Ako

Takto vytvoríte a zdieľate spoločný zoznam skladieb Spotify

Ako používateľ Spotify ste si pravdepodobne už vytvorili peknú zbierku zoznamov skladieb. Je však tiež možné tieto vyrobiť spolu s ostatnými. Vysvetlíme, ako vytvoriť spoločný zoznam skladieb Spotify.

Spoločným vytvorením zoznamu skladieb v službe Spotify môže každý, kto chce, niečo do zoznamu pridať. Možno vám bude repertoár všetkých druhov spevákov RnB, zatiaľ čo váš bratranec alebo najlepší priateľ vie všetko o chlapčenských kapelách 90. rokov. Teraz niekto samozrejme môže prostredníctvom WhatsApp alebo e-mailu naznačiť, ktoré piesne by v zozname skladieb skutočne nemali chýbať, ale je ešte pohodlnejšie, ak si ich daná osoba vloží do Spotify sám.

Šikovné na svadby

To môže byť užitočné napríklad aj na svadby. Môžete presne vidieť, kto pridáva ktoré číslo, takže napríklad s obmedzením jedného čísla na osobu môžete požiadať nadšenca, ktorý pridal tri piesne, aby skutočne zostal pri svojej obľúbenej. Napríklad spoločný zoznam skladieb je stále veľmi osobný, pretože viete, kto čo pridal.

To, že je to dobrý nápad, je jasné, ale ako niečo také vyrobiť? V skutočnosti sa to takmer nijako nelíši od toho, ako ste zvyknutí pri vytváraní osobných zoznamov skladieb. To je veľmi ľahké:

  • Otvorte Spotify
  • Choďte dnu Knižnica
  • Klepnite na Vytvorte zoznam skladieb
  • Pomenujte svoj zoznam skladieb
  • Pridajte čísla sami prostredníctvom Pridajte čísla
  • Prejdite na tri bodky vpravo hore
  • Klepnite na Vyrobte to spolu
  • Teraz uvidíte upozornenie, že váš zoznam skladieb bol označený ako zdieľaný

Teraz ste vytvorili spoločný zoznam skladieb. Zatiaľ však nikto nevie, že tento zoznam skladieb existuje. Teraz záleží na tom, ako to chcete vyriešiť. Všeobecne platí, že ak chcete pracovať so všetkými znalcami elektrickej husľovej hudby na vytvorení dokonalého zoznamu skladieb pre tento žáner husľovej hudby, mali by ste svoj zoznam zverejniť. To znamená, že ktokoľvek môže nájsť váš zoznam skladieb a ktokoľvek môže niečo pridať.

Omyl, ďakujem

Ak niekto omylom pridá všetky druhy nesprávnej hudby, musíte ju zo svojho zoznamu skladieb odstrániť sami. Napriek tomu môže byť skvelé, ak napríklad chcete vytvoriť zoznam skladieb špeciálne pre ľudí, ktorí majú rovnaký problém a chcú o ňom zdieľať hudbu. Zoznam môžete zverejniť rovnakým spôsobom ako vytvorenie spoločného zoznamu tak, že prejdete k trom bodkám vpravo hore a potom kliknete na Zverejniť.

Môžete si tiež zvoliť Zverejniť, pokiaľ ide o všeobecný zoznam skladieb, ale musíte sa ubezpečiť, že váš zoznam skladieb má pôvodný názov, ktorý prispievatelia môžu ľahko nájsť v Spotify. Je pohodlnejšie zdieľať zoznam skladieb priamo. To sa dá dosiahnuť mnohými spôsobmi: cez WhatsApp, e-mail, Twitter, Instagram Stories, Facebook a dokonca aj SMS. Najvýhodnejším spôsobom večierku je však jednoducho získať odkaz. Existuje aj táto možnosť. Zdieľanie zoznamu skladieb sa deje v rovnakom menu ako spoločné vytváranie a zverejňovanie zoznamu skladieb. V zozname skladieb prejdite na tri bodky vpravo hore, klepnite na ne a získate možnosť Zdieľať.

Potom sa zobrazí vyššie uvedené médium plus táto možnosť Skopírovať odkaz. Získate tak priamy odkaz na zoznam skladieb v schránke. To je užitočné napríklad na pridanie k pozvánke alebo - ak je to o niečo viac na poslednú chvíľu - pridanie do správy alebo e-mailu WhatsApp, kde môžete pridať text sami. Inak sa hovorí celkom štandardne: „Toto je pre vás skutočne zoznam skladieb“ a bez vysvetlenia vašim hosťom pravdepodobne nie je až také jasné, že sa ich príspevok očakáva. Navyše môžete okamžite naznačiť, že váš zoznam skladieb môže skutočne používať o niečo viac Madonny.