Ako

Týmto spôsobom môžete naraz odstrániť veľa správ z Gmailu

V službe Gmail existuje niekoľko možností na odstránenie e-mailov. Napríklad môžete okamžite vymazať e-maily podľa odosielateľa alebo správy, ktoré spĺňajú množstvo ďalších kritérií. Vysvetľujeme, ako to funguje.

Gmail nemá jasný a jednoduchý nástroj na takzvané „hromadné operácie“. Neexistuje žiadne tlačidlo na stlačenie ani možnosť ponuky, ktorá umožňuje mazať (alebo meniť) príspevky zdieľajúce konkrétnu funkciu. Je to však možné.

Pred vykonaním hromadných operácií nezabudnite, že Gmail predvolene zobrazuje vašu poštu ako konverzáciu (to, čo som vám poslal, vaša odpoveď na ňu, moja odpoveď na vašu odpoveď atď.) Namiesto jednotlivých správ. Ak napríklad odstránite všetky správy od svojho bývalého, okamžite odstránite aj všetky ostatné správy v týchto vláknach.

Ak to nechcete, vypnite režim prezerania konverzácií. Kliknite na ikonu nástroja v ľavom hornom rohu a vyberte Všetky nastavenia. Na karte Všeobecné, pohnúť saZobrazenie konverzácie na od. Po dokončení ho môžete znova zapnúť.

Vyhľadávanie

Hromadný proces začnete hľadaním. Ak chcete odstrániť všetky správy z konkrétnej adresy, kliknite do vyhľadávacieho poľa v hornej časti okna a napíšte od:, za ktorým nasleduje adresa, ako napr od: [email protected] (dúfame, že to nie je adresa, ktorú chcete vyhodiť).

Na druhej strane, ak chcete vymazať alebo presunúť všetky správy spojené s touto adresou - z, na, kópiu alebo dokonca iba spomenuté v texte - potom ich uložte od: označiť štítkom a napísať iba adresu.

Čoskoro vám bude doručený zoznam správ, ktoré zodpovedajú vašim kritériám. Klikni na Vybertetlačidlo (naľavo od tlačidla Obnoviť). Týmto sa vyberú všetky viditeľné príspevky alebo vlákna, pravdepodobne však nie všetky príspevky, ktoré zodpovedajú vašim kritériám vyhľadávania. Nezabudnite teda najskôr kliknúť na odkaz Vyberte všetky konverzácie, ktoré zodpovedajú tomuto vyhľadávaniu kliknutia.

Ak chcete správy odstrániť, kliknite na ikonu koša.