi-Fi. Používatelia vášho tetheringového pripojenia potrebujú tento kód na prístup k vašej zdieľanej sieti WiFi.

Povoliť tethering v systéme Android

Prejdite v zariadení s Androidom na nastavenie >Bezdrôtový >Siete. Tu si môžete zvoliť možnosť Tethering a mobilný hotspot. Tieto názvy sa môžu mierne líšiť v závislosti od vášho telefónu s Androidom.

Potom zvoľte: Nastavenia bezdrôtového hotspotu Wi-Fi a tu zadajte meno (ssid) a heslo pre vaše zdieľané pripojenie. Toto sa počíta ako bezpečnosť, takže si to dobre zapamätajte. Je vhodné zvoliť zabezpečenie WPA2.

Nakoniec skontrolujte, či je vaše zariadenie viditeľné pre svoje prostredie:

Krok 2: Pripojte sa

I. - Prejdite na ňu prostredníctvom svojho smartphonu, tabletu alebo počítača Internetové predvoľby.

II - Vyhľadajte všetky body Wi-Fi v oblasti a vyberte smartphone, na ktorom ste práve zapli tethering. V prípade iPhone je toto názov pre iPhone. Pomocou inteligentného telefónu so systémom Android ste mohli sami zadať meno (ssid).

III - Pri pripájaní zadajte heslo, ktoré ste nastavili v kroku 1.

Tip: Pozorne sledujte veľkosť svojho dátového balíka, pretože tethering vás tiež stojí MB. Existuje niekoľko spôsobov, ako dohliadať na svoj dátový balík. Uviedli sme ich pre vás: Pozrite si ich tu!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found