Ako

Vytvorte si vlastný kanál YouTube

Zdá sa, že v súčasnosti má každý kanál YouTube. A prečo nie: ak máte čo povedať alebo chcete ukázať, je to na to najlepšie médium. Často sa predpokladá, že založenie vlastného kanála YouTube je časovo náročné a komplikované, ale nič z toho nie je pravda.

Tip 01: Vytvorte si účet

Založiť si kanál YouTube a vedieť na ňom žiť nie je zjavne také ľahké, inak by sme boli všetci milionári. Ale vytvoriť si účet sami a prípadne s ním zarobiť pár eur mesačne, je to skutočne možné. Ak chcete vytvoriť kanál YouTube, potrebujete účet Google (spoločnosť Google vlastní video službu). Ak už máte Gmail alebo inú službu Google, môžete tento účet použiť. Ak taký účet ešte nemáte, vytvorte si ho. Potom sa prihláste na www.youtube.com pomocou svojho účtu Google.

Tip 02: Vytvorte kanál

Teraz máte účet, ale zatiaľ žiadny kanál. Kanál vytvoríte kliknutím na ikonu s obrázkom používateľa v pravom hornom rohu YouTube (predvolene silueta) a potom na Môj kanál. Pretože ešte nemáte kanál, YouTube to vníma ako signál, že si ho chcete vytvoriť. Tu môžete zadať meno a priezvisko (môže to byť aj meno interpreta) alebo kliknite na Používanie názvu spoločnosti alebo iného názvu pokiaľ ide napríklad o názov združenia. Potom kliknite na Vytvorte kanál.

Tip 03: Základné informácie

V zásade môžete teraz nahrať video priamo, ale skôr, ako to urobíte, je pohodlnejšie najskôr svojmu kanálu poskytnúť základné informácie, konkrétne profilový obrázok, obrázok bannera a popis kanála. V popise kanála stručne vyplníte, o čom je tento kanál a čo na ňom zverejňujete. kliknite na Upraviť popis kanálu / nad / kanála a zadajte krátky popis, môžete to samozrejme kedykoľvek neskôr upraviť. Potom kliknite na ikonu ceruzky v ľavom hornom rohu malého štvorca so siluetou a potom kliknite na upraviť. Otvorí sa nová karta, pretože toto je váš profilový obrázok pre celý účet, nielen YouTube. Kliknite v tomto okne Nahrať fotku. Nájdite pekný obrázok seba alebo obrázok, ktorý sa vám páči, ktorý sa týka vášho kanála, a nastavte ho ako profilový obrázok. Môže trvať pomerne dlho, kým sa na YouTube zobrazí aktualizovaná profilová fotka. Vráťte sa na YouTube a kliknite Pridajte obrázok bannera a vyberte obrázok, ktorý chcete zobraziť tu. Informácie o najužitočnejších rozmeroch tohto obrázka získate kliknutím dole Ako vytvoríte obrázok bannera?

Tip 04: Nahrajte video

Môžete použiť YouTube na nahrávanie videí pre priateľov a rodinu, ale je samozrejme možné vytvoriť aj video pre oveľa širšie publikum. Dá sa odhadnúť, že video z vašej poslednej dovolenky v Taliansku neosloví veľmi široké publikum, pokiaľ sa nestalo niečo skutočne vtipné, čo spôsobí, že sa video bude zdieľať veľmi často („sa stane virálnym“). Ak chcete nahrať video, kliknite na ikonu šípky hore v pravom hornom rohu (nahrať). Prejdite na požadované video a kliknite na ikonu Na otvorenie. Počas nahrávania videa môžete o záberoch vyplniť všetky druhy informácií. Ak chcete osloviť široké publikum, sú tieto informácie dôležité, pretože práve tam nájdete film. Zadajte dobrý názov a zodpovedajúci popis. Naspodku vyberte miniatúru videa, ktorá sa vám páči (táto časť je k dispozícii, iba ak bolo video spracované) a vpravo označte, či sa video má páčiť. Verejné musia byť (viditeľné pre všetkých), Skryté (viditeľné iba pre toho, kto má odkaz), Súkromne (viditeľné iba pre vás) alebo Naplánovaný (online iba od určitého dátumu). kliknite na Publikovať buď Pripravený (v závislosti od čiastočného nastavenia), ak ste zadali všetko. Teraz dostanete odkaz, pomocou ktorého nájdete video.

Tip 05: Pokročilé možnosti

Ak s videom, ktoré ste práve nahrali, nie ste úplne spokojní, môžete ho naďalej upravovať v službe YouTube. Kliknite na svoj profilový obrázok a potom kliknite na Štúdio pre autorov. Potom vyberte na ľavom paneli Správa videa. Teraz získate prehľad všetkých svojich videí. Kliknite na vedľa videa upraviť, potom nájdete svet ďalších možností. Môžete napríklad zlepšiť kvalitu videa, pridať titulky a na koniec pridať karty, ktoré odkazujú na iné videá. Tu si tiež môžete pozrieť štatistiku videa, aby ste videli, ako veľmi sa vaše video pozerá a kedy ľudia vypadnú. Odporúčame, aby ste si našli čas a rozmotali túto časť.

Tip 06: Nájdite publikum

Po zverejnení videa je čas nájsť si publikum; ľudia, ktorí si chcú pozrieť váš film ... ale ako sa k nim dostanete? Odpoveď je celkom jednoduchá: prostredníctvom sociálnych médií. Zdieľajte svoje video na Facebooku, Twitteri alebo na inej platforme, na ktorej ste aktívni, alebo dajte ľuďom vedieť e-mailom, že vaše video je online. Ak je video určené iba pre priateľov a rodinu, odkaz na ne samozrejme pošlite prostredníctvom e-mailu, Facebooku, WhatsApp a podobne. Ak hľadáte širšie publikum, môžete ho zdieľať na miestach, kam prichádza veľa ľudí. Pri nahrávaní videa je nevyhnutný správny názov, dobrý popis a značky. Požiadajte ľudí vo vašom videu, aby sa prihlásili na odber vášho kanála, aby automaticky dostávali oznámenia o ďalšom videu.

Tip 07: Zarábajte peniaze

Ako si však na videu zarobiť? Nemôžeme vám povedať, ako zbohatnete (pozri rámček „Spíte bohatí?“). Ale radi vysvetlíme, ako funguje technická stránka príbehu. Ísť do Štúdio pre autorov a kliknite dole Kanál na Postaveniea funkcie. Kliknite na Generovanie príjmu na Prepnúť. Týmto procesom vás teraz prevedie YouTube. Schválenie vašej žiadosti bude chvíľu trvať, pretože k tomu dôjde až po viac ako 10 000-krát prehratí vašich videí. To je tiež v poriadku, pretože pod týmto číslom nezarábate na svojich videách takmer nič.

Spí bohatý?

V správach často vidíme ľudí, ktorí vďaka službe YouTube zbohatli. Aj keď to pre vás nie je nemožné, je dôležité vedieť, že títo ľudia nielen občas nahrajú video. Títo ľudia sú zvyčajne YouTube zaneprázdnení vo dne aj v noci, a ani to nie je zárukou úspechu. Takže sa neponárajte na YouTube kvôli peniazom, ale robte to hlavne preto, že sa vám to páči. Ktovie, vaše videá sa môžu chytiť a vy sa môžete kedykoľvek rozhodnúť, že im chcete venovať viac času.