Preskúmanie

Testované 3 inteligentné zvončeky

Keď bol inteligentný zvonček prvýkrát predstavený, spotrebitelia a novinári sa hromadne zaujímali o jeho použitie. Tieto zvončeky teraz vidíme čoraz viac „vo voľnej prírode“. Zo skúseností môžeme povedať, že nám žiadny balíček nechýbal, keďže máme takýto zvonček na dvere. Testujeme tri inteligentné zvončeky!

Skutočnosť, že sa inteligentný domový zvonček stal slávnejším a častejšie sa používa, nesmierne pomáha pri prekonávaní prekážok. Ak vám pred dvoma rokmi poštárom zazvonil zvonček s inteligentným zvončekom a vy ste cez reproduktor naznačili, že nie ste doma, odpoveď musela znieť takto: ako so mnou teraz hovoríte? Väčšina ľudí teraz vie, ako tento koncept funguje, a je to veľmi šikovný spôsob, ako povedať poštárovi, že môže dať balíček do kôlne, alebo sa rozhodnúť, že neotvorí dvere, keď je niekto pri dverách. (alebo na čo nemáte chuť).

Už nikdy neoddychujte

Mali by ste si uvedomiť, že inteligentný domový zvonček môže významne prispieť k vášmu digitálnemu stresu, ak ho nenastavíte správne. Oznámenie uprostred noci, že vo vašej predzáhradke bol zaznamenaný pohyb, vás neurobí šťastnou. Môžete vypnúť detekciu pohybu, ale to je práve jedna z výhod: 24-hodinové sledovanie. Preto sa uistite, že ak si kupujete zvonček s detekciou pohybu, nájdete si čas na jeho správne nastavenie.

Odôvodnenie testu

Každý domový zvonček podrobíme dôkladnej kontrole, pri ktorej preskúmame kvalitu obrazu, skladovanie, upevnenie a dostupné funkcie. Neustále máme na pamäti: čo vlastne od inteligentného domového zvončeka chceme a uvidíme, ako sa s ním testovaný zvonček spojí. Každý zvon sme aktívne používali dva týždne, aby sme zistili, ako to funguje každý deň.

Smartwares DIC-23216 Wi-Fi domový zvonček

Smartwares DIC-23216 je najlacnejší (a najznámejší) zvon, ale nemusí byť nevyhnutne horší ako konkurencia. Fotoaparát má širší pozorovací uhol o 180 stupňov. Pri rozlíšení 720p je rozlíšenie o niečo nižšie ako u konkurencie, hoci Smartwares predáva aj variant 1080p. Posledné menované však funguje iba na sieťové napätie, zatiaľ čo je pekné, že s DIC-23216 si môžete vybrať medzi sieťou alebo batériou. Upevnenie je hračka a sú tu zahrnuté všetky potrebné veci, aj keď by sme boli radi, keby sme videli pribalený klin na umiestnenie kamery v uhle.

Inštalácia bola trochu chaotická, ale funguje to a asi po desiatich minútach sme mohli začať. Kvalita obrazu je vynikajúca a pozorovací uhol taký veľký, že sme boli dokonca v obraze v ráme dverí. Stále by sa nám páčil klin, pretože stena trčí vedľa nášho zvona a blokuje výhľad. Kvalita zvuku je v poriadku, aj keď je počuť veľa šumu v pozadí. Smartwares, na rozdiel od ostatných bublín, potláča efekt rybieho oka. Pekné, ale pri všetkej spravodlivosti chceme len vidieť, kto je za dverami. Je skvelé, že obrázky je možné zadarmo ukladať na SD kartu alebo do Dropboxu. Príjemná je aj možnosť fotografovať stlačením tlačidla. Rozhranie tohto zvončeka sme však nezažili také príjemné. Výrobca urobil naozaj maximum, ale rozhranie jednoducho nepôsobí tak vyzreto. Rovnako nám uniká príležitosť ovplyvňovať zóny. Je to skutočne skvelý inteligentný zvonček, ale nie úplne najlepší.

Domový zvonček Wi-Fi Smartwares

cena

€ 159,-

Webová stránka

www.smartwares.eu 8 Skóre 80

 • Pros
 • Atraktívne ceny
 • Bezplatné cloudové úložisko
 • Široký pozorovací uhol
 • Negatíva
 • Rozhranie nie je príjemné
 • Špinavá inštalácia
 • Žiadne nastaviteľné zóny aktivity

Google Nest Dobrý deň

S výrobkami Nest máme dobré skúsenosti, ale tiež vieme, že ich inštalácia je niekedy trochu náročná. V tomto ohľade Nest Hello dokonale zapadá do tejto produktovej rady, pretože bez znalostí elektroniky pravdepodobne inštalátoru neuniknete. A to v tichosti zvyšuje náklady na 100 eur (existuje veľká šanca, že budete potrebovať nový zvonový transformátor). Po dokončení inštalácie je Nest Hello skvelým zariadením. Kvalita obrazu je dokonalá, s občasným štikútaním, ale to už skôr súvisí s WiFi pripojením. Zvuk je veľmi čistý a šum v pozadí je potlačený. Veľmi užitočná je možnosť posielať predprogramované odpovede, napríklad „Budeme priamo tam!“. Detekcia pohybu funguje dobre, aj keď si často všimneme, že na snímkach osoba, ktorú chceme vidieť, jednoducho nie je hore. Môžete to vyriešiť plateným predplatným Nest Aware, pretože potom sa zaznamenávajú videozáznamy. Získate tiež ďalšie funkcie, ako napríklad možnosť rozpoznania tváre („teta Annie je pred dverami“) a nastavenie zón činnosti.

Myslíme si, že je škoda, že si musíme za zóny činnosti priplatiť, pretože to považujeme za štandardnú funkciu inteligentného zvončeka.

Rozhranie funguje dobre a domový zvonček obsahuje všetky druhy užitočných doplnkov, ako napríklad automatické zapnutie pri odchode z domu na základe vašej polohy. Chceli by sme trochu väčšiu kontrolu nad vyzváňacími tónmi.

Google Nest Dobrý deň

cena

€ 279,-

Webová stránka

www.nest.com 9 Skóre 90

 • Pros
 • Vznešený obraz a zvuk
 • Predprogramované odpovede
 • Voliteľné rozpoznávanie tváre (s predplatným)
 • Negatíva
 • Inštalácia vyžaduje technika
 • Docela drahé
 • Zaplaťte za opcie

Zvonček na zvonenie zvončeka 2

Kvalita zvončeka Nest Hello a zvončekového zvončeka Ring 2 je navzájom veľmi blízka. Domové zvončeky môžu byť zhruba rovnaké, rozdiel je hlavne v detailoch. Plusom prístroja Ring je, že si môžete vybrať, či sa chcete pripojiť cez sieť alebo používať batériu. Ring ponúka aj možnosť externého prijímača (teda zvončeka, ktorý počujete vo vnútri), ale štandardne ho neobsahuje. Potrebujete ho, ak chcete počuť zvonček vo vnútri a chcete nielen zvuk zo svojho smartphonu, aj keď môžete Ring pripojiť aj k niektorým existujúcim gongom. Mimochodom, prijímač Ring + je stále lacnejší ako Nest.

Ak sa rozhodnete použiť Ring 2 prostredníctvom elektrickej siete, nemusí to byť veľmi náročné: zariadenie môžete jednoducho pripojiť k dvom vodičom vášho existujúceho zvončeka. Ak si vyberiete batériu, dáme vám dôležitý tip: uschovajte si priložený skrutkovač! Batéria telefónu Ring 2 sa dá vymeniť oveľa jednoduchšie ako batéria prvého modelu (a v ideálnom prípade: keď bude potrebné batériu nabiť, dostanete e-mail), zvonček je však možné otvoriť iba pomocou špeciálneho skrutkovača. Batériu môžete tiež ľahko nabiť prostredníctvom USB portu.

Rozlíšenie Prstenu je vyššie ako rozlíšenie hniezda, ale pri všetkej spravodlivosti to skutočne nerobí veľké rozdiely. Rozdiel je v tom, že na Ring sme po malej úprave v aplikácii videli presne to, čo sme chceli vidieť pre každú udalosť, bez toho, aby sme si museli predplatiť ďalšie. Môžete tiež nastaviť zóny činnosti a citlivosť bez toho, aby ste si museli priplatiť, a to nás teší. Na ukladanie obrázkov dlhšie ako jeden deň je potrebné predplatné cloudu vo výške 50 eur ročne.

Rozhranie je naozaj veľmi dobre zostavené a je také intuitívne, že sme manuál nechali v krabici. Inštalačný proces je jednoduchý, aj keď chcete zvonček používať prostredníctvom elektrickej siete, čo znamená, že zvonček máte skutočne funkčný do niekoľkých minút.

Zvonček na zvonenie zvončeka

cena

€ 199,-

Webová stránka

www.ring.com 9 Skóre 90

 • Pros
 • Úžasne ľahká inštalácia
 • Vyberte si medzi batériou alebo sieťovým napájaním
 • Nastavenie zón aktivity je zadarmo
 • Negatíva
 • Cloudové úložisko drahé
 • Prijímač nie je súčasťou dodávky (pozor na cenový rozdiel)
 • Cíti sa o niečo lacnejšie ako Nest Hello

Je to iba zvonček, že?

V tomto teste samozrejme pôjdeme do najrôznejších vecí veľmi vážne, ale nezabúdajme: je a bude samozrejme iba zvončekom. Video funkcie sú praktické, ale rozlíšenie je skutočne zaujímavé, iba ak chcete identifikovať potenciálneho vlámača ... a môžete to urobiť so všetkými týmito zvončekmi. Nakoniec to všetko vedie k tomu, aby ste sa vyhli nezvestným ľuďom, ktorých nechcete premeškať, a práve o tom sú všetky tieto zvončeky. Z tohto dôvodu sme do tohto testu nezahrnuli dizajn. Vynikajúce, že váš zvon vyzerá super elegantne, ale po týždni zabudnete, že tam je.

Záver

Je neférové, že zvonček pri dverách Smartwares nevyšiel v teste ako najlepší. Cenovo dostupné, bezplatné úložisko, tlačidlo okamžitého záznamu, ingrediencie sú tam. Iba sa cíti o niečo menej dobre ako ostatní dvaja.

Hniezdo Hello a Ring 2 sú z hľadiska funkčnosti vlastne rovnaké zvončeky. Nezameriavajte sa na rozlíšenie, nočné videnie a podobne, obe sú to dobré zariadenia. Ring 2 vám ponúka možnosť upraviť zvuk zvonenia cez váš smartphone, ale Nest by to mohol napraviť pomocou jednej aktualizácie (prichádza na Google). Veľký rozdiel spočíva vo veciach, ktoré považujeme za dôležité pre spotrebiteľa: Ring 2 si môžete nainštalovať ako laik, má najlepšie rozhranie a ponúka vám viac možností bez toho, aby ste museli okamžite predplatiť. Zvonček pri dverách stojí tiež oveľa menej. Toto všetko spolu je pre nás skutočne rozhodujúcim faktorom. Ak už doma máte zariadenia Nest, veci sa okamžite líšia, pretože Hello sa do tejto siete prirodzene bez problémov zmestí.

Nižšie nájdete všetky výsledky testov v skratke:

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found