Ako

Aktualizujte si BIOS len za 10 minút

Prostredníctvom systému BIOS môžete zmeniť všetky druhy nastavení vášho počítača. Pomocou niekoľkých trikov môžete aktualizovať systém BIOS na najnovšiu verziu. To môže byť potrebné, ak sa vo vašom počítači vyskytnú určité problémy. Uvedomte si však, že aktualizácia systému BIOS nie je bez rizika!

BIOS

Systém BIOS alebo základný vstupný výstupný systém zaisťuje, že sa váš počítač dá zaviesť, a to ešte predtým, ako bude k dispozícii operačný systém. Systém BIOS inicializuje dôležité hardvérové ​​komponenty a potom vyhľadáva na pamäťovom médiu operačný systém.

Základné nastavenia počítača týkajúce sa hardvéru počítača sú uložené v systéme BIOS. Týmto spôsobom váš BIOS „vie“, ktorý pevný disk je vo vašom systéme a aké je prvé bootovacie zariadenie (či už bootujete z USB kľúča alebo priamo z pevného disku alebo SSD). Aktualizácia systému BIOS je bohužiaľ komplikovanejšia ako aktualizácia ovládača.

Notebook

Stiahnite a nainštalujte si program Speccy. Tento program umožňuje nahliadnuť pod kapotu vášho počítača bez nutnosti otvorenia zariadenia. Je k dispozícii ako bezplatná verzia, ako aj podporovaná verzia pre profesionálnych používateľov. Pri zhruba 6,5 ​​MB je pomerne ľahký, ale poskytuje pomerne veľa systémových informácií.

kliknite na Základná doska a pozri sa na BIOS ktorá verzia systému BIOS je k dispozícii. Aktualizácia systému BIOS sa líši v závislosti na počítači. Rozdiel je tiež medzi notebookmi a stolnými počítačmi. Najskôr používatelia notebookov: musíte vedieť, akú značku a typ notebooku máte. Tieto informácie vás zavedú na webovú stránku výrobcu prenosného počítača. Najnovšiu verziu systému BIOS si môžete stiahnuť z technickej podpory.

Základná doska

Ak máte stolný počítač známej značky (napríklad HP alebo Dell), môžete postupovať rovnako ako v prípade používateľov prenosných počítačov. Ak máte svojpomocne zostavený počítač alebo niektorú z „počítačových obchodov na rohu“, čítajte ďalej. Pozri na Speccy na Základná doska a všimnite si výrobcu (výrobca), model a pre istotu aj verzia. Dostupnú verziu systému BIOS nájdete pod BIOS. S týmito informáciami prejdite na webovú stránku výrobcu základnej dosky a vyhľadajte novšiu verziu systému BIOS.

Aktualizácia systému BIOS nie je nikdy bez rizika, ale zvyčajne ide dobre. Vyhľadajte spôsob inštalácie na stránkach výrobcu, prečítajte si veľmi pozorne postup inštalácie novej verzie systému BIOS a vykonajte ho opatrne. Ak skompletujete systém BIOS, počítač sa už nebude dať zaviesť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found