Novinky

Ako: Obnoviť odstránené súbory Android

So zariadením so systémom Android, ako je napríklad váš smartphone alebo tablet, môžete robiť nekonečné veci. Od hier až po plánovanie pracovných stretnutí, posielanie e-mailov až po zaznamenávanie pripomenutí. Keď zariadenie hrá v našich životoch tak veľkú úlohu a ukladá pre nás toľko informácií, je samozrejme dôležité, aby sme tieto súbory náležite chránili. Nanešťastie niekedy dôjde k rozbitiu telefónu alebo k náhodnému odstráneniu súboru, takže je potrebné obnoviť odstránené súbory Android.

Skontrolujte svoj cloudový server

Ak používate cloudovú službu, je možné, že tam odstránený súbor stále nájdete. V mnohých prípadoch tieto služby automaticky aktualizujú všetky súbory. Ak ste nastavili, že chcete súbory zálohovať manuálne, môže nastať čas na zmenu nastavení na „automatické“. To zaručuje, že nestratíte žiadne cenné informácie ani fotografie. Tip na nahrávanie fotografií do cloudu: vyberte v telefóne jeden priečinok, z ktorého chcete tieto fotografie nahrať. Do tohto priečinka umiestnite všetky fotografie, s ktorými ste spokojní, aby sa do vašej cloudovej služby neodovzdávali žiadne nepotrebné fotografie z WhatsApp.

Použite aplikáciu

Na vrátenie odstránených súborov môžete tiež použiť aplikáciu. Na odstránené fotografie môžete použiť aplikáciu Diskdigger. Táto aplikácia umožňuje vykonať základné skenovanie všetkých odstránených fotografií. Naskenovanie preskúma vašu pamäť a vyhľadá zvyšné súbory z odstránených fotografií. Teraz môžete vyhľadať súbory s fotografiami, ktoré chcete obnoviť. Môžete sa rozhodnúť pre obnovenie svojich fotografií tromi spôsobmi: nahrať do cloudu, uložiť ich do zariadenia alebo nahrať na FTP server.

Aplikáciu však môžete použiť aj na vyčistenie zariadenia. Skenovanie ukazuje, koľko dát v telefóne ešte zostáva. Takže ak narazíte na súbory, ktoré už skutočne nepotrebujete, môžete ich ľahko vymazať z programu Diskdigger.

Z počítača

Môžete tiež vyhľadať odstránené súbory v zariadení Android z počítača. Najmä ak skutočne hľadáte konkrétny súbor, a teda nie fotografiu, je to pohodlnejšie a prehľadnejšie. Ak to chcete urobiť, stiahnite si program obnovy, napríklad EaseUS Mobisaver. Tento program prehľadá celé zariadenie a vyhľadá odstránené údaje. Ak to chcete urobiť, musíte najskôr pripojiť svoje zariadenie k počítaču. To sa dá jednoducho vykonať pomocou kábla USB. Potom spustite program. Týmto sa automaticky začne prehľadávať vaše zariadenie.

V závislosti od úložnej kapacity vášho zariadenia môže tento proces chvíľu trvať. Po dokončení skenovania však môžete vyhľadať v zozname stratený súbor.