Preskúmanie

Nakupovanie v akcii - veľa za málo

Power banka za necelé tri eurá alebo nabíjací kábel micro USB za sotva sedemdesiat centov. Častých návštevníkov akcie (a ďalších bojovníkov s rozpočtom) už také horné ceny neprekvapujú. Je lacný v tomto prípade tiež drahý alebo sa nakupovanie v akcii skutočne oplatí? Dočítate sa v tomto rozsiahlom teste!

„Ako to môžu uskutočniť?“ je otázka, ktorá vždy príde na myseľ pre mnohých návštevníkov Action. Každý, kto videl minuloročný dokument VPRO „Bojovník cien“, vie na to odpoveď. Výrobky sa hromadne vyrábajú v čínskych továrňach na mamuty, kde musia pracovníci za horko nízke mzdy pracovať krv, pot a slzy. Pretože spoločnosť Action nakupuje tiež obrovské množstvo, darí sa jej udržiavať nízku cenu. A tam, kde iné obchody nechávajú ceny svojich výrobkov klesnúť štyrikrát hore nohami, Action (rovnako ako ostatní nízkonákladoví bojovníci) iba dvakrát. Rozpätia sú preto menšie, ale vzhľadom na mimoriadne vysoké objemy nie je zisk v tomto úspešnom obchodnom reťazci určite o nič menší. Späť k tomu, o čo v tomto teste skutočne ide, a to ku kvalite výrobkov. Je predaná elektronika stále na prijateľnej úrovni alebo ide skôr o jednorazové položky? Na stojan sme vložili dvadsať populárnych produktov Action v kombinovanej hodnote necelých sto eur.

Akcia

Spoločnosť Action otvorila svoj prvý obchod v Enkhuizene v roku 1993 a o rok neskôr už rozpočtový reťazec spravoval osem obchodov. Za viac ako dve desaťročia, ktoré nasledovali, zaznamenala spoločnosť obrovský rast. V súčasnosti existuje viac ako tisíc obchodov Action rozložených v Holandsku, Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Luxembursku, Rakúsku a Poľsku. Sortiment pozostáva z približne 6 000 rozpočtových produktov zo segmentu s nižšími cenami a dosahuje celkový obrat 3,5 miliárd eur. Celkovo na tomto diskontnom trhu pracuje asi 39 tisíc ľudí.

Bezdrôtový vyhľadávač kľúčov

Každý občas stratil svoje kľúče, po ktorom nasleduje vyčerpávajúce hľadanie. Vďaka bezdrôtovému vyhľadávaču kľúčov je táto nepríjemnosť minulosťou. Výrobok sa skladá z dvoch štvorcových krúžkov na kľúče, každý s modrou alebo červenou stranou. Súčasťou balenia je navyše vysielač s mimoriadne krehkým štandardom. Ak stlačíte modré alebo červené tlačidlo, pípne príslušný krúžok na kľúče. Tento signál nie je veľmi hlasný. Napríklad nebudete počuť pípnutie prijímača na prízemí, ak necháte kľúče ležiace na prvom poschodí. Vzdialenosť, ktorú bezdrôtový vysielač premosťuje, nie je uvedená na obale. V praxi sa ukazuje, že vzdialenosť viac ako desať metrov nie je žiadny problém. Jednou nevýhodou je, že nie sú súčasťou dodávky dve potrebné tužky AAA a batérie CR2032. Ďalej gombíková bunka nezapadá hladko do prijímača, takže krycia doska mierne stúpa.

Bezdrôtový vyhľadávač kľúčov

cena

4,86 € 6 Skóre 60

 • Pros
 • Jednoduché použitie
 • Mosty viac ako desať metrov
 • Negatíva
 • Krehký štandard
 • Batérie nie sú súčasťou balenia
 • Kryt prijímača

Stereofónne reproduktory Maxxter ACT-SPK-107A

Každý, kto hľadá reproduktor pre PC za sotva päť eur, môže skončiť s týmto špinavo lacným produktom od spoločnosti Maxxter. Kryt je vyrobený výlučne z plastu a okolo zvukového ovládača je viditeľný farebný krúžok. Jeden reproduktor je o niečo ťažší, pretože obsahuje skromný zosilňovač s výstupným výkonom dvakrát 3 watty. K dispozícii je preto regulácia hlasitosti. K počítaču sa môžete pripojiť pomocou integrovaného 3,5 mm zvukového kábla. Kábel adaptéra aj zvukový kábel sú trochu na kratšej strane. Každý reproduktor má iba jeden zvukový ovládač, ktorého skutočnou úlohou je reprodukovať všetky zvukové frekvencie. Po pripojení reproduktorov bohužiaľ začujeme pekne hlasné hučanie. Môžete ich čiastočne prehlušiť hudbou, ale to samozrejme nie je ideálne. Vokálne linky navyše znejú prenikavo a basové tóny sú sotva počuteľné. Len čo tento výrobok stojí, je tento jednorazový výrobok stratou peňazí.

Stereofónne reproduktory Maxxter ACT-SPK-107A

cena

€ 4,95

Webová stránka

www.maxxter.biz 2 Skóre 20

 • Pros
 • Skoro zadarmo
 • Negatíva
 • Škaredá kvalita zvuku
 • Je počuť hlasný brum
 • Krátke káble

Maxxter a Gembird

Action predáva veľa lacnej elektroniky od spoločnosti Maxxter. Je to dcérska značka holandskej materskej spoločnosti Gembird. Z tohto dôvodu niektoré fotografie produktov Maxxter zobrazujú logo Gembird.

Svietidlo Bluetooth Eurodomest

S nákupnou cenou 12,95 eur je táto inteligentná lampa od Eurodomestu najdrahším produktom v tomto teste. Je to farebná LED žiarovka s objímkou ​​E27, ktorú môžete otočiť v akomkoľvek vhodnom svietidle. Ak zapnete žiarovku, žiarovka vyžaruje biele svetlo. Každý, kto si urobí problém s stiahnutím aplikácie Eurodomest z aplikácie alebo obchodu Play, má na výber zo všetkých druhov stmievateľných farieb. Po inštalácii aplikácia rozpozná LED žiarovku takmer okamžite. To sa deje pomocou bluetooth pripojenia. Pomocou posúvača môžete ľahko upraviť intenzitu svetla, zatiaľ čo na okrúhlej palete môžete podľa želania zvoliť inú farbu. Môžete si tiež vytvoriť vlastné scenáre. Bohužiaľ nie je možné nastaviť časové plány. Mimochodom, počet lúmenov je iba 550, takže svetlo nie je také jasné, ako ste zvyknutí zo známych svetelných systémov, ako je Philips Hue. Produkt je však vhodný pre niektoré náladové osvetlenie v obývacej izbe. Bonusom je, že táto žiarovka má certifikát energetickej triedy A +.

Svietidlo Bluetooth Eurodomest

cena

€ 12,95

Webová stránka

www.eurodomest.eu 7 Skóre 70

 • Pros
 • Farebná lampa
 • Skvelá aplikácia
 • Užívatelsky prívetivý
 • Negatíva
 • To nemôže byť také svetlé
 • Žiadne cestovné poriadky

Maxxter ACT-BTR-03 Bluetooth audio prijímač

ACT-BTR-03 je skromný bluetooth prijímač, ktorý môžete v zásade pripojiť k ľubovoľnému (tradičnému) hi-fi systému. Týmto spôsobom budete streamovať hudbu zo smartphonu alebo tabletu do slušnej sady reproduktorov. Táto obdĺžniková plastová krabica má rozmery iba 6 × 3,6 × 1,5 centimetra, takže ju môžete ľahko uložiť niekde so svojím audio systémom. Je pekné, že Maxxter dodáva 3,5 mm audiokábel a tulipánový kábel, aj keď sú veľmi krátke. Našťastie to zvyčajne nie je až taký problém, pretože bluetooth prijímač nemusí byť samozrejme v dohľade. Zarážajúce je, že je zabudovaná batéria s kapacitou 250 mAh. Výrobca sľubuje dobu počúvania asi šesť hodín, takže nemusíte zariadenie pripájať k elektrickej sieti. Na nabíjanie pomocou počítača použite dodaný kábel USB. Bohužiaľ je tiež veľmi krátky, čo z praktických dôvodov sťažuje pripojenie ACT-BTR-03 k napájaciemu adaptéru USB. „Spárovanie“ je celkom plynulé, dve modré LED kontrolky ukazujú stav pripojenia. Prijímač nadviaže kontakt s mobilným zariadením prostredníctvom pripojenia bluetooth 2.1. Hudba bez námahy vedie zariadenie k vášmu zosilňovaču a reproduktorom. Neočakávajte kvalitu CD (aptX), ale tento produkt je vhodný pre streamy Spotify a MP3.

Maxxter ACT-BTR-03 Bluetooth audio prijímač

cena

€ 7,99

Webová stránka

www.maxxter.biz 8 Skóre 80

 • Pros
 • Jednoduché použitie
 • Kompaktné puzdro
 • Súčasťou balenia sú dva zvukové káble
 • Negatíva
 • Krátke šnúry
 • Žiadna podpora aptX

Čítačka kariet micro USB

Druhý najlacnejší produkt z tohto testu stojí iba tri štvrtiny. Je to čítačka kariet micro SD, ktorú môžete zapojiť do vhodného tabletu alebo smartfónu. Takto budete mať (dočasne) ďalší ukladací priestor. Jedinou požiadavkou je prítomnosť portu micro USB na mobilnom zariadení. Zariadenie sedí pomerne pevne v porte micro-USB a po pripojení vyčnieva 3,4 centimetra. Zobrať si celú vec so sebou do vrecka nohavíc nie je dobrý nápad kvôli riziku zlomenia. Po vložení karty micro SD do slotu systém Android okamžite zistí nosič úložiska. Užitočné pre prípad, že chcete napríklad prenášať fotografie a videá.

Čítačka kariet micro USB

cena

0,75 € 9 Skóre 90

 • Pros
 • Externé úložisko pre mobilné zariadenia
 • Negatíva
 • Trčí pomerne ďaleko
$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found