Preskúmanie

Rozhodovacia pomoc: 10 najlepších smartfónov súčasnosti (december 2020)

Váš smartphone je všestranné zariadenie: počúvajte hudbu, fotografujte a nahrávajte videá, hrajte hry, streamujte YouTube, WhatsApp, e-mail, Instagram, Snapchat ... A tento zoznam môže trvať ešte dlho. Keď však začnete hľadať nový smartphone, skončíte v lese rôznych zariadení. Pomôžeme vám nájsť najlepší smartphone s najlepšími smartfónmi súčasnosti.

Top 10 najlepších smartfónov
 • 1. Apple iPhone 11 Pro
 • 2. Xiaomi Mi 9T Pro
 • 3. Google Pixel 3A
 • 4. Apple iPhone 11
 • 5. Samsung Galaxy S10 +
 • 6. Asus Zenfone 6
 • Xiaomi Mi 9
 • 8. Motorola Moto G7 Plus
 • 9. Huawei P30 Pro
 • 10. Samsung Galaxy Note10 +
Tipy pre váš smartphone
 • Je váš súčasný smartphone dostatočný?
 • Na čo používate svoj smartphone?
 • Budgetsmartphones
 • Čínske smarthones
 • Fotoaparáty
 • iPhone
často kladené otázky
 • Sú smartfóny bezpečné?
 • Ako prenesiem svoje údaje do nového smartphonu?
 • Akú nabíjačku potrebujem?
 • Koľko úložného priestoru potrebujem?
 • Je odomknutie tvárou bezpečné?
 • Aký dobrý je dualsim?
 • Môžem si bezpečne kúpiť Huawei?
 • Mám si kúpiť 5G smartphone?

Top 10 smartfónov (december 2020)

1. Apple iPhone 11 Pro (Max)

Najlepší smartphone 9 Skóre 90

+ Výkonný a krásny

+ Fotoaparát

+ Ľahké použitie

- Pripojenia

Čo robí smartphone „Pro“? To je otázka, na ktorú Apple tiež jasne neodpovedá. Čo je však na iPhone 11 Pro zarážajúce, je to, že Apple urobil v oblasti fotoaparátu potrebné kroky. Tri zadné fotoaparáty (teleobjektív, širokouhlý objektív a štandardný objektív) vytvárajú skutočne nádherné fotografie. Rovnako ako jeho predchodca iPhone XS, aj Apple boduje výkonom, krásnou obrazovkou (s menej atraktívnym, ale rozpoznateľným výrezom) a pôsobivou kvalitou zostavenia, ktorá je celkom odolná voči vode. Napriek tomu, že iPhone 11 Pro je najlepší smartphone, existujú značné nevýhody, ktoré musíte brať do úvahy. Chamtivosť spoločnosti Apple, ktorá sa odráža v extrémne vysokých cenách a odstránení 3,5 mm jacku. Môžete tiež čakať ďalšie inovácie od spoločnosti Apple, napríklad výber moderného pripojenia USB-C.

Prečítajte si našu recenziu zariadenia iPhone 11 Pro tu.

2. Xiaomi Mi 9T Pro

Kompletný smartphone, polovičná cena 9 Skóre 90

+ Hodnota za peniaze

+ Dokončené

+ Fotoaparát

- Softvér Miui

Každé euro, ktoré zaplatíte za ďalší smartphone, ktorý je drahší ako Xiaomi Mi 9T Pro, je zbytočnou stratou peňazí. Tento čínsky smartfón má všetko, najvýkonnejší čipset, rovnaké fotoaparáty ako smartphone, ktoré sú dvakrát také drahé, vyskakovací fotoaparát, luxusný dizajn, rýchlu nabíjačku ... A môžem pokračovať. Jediná vec, s ktorou sa musíte naučiť žiť, je katastrofický softvérový shell Miui, ktorý bol spustený cez Android, a skutočnosť, že snímač odtlačkov prstov pod obrazovkou je hlavne trikom.

Prečítajte si recenziu Xiaomi Mi 9T Pro tu.

3. Google Pixel 3A

Nezmysel dobrý 8 Skóre 80

+ Fotoaparát

+ Hodnota za peniaze

- Malá RAM

- Datovaný dizajn

Hľadáte nezmyselný smartphone, ktorý budete môcť používať roky a za ktorý nemusíte platiť príliš veľa? Potom vyberte Google Pixel 3A. Pravdaže, smartfón nemá najvýkonnejší čipset a plastové puzdro vyzerá trochu zastaralo ... Dostanete ale fantastický fotoaparát a máte najlepšiu a najbezpečnejšiu verziu Androidu.

Prečítajte si recenziu zariadenia Google Pixel 3A tu.

4. Apple iPhone 11

Lacnejší iPhone 7 Score 70

+ Výkonný

+ Užívateľsky prívetivé

- Obrazovka

- Pripojenia

Predpokladajme, že hľadáte iPhone, ale nechcete platiť príliš veľa. Na to môžete zabudnúť. Ale s iPhone 11 máte dobrý smartphone, za ktorý zaplatíte menej ako najlepší iPhone. Hrabivosť spoločnosti Apple je vyjadrená v tom, že jej chýba veľa, rýchla nabíjačka, zvukový port, USB-C, pevná obrazovka ... Čo sa však týka výkonu, tento iPhone (spolu s iPhone 11 Pro) je najrýchlejším smartfónom, máte skvelú výdrž batérie a operačný systém, ktorý je užívateľsky príjemný (ale obmedzený).

Prečítajte si recenziu Apple iPhone 11 tu.

5. Samsung Galaxy S10 +

Smartfón, ktorému nič nechýba 8 skóre 80

+ Výkon

+ Dokončené

- Skener odtlačkov prstov žiadny pokrok

- Tlačidlo Bixby

Najkompletnejším smartfónom spoločnosti Samsung je Galaxy S10 +. Zariadenie je vybavené výkonnými špecifikáciami, peknou obrazovkou a dobrým fotoaparátom vzadu; tri objektívy fotoaparátu vám umožňujú robiť bežné, širokouhlé a teleobjektívy. Existujú aj nevýhody, napríklad snímač odtlačkov prstov pod obrazovkou je trochu trikom a tlačidlo Bixby na bočnej strane je priradené iba priemernému hlasovému asistentovi spoločnosti Samsung.

Recenziu na Samsung Galaxy S10 + si prečítajte tu.

6. Asus Zenfone 6

Cenovo dostupné, úplné a inovatívne 8 skóre 80

+ Hodnota za peniaze

+ Dlhá výdrž batérie

- Žiadne bezdrôtové nabíjanie

- Displej LCD

Pre Asus Zenfone 6 musíte ísť do Nemecka, Belgicka alebo iného medzinárodného internetového obchodu. Z dôvodu problému s patentom nie je smartphone v Holandsku (stále) k dispozícii. To je škoda, pretože smartphone (s odporúčanou maloobchodnou cenou okolo 500 eur) je veľmi univerzálny. Fotoaparát má inovatívny rotačný systém, ktorý umožňuje snímanie vašich bežných fotografií, ale môže sa zmeniť aj na selfiecam. Špecifikácie sú špičkové, kvalita zostavenia je v poriadku. Ale iba obrazovka, je škoda, že Asus sa nerozhodol pre OLED obrazovku.

Prečítajte si recenziu Asus Zenfone 6 tu.

7. Oppo Find X2

Obrázok priťahuje predstavivosť 7.5 Skóre 75

+ Obrazovka

+ Rýchla nabíjačka

- ColorOS nie je dosť dobrý

- Žiadny 3,5 mm jack

Oppo Find X2 je vynikajúce zariadenie. Nádherný displej a rýchle nabíjanie z neho robia solídneho konkurenta pre Samsung a Apple. Fotoaparát tiež odvádza viac ako dobrú prácu. Chýbajúce bezdrôtové nabíjanie chýba.

Prečítajte si recenziu Oppo Find X2 tu.

8. Motorola Moto G7 Plus

Veľmi dobré (kúpiť) 8 Skóre 80

+ Dobrá hodnota za peniaze

+ Luxusný vzhľad

- Zraniteľné bývanie

- Pravidlá aktualizácií môžu byť lepšie

Najdostupnejším smartfónom zo zoznamu je Motorola Moto G7 Plus. Keď sa vám smartphone dostane do rúk, vážne sa pýtate, prečo by ste za smartfón platili viac. Zariadenie vyzerá pozoruhodne luxusne, máte dobrý fotoaparát a obrazovku ... Aj softvér obsahuje málo bloatwaru. Oblasti, ktoré často používajú drahšie značky. Len sa uistite, že máte na svojom smartfóne Moto puzdro a nezabudnite, že politika aktualizácií môže byť lepšia.

Prečítajte si recenziu Motorola Moto G7 Plus tu.

9. Huawei P30 Pro

Neistota s brilantným fotoaparátom 8 Skóre 80

+ Fotoaparát

+ Špecifikácie

- EMUI a podpora

- Žiadny port pre slúchadlá a slot pre kartu NM

Zoznam nie je úplný so smartfónom od spoločnosti Huawei. Pretože ak nakupujete inteligentne, pre tieto čínske smartphony nájdete veľa. Huawei P30 Pro je zariadenie, na ktoré musíte dávať pozor, pretože má vynikajúci fotoaparát. Tento smartphone dokáže robiť nočné fotografie neskutočne dobre, ale možné je dokonca až 50-násobné zväčšenie. Dávajte však pozor na neistotu pri aktualizácii v dôsledku obchodného embarga USA, ktoré spoločnosti Huawei bráni v spolupráci s Googlom. Sú v ňom aj ďalšie nedostatky. Spor o softvér EMUI je veľmi zlý, ale skutočnosť, že môžete používať iba pamäťové karty Huawei NM a nemáte k dispozícii 3,5 mm konektor, je vyslovene nepríjemná.

Prečítajte si recenziu modelu Huawei P30 Pro tu.

10. Samsung Galaxy Note10 +

Megalomaniac 8 - skóre 80

+ Najvýkonnejší hardvér

+ S-Pen pre nadšencov

- Žiadny zvukový port

- Fotoaparát v tme

Séria Note od spoločnosti Samsung bola vždy známa svojou všestrannosťou. Najrozsiahlejšie a najkompletnejšie zariadenie vrátane stylusu za veľmi vysokú cenu. Najuniverzálnejším smartfónom nie je Note10 +. Ale tí, ktorí radi používajú veľkú obrazovku a dotykové pero, nemajú na výber. Potom by ste si mali skutočne zvoliť Note10 +.

Recenziu na Galaxy Note 10+ si prečítajte tu

Tipy pre váš smartphone

Je váš súčasný smartphone dostatočný?

Ste naklonení okamžite vyhľadať porovnávače cien a ponuky poskytovateľov, keď je čas na nový smartphone. Ale predtým, ako to urobíte, je dôležité položiť si niekoľko otázok. Po prvé: je váš súčasný smartphone stále dostatočný? Môže sa stať, že si svoje predplatné obnovíte každé dva roky pomocou nového zariadenia. Za smartfón ale stále platíte celú sumu rozloženú na dobu predplatného. Ak si zariadenie zakúpite osobitne, často môžete nájsť výhodnejšiu ponuku a lacnejšie predplatné iba na SIM karte. Takto môžete tiež počkať s nákupom nového smartphonu, kým nenájdete najlepšiu ponuku ... Pokiaľ vaše súčasné zariadenie bude samozrejme stále dostatočné!

Samozrejme sa môže stať, že máte sklon kupovať nový smartphone, pretože výdrž batérie vášho súčasného zariadenia už nie je taká dobrá, alebo zariadenie nereaguje tak rýchlo. Nová batéria alebo reset (váš smartphone ako čistá tabuľa) môžu zabezpečiť, aby váš smartphone fungoval ako nový.

Na čo používate svoj smartphone?

Predtým, ako sa vrhnete do džungle inteligentných telefónov, je tiež dôležité zistiť, na čo svoj smartphone najviac využívate. Chcete Whatsapp, prehliadať, počúvať hudbu a zdieľať fotografie? Potom nepotrebujete iPhone v hodnote 1200 eur. Potom si môžete zaobstarať štrajkujúci luxusný smartfón za 250 eur. Ak chcete najkrajšie fotografie, najlepší (herný) výkon a najkrajšie obrazovky, nakoniec sa dostanete do drahších cenových relácií. Zvážte tiež, na ako dlho chcete smartphone používať. iPhony sú najviac odolné voči budúcnosti a majú slušnú podporu aktualizácií. Smartfón si však dobre zabalte, pretože Apple má povestnú povesť, že znemožňuje opravy.

Budgetsmartphones

Smartfón nemusí byť extrémne vysoký. V skutočnosti je v roku 2019 ťažké byť schopný správne hovoriť o cenovke nad 500 eur za smartphone. Dobré smartfóny (ktoré môžete bezpečne používať minimálne dva roky) sú už k dispozícii od 200 eur. Navyše nemusíte v ničom robiť kompromisy: fotoaparáty snímajú vynikajúce fotografie, všetky aplikácie bežia ako obvykle a zariadenia vyzerajú neuveriteľne luxusne. V tejto cenovej kategórii nemôžete zohnať iPhone, ale ponuka Android smartfónov je veľmi dobrá. Najmä Motorola a Nokia v tejto cenovej kategórii ponúkajú pôsobivo dobré smartfóny. Posledne menovaný má vo svojich smartfónoch nainštalovaný Android One: špeciálna verzia pre Android, ktorá je vďaka aktualizáciám zaručená vďaka podpore spoločnosti Google.

Čínske smartfóny

Tí, ktorí nakupujú inteligentne, si kupujú čínsky smartphone. Keď uvažujete o čínskom smartfóne, pravdepodobne vás napadne Huawei a možno vám budú známe značky ako Oppo a OnePlus, ktoré už svoje smartfóny ponúkajú v Holandsku. Existujú ale aj menej známe značky ako Xiaomi, Vivo a Meizu, ktoré ponúkajú veľmi dobré smartfóny za zlomok ceny, ktorú by ste čakali. Vyžaduje si to však istý výskum, pretože smartphony nie sú na pultoch holandských obchodov. Ste teda závislí od šedého dovozu. Venujte osobitnú pozornosť tomu, z ktorého internetového obchodu objednávate, a skontrolujte záruku a riziko dovoznej dane.

Smartfóny fotoaparátu

Smartfóny už dávno predbehli kompaktný fotoaparát, čo sa týka fotenia krásnych fotografií. Mnoho smartfónov sa dodáva s viacerými fotoaparátmi na zadnej strane, čo vďaka kombinácii teleobjektívu a širokouhlého objektívu umožňuje priblíženie bez straty kvality. Vďaka inteligentným algoritmom je možné efekty hĺbky ostrosti uplatniť napríklad aj pri portrétoch. Ale duálny fotoaparát nemusí vždy znamenať lepšie fotografie: dva zlé objektívy urobia menej dobré fotografie ako jeden dobrý.

Ktorý smartphone fotí najlepšie? Je to jednoduchá otázka, ktorú nie je možné ľahko posúdiť. Najnovší Apple iPhone 11 Pro bez pochýb fotí najkrajšie fotografie. Ale funkčne je to opäť míľovými krokmi za Huawei P30 Pro. Tento smartphone má objektív periskopu, ktorý umožňuje zväčšenie až 10-násobné a dokonca digitálne až 50-násobné zväčšenie - vďaka stabilizácii obrazu nebudú nepohyblivé ani vaše fotografie. Ale hlavne nočný režim P30 Pro stavia konkurenciu na veľkú vzdialenosť. Nočné fotografovanie, a dokonca aj fotografovanie hviezdnej oblohy? Žiaden problém!

iPhone

Mnoho ľudí prisahá na iPhone, a preto pri hľadaní nového smartfónu hľadajú nový iPhone. To nie je prekvapujúce, operačný systém (iOS) je neuveriteľne užívateľsky príjemný, najnovší iPhone 11 (Pro) funguje skvele a Apple robí naozaj všetko pre to, aby ste si udržali pozíciu používateľa iPhonu (a rozšírením AirPod, Mac, Apple Watch a používateľ iPadu). Všetko od spoločnosti Apple funguje bez problémov. Čo je veľmi pekné, ale narazíte na nákladovú položku, ktorá je neprimeraná, a preto ju nemožno odôvodniť argumentmi ako „Používam to veľa“ alebo „Používam to dlho“. Ceny najnovších iPhonov poriadne stúpli, zvyčajne vysoko nad tisíc eur. Ak sa rozhodnete pre nový iPhone, staršie modely, ako napríklad iPhone 8, sú lepšou voľbou. Rozdiel v kvalite je ťažko badateľný a spoločnosť Apple zaručuje, že váš smartphone bude dostávať aktualizácie pre nadchádzajúce roky.

často kladené otázky

Sú smartfóny bezpečné?

Smartfón je nabitý vysoko osobnými údajmi, od konverzácií cez WhatsApp až po fotografie a často pracovný e-mail. Zabezpečenie vášho smartphonu sa mierne líši od zabezpečenia vášho počítača: antivírusová aplikácia vám nepomôže. Prinajmenšom zabezpečte svoje zariadenie zámkom, ktorým môže byť napríklad odtlačok prsta, heslo, kód PIN alebo dokonca odomknutie tvárou. Bráni ostatným v prístupe k vašim údajom v prípade krádeže alebo straty, ale taktiež zlodejovi bráni v resetovaní zariadenia na ďalší predaj. Každý smartphone má tiež zabudovanú ochranu pred krádežou alebo stratou. Cez „Nájsť môj iPhone“ alebo „Nájsť moje zariadenie“ (pre smartphony s Androidom) môžete nájsť svoje zariadenie, vydať zvuk alebo v krajnom prípade dokonca vymazať údaje v zariadení. Ďalším aspektom zabezpečenia, ktorý musíte brať do úvahy, je phishing: nezadávajte preto svoje údaje všade. Čo sa týka Androidu a bezpečnosti, stále existuje veľa nedorozumení. Ako to funguje, si môžete prečítať v článku „Aký bezpečný je Android?“.

Ako prenesiem svoje údaje do nového smartphonu?

Mnoho smartfónov má zabudovanú aplikáciu, ktorá vám pomôže preniesť dáta krok za krokom. Pri prechode z Androidu na Android alebo z iPhone na iPhone sa vlastne stačí prihlásiť pomocou účtu Google alebo Apple. Je to také ľahké. Niekedy je ťažké preniesť niektoré údaje aplikácie z Androidu na iPhone a naopak. Najjednoduchšie je stratiť kontakty online na accounts.google.com, takže ich môžete synchronizovať s iPhonom aj Androidom. Šikovnou službou na zálohovanie vašich fotografií je aplikácia Fotky Google, ktorá je k dispozícii aj pre Androidy a iPhony. WhatsApp má tiež zabudovanú funkciu zálohovania. Bohužiaľ sa nedá použiť pri prechode z Androidu na iPhone - alebo naopak.

Akú nabíjačku potrebujem?

Prevažná väčšina smartphonov má dnes pripojenie USB typu c na nabíjanie zariadenia. Tento port je možné použiť aj pre externé úložisko a ďalšie zariadenia USB. Mnoho smartfónov s nabíjačkou USB typu c má pohodlne v balení aj rýchlu nabíjačku. To vám umožní nabiť až 40 percent do pol hodiny. Niektoré lacné smartphony stále používajú zastarané pripojenie micro USB. Apple je tiež výnimkou, stále používajú svoje vlastné (tiež zastarané) pripojenie Lightning. Čoraz viac smartfónov sa teraz môže nabíjať aj bezdrôtovo. Telefón položíte na (pripojený) štítok alebo stojan a zariadenie sa nabije, bez potreby zapojenia.

Koľko úložného priestoru potrebujem?

Koľko úložiska potrebujete na svojom smartfóne, samozrejme záleží na vašom použití. Fotíte veľa? Ukladáte veľa hudby a zoznamov skladieb? Inštalujete veľa aplikácií a hier? Predpokladajme, že potrebujete najmenej 32 GB úložného priestoru. Mnoho inteligentných telefónov s Androidom však ponúka aj možnosť vloženia pamäťovej karty do zariadenia, čo vám umožní rozšíriť pamäť a ľahko prenášať súbory napríklad z fotoaparátu alebo počítača. Ak máte na mysli smartfón bez podpory pamäťovej karty (napríklad iPhone), je vždy lepšie bezpečne zvoliť možnosť s väčšou úložnou kapacitou.

Je Face Unlock bezpečné?

Mnoho smartfónov v dnešnej dobe ponúka možnosť odomknúť zariadenie. To je také ľahké, ostatní nemôžu iba vstúpiť do vášho zariadenia a nemusíte sa nijako usilovať o odomknutie smartfónu. Nie je to však veľmi bezpečné, koniec koncov ste závislí od technológie výrobcu smartfónu. V niektorých prípadoch je dokonca možné smartphone odomknúť vytlačenou fotografiou. Odomknutie tvárou spoločnosti Apple, ktoré marketingové oddelenie nazýva Face ID, je o niečo bezpečnejšie, pretože okrem prednej kamery na rozpoznávanie tváre využíva na meranie hĺbky aj infračervený skener. Face ID však stále nie je najbezpečnejším zámkom. Skener odtlačkov prstov je menej náchylný na chyby, stále ste však závislí od technológie. Navyše by ste sa mali cítiť pohodlne pri zanechávaní biometrických údajov. Najbezpečnejším zámkom je preto stále PIN kód alebo heslo, ktoré je ťažké uhádnuť.

Aký dobrý je dualsim?

Objavuje sa čoraz viac smartfónov s možnosťou dual sim. Takto môžete do svojho smartfónu vložiť dve SIM karty. To je užitočné napríklad pre tých, ktorí používajú svoj smartphone na služobné aj súkromné ​​účely, a preto nechcú nosiť vo vrecku dve zariadenia. Môže to byť tiež pridaná hodnota pre cestujúcich. Ak cestujete mimo EÚ, náklady na roaming sa rýchlo zvyšujú. Lokálna dátová SIM karta je veľmi praktická. Niektoré smartphony, ako napríklad OnePlus a Huawei, dokonca ponúkajú možnosť inštalovať aplikácie dvakrát, napríklad aplikáciu WhatsApp môžete používať na oboch telefónnych číslach na jednom smartfóne. SIM kartu časom nahradí e-SIM, druh zabudovanej SIM karty.

Môžem si bezpečne kúpiť Huawei?

Spoločnosť Huawei a jej dcérska značka Honor majú veľký problém. Z dôvodu obchodného embarga nemôže čínska značka používať Android tak, ako ste zvyknutí, pretože nemá povolené spolupracovať s Googlom.Existuje tiež veľa obáv z čínskej špionáže. Čo to obnáša? Spoločnosť Huawei závisí na otvorenej verzii systému Android bez služieb Google. Aktualizácie tiež už nie sú samozrejmosťou. Dá sa však spoločnosti Huawei dôverovať? To je zložitá otázka. Spoločnosť nechytili pri ničom. Faktom zostáva, že Android shell EMUI spoločnosti Huawei je menej bezpečný ako Android shell výrobcov Android. EMUI bohužiaľ nájdete aj na smartfónoch Honor.

Prečítajte si viac o tomto v našom článku o špionážnych obvineniach spoločnosti Huawei a zákaze obchodu.

Mám si kúpiť 5G smartphone?

Táto odpoveď je jednoduchá. Č. Zavádzanie 5G v Holandsku čelí všetkým druhom kameňov úrazu. Aj keď poskytovatelia začínajú testovať a inzerovať svoje 5G siete, tieto siete sú stále obmedzené, pretože nemôžu využívať všetky potrebné šírky pásma. Môže trvať roky, kým budeme mať v Holandsku plných 5G.

Copyright projectwriteasmile.com 2023

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found