Ako

Whatsapping a posielanie textových správ cez váš laptop

Ak patríte k ľuďom, ktorí posielajú správy tam a späť po celý deň, kontrola telefónu môže byť rýchlo nepríjemná. Najmä ak už stojíte za počítačom. Radi vám pomôžeme s rôznymi spôsobmi mapovania a odosielania textových správ prostredníctvom prenosného počítača alebo počítača.

WhatsApp na vašom notebooku

Začnime s najočividnejšou voľbou: WhatsApp je jednou z najpoužívanejších aplikácií na vzájomnú komunikáciu. Je preto užitočné, že si môžete stiahnuť aplikáciu WhatsApp ako softvér do svojho prenosného počítača alebo ju otvoriť prostredníctvom prehľadávača v prenosnom počítači. V prehliadači prejdite na web.whatsapp.com. Teraz uvidíte QR kód. Naskenujete to tak, že otvoríte WhatsApp na svojom smartfóne a stlačíte tri bodky pod sebou v pravom hornom rohu zoznamu všetkých vašich konverzácií. Vyberte možnosť „WhatsApp Web“. Do nového zariadenia sa prihlásite stlačením znamienka plus vpravo hore. Teraz naskenujte QR kód na svojom notebooku nasmerovaním fotoaparátu svojho telefónu na obrazovku vášho notebooku a budete automaticky prihlásení.

Rovnaký princíp platí aj pre sťahovanie softvéru. Môžete sa tu tiež prihlásiť naskenovaním QR kódu. Aplikáciu WhatsApp si môžete stiahnuť pre počítač PC aj Mac.

iMessage pre Mac

Apple používa službu iMessage na telefónoch iPhone. Tento program SMS zaisťuje, že vaše správy sú šifrované pre tretiu stranu. Ak chcete tento program používať v telefóne aj notebooku, musíte byť prihlásení do svojho Apple ID pomocou notebooku a iPhonu. Potom otvorte nastavenia v telefóne a u aplikácie iMessage nastavte prepínač na zelenú. Na počítači Mac by ste teraz mali dostať upozornenie, že bolo pridané telefónne číslo. Po otvorení aplikácie Správa na počítači Mac sa správy z aplikácie iMessage a Správa synchronizujú.

Ak chcete poslať textovú správu kontaktu, ktorý nemá iPhone, vráťte sa do nastavení telefónu a vyberte ikonu v časti správ že si chcete preposlať prijaté správy. V rámci tejto možnosti vyberte počítač, na ktorom ste prihlásený pomocou svojho Apple ID. Teraz vo svojom notebooku otvorte ponuku aplikácie Správa a v predvoľbách vyberte kartu iMessage. Začiarknutím políčok povolíte svoju e-mailovú adresu Apple ID a číslo mobilného telefónu.

iMessage v systéme Windows

Bohužiaľ neexistuje veľmi jednoduchý spôsob, ako používať službu iMessage v počítači so systémom Windows. Môžete ho však obísť, ak máte prístup k počítaču Mac a Windows. Stiahnite si prehliadač Chrome a Vzdialenú plochu Chrome do oboch počítačov. Nainštalujte ho a aktivujte. Potom si stiahnite Chrome Remote Host Installer. Tieto programy vám umožňujú prístup k inému notebooku cez internet. Na pripojenie dvoch počítačov použite zadaný kód. Týmto spôsobom môžete používať iMessage na počítači so systémom Windows. Toto je napríklad dobrá voľba, ak máte doma počítač Mac, ale chcete používať iMessage na pracovnom počítači (Windows).

Aplikácie pre Android s webovým rozhraním

Pre Android je k dispozícii niekoľko aplikácií pre SMS, ktoré je možné synchronizovať s webovým rozhraním. Napríklad existuje aplikácia na odosielanie správ Google. Stiahnite si túto aplikáciu do telefónu a v časti „Nastavenia“ nastavte, že chcete túto aplikáciu pre SMS používať ako aplikáciu pre pevné správy. Potom vo svojom prehliadači otvorte messages.android.com.

Opäť musíte naskenovať QR kód. Ak to chcete urobiť, otvorte aplikáciu v telefóne a v pravom hornom rohu troch bodiek vyberte možnosť „správy pre web“. Váš laptop a telefón budú teraz navzájom v kontakte. Takže ak odteraz dostanete textovú správu, zobrazí sa na telefóne aj na notebooku. Môžete tiež povoliť upozornenia v prehliadači, aby ste dostali upozornenie, keď dostanete novú textovú správu.

V rovnakom systéme samozrejme existuje niekoľko aplikácií. Preto si jednoducho vyberte aplikáciu z obchodu Playstore, ktorá vám bude vyhovovať najviac.