Preskúmanie

Wireless Network Watcher - Wi (fi), čo, kde?

Niekedy sa niečo stane na vašom počítači alebo sieti, kde vás náhle začne zaujímať, či by v bezdrôtovej sieti nebol niekto aktívny, kto by tam nemal byť. V takýchto prípadoch si prajete, aby ste rýchlo zistili, ktoré zariadenia sú pripojené k bezdrôtovej sieti. Našťastie je to s bezdrôtovým sledovačom sietí úplne možné.

Sledovač bezdrôtovej siete

cena

zadarmo

Jazyk

Holandsky

OS

Windows XP / Vista / 7/8/10

Webová stránka

www.nirsoft.net 10 Skóre 100

  • Pros
  • Zobraziť všetky pripojené zariadenia
  • Jasné popisy
  • Zobrazuje, kedy bol pripojený prvý / posledný
  • Negatíva
  • Žiadny režim živej detekcie s alarmom

Pomocou aplikácie Wireless Network Watcher od spoločnosti Nirsoft môžete ľahko skenovať bezdrôtovú sieť a zistiť, ktoré zariadenia sú k nej pripojené. Nemusíte robiť žiadne zložité kroky, stačí stiahnutie programu a skenovanie.

Skenujte sieť

Keď ste si stiahli program Wireless Network Watcher (poznámka: pre holandskú verziu je potrebné stiahnuť samostatný jazykový súbor z webovej stránky výrobcu), program okamžite začne skenovať. V priebehu niekoľkých sekúnd uvidíte zoznam zariadení, ktoré sú pripojené k bezdrôtovej sieti. Príjemné na tomto programe je, že aj popis zariadenia je jasný, vo väčšine prípadov nemusíte hádať, o aké zariadenie sa jedná.

Nepanikár

Skutočnosť, že popisy sú veľmi jasné, môžu tiež spôsobiť obavy, keď uvidíte zariadenie, ktoré nespoznávate. To, čo bol Philips Hue, mi bolo celkom jasné (moje inteligentné žiarovky), ale existovalo tu aj zariadenie so značkou Kreatel Communications. Oh drahá, dostal som sa do hacknutia? Je môj sused v mojej sieti? Našťastie to nebolo všetko zlé. Odporúča sa zachovať pokoj, pretože sa ukázalo, že po jednoduchom googlení spoločnosť Kreatel Communications čelila televíznemu prijímaču KPN. Stručne povedané, ak narazíte na značky, ktoré nepoznáte, Google má riešenie. Ak vidíte všetky znaky v jazyku, ktorý neviete, môže mať ďalší dôvod na obavy, ale aj tak: najskôr použite vyhľadávací nástroj.

Záver

Wireless Network Watcher je vynikajúci program, vďaka ktorému získate okamžitý pokoj, keď zistíte, že je vo vašej sieti všetko v poriadku. Alebo samozrejme zistíte, že sa niečo deje. Program vám už nemôže pomôcť, ale aspoň viete, že musíte okamžite zmeniť heslo WiFi a reštartovať modem alebo smerovač.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found