Ako

Najskôr priatelia a rodina: upravte časovú os na Facebooku

Facebook pred časom zmenil svoj algoritmus, takže na svojej časovej osi vidíte viac príspevkov od priateľov a rodiny a menej od spoločností alebo stránok, ktoré sledujete. Stále však môžete urobiť viac pre prispôsobenie svojej časovej osi podľa vašich predstáv. Tu je príklad, ako upraviť časovú os na Facebooku tak, aby sa vám zobrazovali predovšetkým správy od priateľov a rodiny.

Facebook uzrel svetlo. Príspevky od priateľov boli predtým pochované spolu so správami od spoločností a spravodajských serverov. Týmto spôsobom dochádzalo na sociálnej sieti k čoraz menšej interakcii. Aby sa tento príliv zvrátil, algoritmy spoločnosti budú v budúcnosti uprednostňovať správy od priateľov a správy od spoločností sú zobrazené ďalej v dolnej časti prehľadu. To platí aj pre videá.

Podkladový systém vyhľadáva aktualizácie stavu, ktoré vo vašom okruhu priateľov vyvolávajú veľa reakcií, a tieto typy správ umiestňuje vyššie na vašu časovú os. Stále ste veľmi závislí od výberu riadeného počítačom. Môžete tiež urobiť niekoľko vecí, aby ste si vyčistili časovú os, aby sa vám zobrazilo viac príspevkov, ktoré vás skutočne zaujímajú.

Správy od priateľov v hornej časti

Môžete napríklad nastaviť, aby ste boli prvými správami vo vašom informačnom kanáli od určitých priateľov a členov rodiny. Ak to chcete urobiť, kliknite na trojuholník v pravom hornom rohu hlavnej stránky Facebooku a vyberte Predvoľby informačného kanála správ. Potom vyberte Uveďte, od koho chcete vidieť prvé správy. Zobrazí sa zoznam všetkých vašich kontaktov na Facebooku, nielen priateľov, ale aj stránok, ktoré by sa vám mohli páčiť. Môžete vybrať niekoľko a potom kliknúť Pripravený. Facebook to teraz zohľadňuje a v prehľade dáva správy od týchto ľudí a stránok vyššie.

V tejto ponuke nájdete aj túto možnosť Ak chcete skryť ich príspevky, zrušte sledovanie ľudí. Funguje to rovnako ako vyššie uvedená možnosť, ale zaisťuje sa, že už nebudete vidieť správy od určitých ľudí. Nebojte sa, ostatní to nevedia a vy ostanete iba priateľmi na Facebooku. Túto voľbu môžete kedykoľvek vrátiť späť Znova sa spojte s ľuďmi, ktorých už nesledujete.

Vytvorte si zoznam priateľov

Ak zistíte, že vám často chýbajú správy od priateľov, zvážte ich pridanie do zoznamu priateľov. Tento zoznam zhromažďuje príspevky od ľudí v tomto zozname. Na paneli s ponukami vľavo nájdete nižšie Preskúmajte možnosť Zoznamy priateľov. Pre toto si môžete zvoliť jednu Vytvorte zoznamalebo vyberte existujúci zoznam Dobrí priatelia. Potom sem pridajte ľudí, o ktorých chcete byť informovaní.

Tip: Pri použití takého zoznamu môžete tiež svojim vlastným príspevkom naznačiť, či ich chcete zverejniť verejne, alebo či sa vašim správam budú zobrazovať iba ľudia z vášho zoznamu priateľov.

Odteraz tiež dostanete samostatné upozornenie, akonáhle niekto v tomto zozname uverejní niečo na Facebooku. Užitočné, keď nechcete nič premeškať, ale nepríjemné, ak neustále dostávate upozornenia. Môžete to vypnúť pod nastavenie, oznámenia, Na Facebooku, Aktivity najlepších priateľov.

Skryť rušivé správy od priateľov

S vami sa zdieľajú nielen aktualizácie stavu od priateľov, ale aj príspevky, ktoré sa im páčia, komentáre, ktoré uverejňujú, alebo príspevky, ktoré zdieľajú. Ale tieto informácie nie sú pre vás vždy rovnako zaujímavé. Facebook vám dáva niekoľko možností, ako tieto typy správ skryť.

Hneď ako na jednu narazíte, stlačte tri bodky vpravo hore. kliknite na Skryť správu ak ide čisto o ten jeden príspevok, príp Skryť všetko pred [strana x] keď už máte dosť určitých správ. Existuje aj šťastné médium: [Odložiť stránku x na 30 dní].

Vyčistite stránky

Nezaškodí tiež vyčistiť svoje obľúbené stránky. Máte stále radi určité kapely alebo televízne programy a stále chcete príspevky z týchto stránok na svojej časovej osi? Kliknutím na tento odkaz získate prehľad o stránkach, ktoré sa vám páčili. Pokiaľ existujú stránky, ktoré vás už nezaujímajú, oplatí sa kliknúť na tlačidlo Toto sa ti pacitlačiť. Týmto spôsobom zrušíte sledovanie stránky a na časovej osi sa vám už nebudú zobrazovať správy z tejto stránky.

Ak budete postupovať podľa všetkých tipov v tomto článku, budete mať opäť peknú čistú časovú os!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found