Ako

V 3 krokoch: Kontakty z iOS na Android

Keď prechádzate z iPhone 4 na iPhone 5, nemusíte sa starať o veci, ako sú kontakty, pretože sú jednoducho synchronizované. To samozrejme funguje inak, keď prechádzate zo zariadenia so systémom iOS na zariadenie so systémom Android. Musíte ako obvykle manuálne zadávať kontakty jeden po druhom? Našťastie nie, existujú na to triky.

01. Export kontaktov

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je exportovať kontakty zo zariadenia so systémom iOS. Našťastie je to vďaka iCloudu veľmi jednoduché. Uistite sa, že sú vaše kontakty synchronizované s iCloudom a prihláste sa (v počítači) na www.icloud.com (samozrejme pomocou svojho Apple ID).

Potom kliknite na Kontakty a stlačte Ctrl + A vyberte všetky kontakty. Po výbere kliknite na ozubené koliesko vľavo dole a potom kliknite na ikonu Exportujte vizitku vCard. Potom exportujete súbor s adresou obsahujúci všetky kontakty z iCloudu. Uložte súbor .vcf niekam.

Svoje kontakty môžete ľahko exportovať z iCloudu.

02. Import do Gmailu

Potom je dôležité tieto kontakty importovať do služby Gmail. Ak nemáte účet Gmail, jeho vytvorenie sa zdá byť trochu ťažkopádne, a to najmä z tohto dôvodu, ale keďže budete pracovať s Androidom, budete aj tak potrebovať účet Google.

V Gmaile kliknite vľavo hore Gmail (pod logom) a ďalej Kontakty v ponuke, ktorá sa rozširuje. Potom kliknite na Viac / Import. Teraz môžete vyhľadať súbor .vcf a kliknúť na Import. Kontakty, ktoré ste exportovali z iCloudu, sa teraz načítajú do vášho adresára v Gmaile.

Potom kliknite na Viac / Double Vyhľadajte a zlúčte položky, aby ste predišli tomu, že vo svojom adresári budete mať štyrikrát tú istú osobu. Je to užitočné, pretože zlúčením kontaktných údajov získate veľmi ucelený obraz.

Importujte tieto kontakty do služby Gmail a odstráňte všetky duplikáty.

03. Import do systému Android

Už sme spomenuli, že Android pracuje s účtom Google, a je preto logické, že sme kontakty importovali do Gmailu, pretože tento účet môže bez problémov komunikovať s vašim zariadením Android. Mali by ste mať na karte Účty v nastavenie Vo svojom zariadení s Androidom už máte prepojený účet Google (logicky ten istý účet Google, do ktorého ste práve importovali kontakty. Ak nie, môžete sa prihlásiť do svojho účtu na tejto karte a stále ho prepojiť.

Čo urobiť ďalej? Nič! Android automaticky synchronizuje vaše kontakty a všetky kontakty, ktoré sa predtým nachádzali na vašom iPhone, sa teraz nachádzajú na vašom zariadení Android.

Prepojte svoj účet s Androidom a voila, tu sú vaše kontakty.