Ako

Vytvorte si svoj vlastný Google Home s Raspberry Pi

Google Home je bezdrôtový inteligentný reproduktor, ktorý funguje ako váš inteligentný asistent. Zariadenie prijíma vaše objednávky pomocou rozpoznávania reči. Domovská stránka Google zatiaľ nie je k dispozícii v Holandsku, ale potom si ju sami zostavíte? V tomto článku si vytvoríme vlastnú Google Home s Raspberry Pi 3.

01 Dodávky

Srdcom vášho vlastného inteligentného reproduktora je Raspberry Pi 3. K nemu pripojíte reproduktor a mikrofón. Reproduktor zapojíme do analógového výstupu na Pi. Jeho zvuková kvalita nie je veľká, ale pre syntézu reči postačujúca. Pi nemá analógový vstup, takže pripojíme USB mikrofón. Teraz už stačí iba pripojiť napájací adaptér a na nastavenie operačného systému potrebujete kartu micro SD. Používame WiFi, takže ethernetový kábel nie je potrebný.

02 Inštalácia Raspbian

Stiahnite si Raspbian Jessie z webovej stránky Raspberry Pi. Extrahujte súbor zip. Teraz musíme napísať img súbor, ktorý obsahuje, na kartu micro-sd. Najskôr naformátujte kartu pomocou programu SD Card Formatter. Potom spustite program Win32 Disk Imager. Vyberte písmeno jednotky na karte micro SD, vyberte súbor Raspbian img a kliknite na ikonu Napíš aby ste zapísali operačný systém na svoju kartu. Uistite sa, že ste pre oba programy vybrali správne písmeno jednotky, pretože obsah karty bude úplne prepísaný!

03 Nastaviť sieť

Vložte kartu micro-SD do počítača, potom systém Windows otvorí v Prieskumníkovi bootovací oddiel. Kliknite na ponuku Socha a zaškrtnite Aktuálne zobrazenie možnosť Prípony názvov súborov On. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na prázdne miesto v oblasti a kliknite na ikonu Nový / textový súbor a pomenujte súbor ssh. Odstráňte rozšírenie.TXT. Rovnakým spôsobom vytvorte súbor wpa_supplicant.conf v bootovacej oblasti. Uistite sa, že váš súbor má príponu.konf má, a nie.TXT. Otvorte súbor v programe Poznámkový blok a pomocou pravidiel pridajte konfiguráciu svojej siete Wi-Fi network = {, ssid = "YourESSID", psk = "YourWifiPassword" a }. Uložte súbor a vyberte kartu micro SD z počítača.

04 Základná konfigurácia

Nájdite IP adresu svojho Pi v prenájmoch dhcp smerovača a prihláste sa pomocou programu PuTTY. Zadajte ako používateľské meno pi do a ako heslo malina. Najskôr aktualizujte zoznamy balíkov príkazom sudo apt aktualizácia potom aktualizujte všetky nainštalované programy pomocou sudo apt upgrade. Potom spustite konfiguračný program pomocou sudo raspi-config. Zmeňte si heslo, aby sa vaše Pi náhodou nestalo súčasťou botnetu. A nastavte správne časové pásmo (v Možnosti lokalizácie). Potom zatvorte konfiguračný program (Skončiť).

05 Google Cloud Platform

Chceme, aby naše Pi fungovalo s rozhraním Google Assistant API. Ak to chcete urobiť, najskôr otvorte Správcu zdrojov Google Cloud Platform (prihláste sa pomocou svojho účtu Google) a kliknite na Vytvorte projekt. Pomenujte projekt (napríklad Google Home Pi), potvrďte, že ste si prečítali zmluvné podmienky a kliknete Vyrobiť. Po vytvorení projektu dostanete upozornenie vpravo hore. Kliknite na ikonu a potom na názov projektu, za ktorým sa zobrazí informačný panel vášho projektu.

Vaše vlastné Amazon Echo

Vývojári Alexa, hlasovej služby v Amazon Echo, tiež vložili kód online, pomocou ktorého si môžete vytvoriť svoju vlastnú Echo. Tento kód je dodávaný s podrobnými pokynmi na inštaláciu Alexa na váš Raspberry Pi. Najskôr si nainštalujete Raspbian a potom vzorky pre Alexa Voice Service, ktoré používajú Node.js, Java Development Kit 8 a Maven. Pre tento projekt potrebujete aj reproduktor a mikrofón.

06 Povolenie rozhrania Google Assistant API

Teraz kliknite na ľavú stranu panela projektu API-zvládanie a potom hore Povoliť API. Zadajte do vyhľadávacieho poľa asistent a potom kliknite Google Assistant API, ktorá sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania. Kliknite hore Prepnúť. Na použitie tohto API stále potrebujete prihlasovacie údaje. Preto kliknite doľava Poverovacie listiny a potom kartu Obrazovka súhlasu OAuth. Zadajte názov názvu produktu, napríklad Google Home Pi, nechajte zvyšné polia nevyplnené a kliknite Uložiť.

07 Vytvorenie ID klienta OAuth

Teraz kliknite na kartu Poverovacie listiny správy API Vytvorte poverenia a vyber si ID klienta OAuth. Vyberte typ aplikácie Ostatné, pomenujte ho a kliknite Vyrobiť. Teraz sa zobrazí ID klienta a tajomstvo klienta. kliknite na Ok a potom ikona sťahovania napravo od vášho ID klienta. Stiahnite si program pscp z rovnakého webu ako PuTTY (pozri krok 4) a potom otvorte príkazový riadok. Spustite príkaz cesta pscp k súboru json pi @ IPADRES: so správnou cestou a ip adresou vášho Pi na kopírovanie súboru do vášho Pi. Nezabudnite na: za IP adresou. Zadajte heslo svojho Pi.

08 Testovanie zvuku

Teraz, keď sme nakonfigurovali cloudové služby Google, ktoré používame v našom projekte, je čas začať s Pi pracovať. Vráťte sa do okna PuTTY pomocou príkazového riadku vášho Pi alebo sa prihláste späť do svojho Pi. Zadajte príkaz test reproduktorov -t wav prehráte testovací zvuk a stlačením Ctrl + C zastavíte prehrávanie. Ak nič nepočujete, skontrolujte, či je reproduktor správne pripojený. Potom spustite príkaz arecord --format = S16_LE --duration = 5 --rate = 16k --file-type = raw out.raw a niečo povedať do mikrofónu. Skontrolujte, či je súčasťou balenia aplay --format = S16_LE - rýchlosť = 16k out.raw.