Ako

Sledujte svoju cestu pomocou aplikácie Polarsteps

Ak idete na dlhú cestu alebo chcete len zdokumentovať výlet do mesta, služba Polarsteps je mimoriadne užitočná. Cez aplikáciu môžete pridávať fotografie a príbehy z ciest, vaši priatelia a členovia rodiny vás môžu sledovať a po návrate domov si môžete vytvoriť krásnu fotoknihu svojej cesty.

Tip 01: Zaregistrujte sa

Stiahnite si aplikáciu Polarsteps pre Android alebo iOS z príslušného obchodu s aplikáciami. Registrácia sa vykonáva prostredníctvom Facbooku alebo vašej e-mailovej adresy. Klepnite na Dobre, chápem! a dostanete sa na hlavnú stránku. Polarsteps chce, aby ste nastavili svoj profil a prípadne nastavili profilový obrázok, ale môžete to urobiť aj neskôr. Pomocou aplikácie Polarsteps môžete robiť dve veci: vytvárať verejné cestovateľské príbehy a zdieľať ich so svetom alebo vytvoriť súkromný cestopis pre rodinu a priateľov. V druhom prípade dáte posúvač dozadu Súkromný účet On. Poskytnite aplikácii prístup k fotoaparátu, fotografiám a polohe, aby ste mohli program Polarsteps využívať naplno. V treťom kroku chce aplikácia zistiť vašu domácu polohu. V prípade potreby ju môžete preskočiť. Po dokončení konfigurácie klepnite na Ukáž mi kúzlo! Napriek tomu, že je aplikácia vyrobená v Holandsku, Polarsteps s vami hovorí iba anglicky.

Ak je vaša cesta ešte nejaký čas, včas zapnite posúvač za pripomenutím Trip

Tip 02: Upravte profil

Ďalším krokom je vyplnenie údajov vo vašom profile a zmena niekoľkých nastavení. Ak chcete pridať profilový obrázok, klepnite na ikonu nad svojím menom. Vyberte fotografiu z fotoaparátu alebo odfoťte. Váš profilový obrázok je vždy verejný. Potom klepnite na ozubené koliesko vľavo hore a zvoľte Môj profil. Tu môžete okrem svojho mena a bydliska napísať aj krátky príbeh. Po dokončení klepnite na hotový. Teraz choď na Nastavenia účtu. Tu si môžete zvoliť svoju jedinečnú adresu URL Polarsteps. Aplikácia automaticky vybrala vaše meno a priezvisko ako profilové meno. Včela Inteligentné oznámenia označujete, či chcete dostávať upozornenia od Polarsteps a ktoré presne. Ak pridáte výlet v dostatočnom predstihu, je užitočné mať posúvač za sebou Pripomienky výletov zapnúť. Z aplikácie môžete dostať správu, ktorú potrebujete na aktiváciu inteligentných oznámení vo vašom systéme. Klepnite na Zapnite inteligentné upozornenia a potvrďte akciu v systéme Android alebo iOS. Teraz dostanete upozornenie v deň, ktorý ste označili, že vaša cesta začína. Tiež je pekné mať šmykľavku vzadu Nové lajky zapnúť: týmto spôsobom poznáte, keď sa niekomu páčila správa z cesty. nižšie Nastavenia aplikácie môžete označiť niektoré preferencie. Za Jednotky vzdialenosti vyberte svoju Kilometre a za Teplota vyber ty Celzia. Ak nemáte dátový balík v zahraničí, uistite sa, že je posúvač za obrázkami Sync over 3 / 4G vypnutý. Zatvorte nastavenia klepnutím na krížik.

Úspora miesta

Polarsteps zaisťuje, aby bola aplikácia čo najmenšia a aby využívala čo najmenej batérie a dát. Originálne verzie fotografií sa nahrajú na servery Polarsteps hneď po pripojení k sieti Wi-Fi. Po nahraní fotografie sa pôvodná verzia fotografie odstráni z aplikácie, aby ste na svojom smartfóne mali viac voľného miesta na disku.

Tip 03: Pridajte svoj výlet

Teraz môžete do svojho profilu pridať svoju prvú cestu. Najlepšie je urobiť tak pred cestou. Klepnite na znamienko plus vpravo hore a vytvorí sa nová cesta. Polarsteps mimochodom nazýva výlet výletom. Najskôr pomenujete svoj výlet, môže to byť napríklad niečo ako Japonsko 2018, Kitzbühel s rodinou alebo Mestský výlet marec. Včela Dátum začiatku uvediete dátum začatia, o Koniecdátum dátum ukončenia. Ak neviete, kedy sa vaša cesta skončí, klepnite na Ešte neviem. Pohodlné je posúvať zadnú časť Povoliť sledovač cesty nechajte to zapnuté. Aplikácia napríklad počas tejto cesty sleduje vašu polohu, keď cestujete. Spoločnosť Polarsteps na to nie vždy potrebuje pripojenie na internet. Mimochodom, vyvinula inteligentný systém, ktorý kombinuje vaše údaje GPS s údajmi o polohe hneď po pripojení k internetu. Na záver uvediete, kto môže vidieť váš výlet. Predvolene je nastavená na Moji nasledovníci. Toto je najpohodlnejšia možnosť. Vašu cestu uvidia iba ľudia, ktorí vás sledujú, a ľudia, ktorým ste poslali tajný odkaz. Klepnite na hotový a vaša cesta sa zobrazí na hlavnej obrazovke. Ak je váš dátum začatia v minulosti a dátum ukončenia v budúcnosti, uvidíte na svojej ceste červený znak s nápisom Teraz cestujem. Ak chcete pridať ďalšiu cestu, klepnite na Pridajte minulosť, súčasná alebo budúca cesta. Môžete tiež ľahko pridať výlet, ktorý ste podnikli v minulosti. Ak chcete vymazať cestu, klepnite vpravo hore Možnosti / Nastavenia cesty a narazte do koša v spodnej časti.

Polarsteps dokáže sledovať vašu polohu bez toho, aby ste museli byť vždy pripojení k internetu

Tip 04: Pridajte krok

Každá cesta sa skladá z niekoľkých krokov, ktoré sa nazývajú kroky. Krokom môže byť jedna alebo viac fotografií, cestopis alebo ich kombinácia. Klepnite na cestu a posuňte sa nadol, kým neuvidíte veľké červené tlačidlo so znamienkom plus; ak sa práve koná vaša cesta, automaticky sa zobrazí vaša aktuálna poloha. Klepnutím na tlačidlo pridáte krok. nižšie Názov kroku Polarsteps automaticky indikuje názov mesta, v ktorom sa nachádzate, ale ak chcete zmeniť názov kroku (napríklad na názov susedstva alebo mesta v okolí), klepnite na neho a zmeňte ho. Ak chcete pridať krok k minulej ceste, tlačidlo bude zelené a klepnite na Pridajte svoj prvý krok. Aplikácia teraz požaduje, aby ste označili polohu svojho prvého kroku. nižšie Deň príchodu a Čas príchodu zvolíte dátum a čas príchodu. Klepnutím na ikonu fotografie môžete pridať jednu alebo viac fotografií a menej Čo si robil? môžete napísať cestopis. Nižšie môžete zmeniť názov svojho kroku Názov kroku. Klepnite na hotový a krok sa pridá na vašu cestu. Vaša prvá fotografia sa teraz automaticky stane podkladovou fotografiou vašej cesty a pri prechádzaní krokmi sa v hornej časti zobrazí zelený pruh s obrázkom. Len čo budete pokračovať v navigácii po svojej ceste, postava pôjde doprava. Ak chcete pridať ďalší krok, klepnite pred znamienko plus Cestoval trochu a pridať nový krok. Túto možnosť nájdete medzi jednotlivými krokmi. Ak chcete upraviť krok, klepnite pod ceruzkou na ceruzku. Po pridaní ďalších krokov môžete zmeniť titulnú fotografiu vašej cesty. Toto robíte ďalej Možnosti / Nastavenia cesty a vedľa fotografie Zmeniť kryt cesty ťukanie.

Tip 05: Zobraziť na mape

Skvelou vlastnosťou aplikácie Polarsteps je, že si môžete celú svoju cestu zobraziť na mape. Ak ste na svoju cestu pridali niekoľko krokov, môžete prejsť pod krokom Zobraziťpriečinok ťuknúť. Krok je zobrazený na mape s vyskakovacím oknom; vaše ďalšie kroky možno vidieť aj prostredníctvom bodiek a malých verzií fotografií spojených s týmto krokom. Môžete presne sledovať svoju trasu a priblížiť a oddialiť svoju cestu pomocou pohybov prstov. Klepnutím na ikonu v ľavom hornom rohu sa vrátite na cestu. V hornej časti nájdete tiež všeobecné informácie o svojej ceste. Uvidíte, koľko kilometrov ste prešli. Toto je bohužiaľ všeobecné číslo a zahŕňa tiež všetky vaše lety. Uvidíte, koľko krajín ste navštívili, koľko ľudí si pozrelo vašu cestu a koľko lajkov ste dostali.

Môžete presne sledovať svoju trasu a priblížiť a oddialiť svoju cestu pomocou štipkových gest

Tip 06: Zdieľajte cestu alebo krok

Ak chcete zdieľať svoju cestu s ostatnými, prejdite úplne dole a vyberte si jednu z možností: Facebook, E-mail, Instagram, WhatsApp alebo prostredníctvom tajného odkazu. Klepnutím na jednu z týchto možností sa zobrazí tabla. Vytvorí sa jedinečný odkaz a kliknutím na ikonu ho môžete skopírovať do svojej schránky Zdieľajte tento odkaz ťukanie. Tento odkaz môžete poslať rodine a priateľom; ľudia si môžu vašu cestu pozrieť aj bez účtu Polarsteps. Toto je možné jednoducho vykonať vo webovom prehliadači. Môžete tiež zdieľať krok s ostatnými, ak ich napríklad chcete informovať o novej udalosti. V rámci kroku klepnite na ikonu zdieľania. Ak krok obsahuje viac fotografií, môžete po nej prejsť prstom doľava alebo doprava a zvoliť inú fotografiu. Klepnite na ikonu Facebook alebo Instagram alebo vyberte požadovanú možnosť Iné spôsoby zdieľania.

Tip 07: Vytvorte fotoknihu

Príjemné na Polarsteps je, že po svojej ceste si môžete urobiť fotoknihu vašej kompletnej cesty. Vykonáte to klepnutím na Možnosti / Vytvoriť cestovnú knihu. Môžete to urobiť z aplikácie, ale mohlo by byť pohodlnejšie urobiť to z počítača. Stačí sa prihlásiť do počítača pomocou podrobností účtu Polarsteps. Ísť do Cestovné knihy, vyberte svoju cestu a stlačte tlačidlo Náhľad a objednávka. V aplikácii sa toto tlačidlo volá Ukážka cestovnej knihy. Služba teraz automaticky generuje fotoknihu vašej cesty. Môžete presne sledovať svoju cestu, pretože sa nezobrazujú iba vaše fotografie: vo svojej fotoknihe môžete vidieť aj informácie o miestach, kde ste sa nachádzali. Príjemné je, že vidíte aj to, aké bolo v ten deň počasie. Polarsteps získava informácie z internetu.

Tip 08: Upravte fotoknihu

Ak chcete mať väčšiu kontrolu nad tým, čo vo vašej fotoknihe je a čo nie je, môžete kliknúť na tlačidlo Upraviť cestovnú knihu kliknite. Tu uvidíte dve možnosti: Fotografie a možnosti. Včela Fotografie môžete zapnúť alebo vypnúť posúvače za určitými fotografiami. Týmto spôsobom sa do vašej fotoknihy pridajú iba fotografie, ktoré ste vybrali. Pohodlne môžete okamžite vidieť, koľko stránok bude mať vaša kniha vľavo dole. Včela možnosti môžete naznačiť niekoľko vecí. Samozrejme môžete zmeniť názov knihy v pozadí Názov knihy, predvolene sa jedná o názov vašej cesty. Včela Autor knihy je váš účet, ale ak ste boli vonku s partnerom, môžete to zmeniť na niečo iné. Polarsteps v súčasnosti ponúka iba jednu tému, farby však môžete meniť. Robíte to vzadu Farba témy. Vybrať si môžete z tyrkysovej, tmavomodrej, azúrovej a čiernej. Včela Foto mriežka zvoľte, či chcete radšej vidieť viac fotografií na stránku, alebo či chcete radšej hlavne veľké fotografie. Ak zrušíte začiarknutie Zobraziť krok text, vaše cestovné správy nebudú zahrnuté v knihe. Celkovo nemáte veľa možností, ako knihu zmeniť, ale je to skutočne užitočné. Takto nestrávite hodiny fotoknihou a svoju fotoknihu si môžete nechať vytlačiť do niekoľkých minút po vašej ceste.

Je dobré vedieť: 25-stranová kniha stojí rovnako ako 50-stranová kópia!

Tip 09: Objednajte si fotoknihu

Po dokončení úprav knihy kliknite na ikonu Znova vygenerujte cestovnú knihu. Ak ste spokojní s tým, ako vaša kniha teraz vyzerá, kliknite na Pokračujte k pokladni. Teraz uvidíte, že vo svojej knihe potrebujete minimálne 24 strán. Ak máte viac ako 24 strán, uvidíte prehľad nákladov, ktoré vaša kniha bude stáť. Len čo vaša kniha obsahuje od 25 do 50 strán, stojí kniha štyridsať eur. Poštovné je zadarmo a v mnohých prípadoch vám Polarsteps poskytuje zľavu desať eur na vašu objednávku. Je tiež užitočné vedieť, že spoločnosť účtuje za 25-stranovú knihu rovnakú cenu ako za 50-stranovú knihu. Tu vidíte, aké sú ceny presne. Kniha je vytlačená na 200 gramovom lesklom fotografickom papieri a je vo formáte A4 s pevnou väzbou. Platbu je možné vykonať rôznymi spôsobmi, vrátane platobných kariet iDEAL, kreditných kariet alebo PayPal.

Zobraziť výlety

Aplikácia Polarsteps nie je len zábava pre vytváranie vlastných cestovných správ, môžete si tiež prezerať ďalšie verejné cestovné správy a sledovať používateľov. V aplikácii klepnutím na glóbus zobrazíte cesty vybrané programom Polarsteps. Klepnutím na srdce sa vám môžu páčiť kroky z cesty. Ak chcete používateľa sledovať, klepnite na meno používateľa v hornej časti a vyberte Postupujte. Ak hľadáte konkrétneho používateľa, klepnite na lupu a zadajte meno.
$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found