Ako

Nesťahujete aplikácie z Microsoft Store? Takto to napravíš

Môže sa stať, že po stiahnutí z Microsoft Store zrazu začne nejaká aplikácia náhle fungovať. Samozrejme, mohlo sa diať čokoľvek. Toto sú veci, ktoré môžete aj tak urobiť pre vyriešenie problému. V každom prípade pomôže reštartovať zariadenie alebo skontrolovať, či máte v počítači najnovšiu verziu systému Windows 10.

Ak ste to urobili a stále to nefunguje, najlepšie je prihlásiť sa a odhlásiť sa z Microsoft Store. Váš profilový obrázok sa zobrazuje vpravo hore. Klepnite na to a v ďalšom okne klepnite na Odhlásiť sa. Teraz znova stlačte tlačidlo vpravo hore a znova sa prihláste pomocou svojho účtu Microsoft.

Druhou možnosťou je vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť Microsoft Store. Ak to chcete urobiť, otvorte príkazový riadok. Teraz zadajte príkaz wsreset a stlačte kláves Enter. Postupujte podľa pokynov na obrazovke a problém by mal byť vyriešený.

Microsoft Store: Poradca pri riešení problémov

Nepomáhajú vyššie uvedené možnosti? Potom tu máme nástroj na riešenie problémov s Microsoft Store. Ak to chcete urobiť, choďte na Nastavenia / Aktualizácia a zabezpečenie / Riešenie problémov. Pod nadpisom Zistiť a vyriešiť ďalšie problémy sa v dolnej časti nachádzajú aplikácie Windows Store. Klepnite na to a stlačte tlačidlo Spustiť nástroj na riešenie problémov. Znova postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Štvrtou možnosťou je resetovanie obchodu Microsoft Store. Ak to chcete urobiť, choďte na Nastavenia / Aplikácie / Aplikácie a funkcie. Uprostred niekde je Microsoft Store. Kliknite na ňu a otvorte rozšírené nastavenia. V dolnej časti, stále nad položkou Odstrániť, je možnosť Obnoviť. Aplikácia sa tým resetuje. Znova postupujte podľa pokynov na obrazovke.

PowerShell môže pomôcť

Ak naozaj nič nefunguje, môžete Microsoft Store odstrániť a znova ho nainštalovať. Ak to chcete urobiť, otvorte PowerShell (otvorte Štart a zadajte PowerShell, vyberte program). Musíte to spustiť ako správca. Zadajte nasledujúci riadok: Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore | Remove-AppxPackage.

Potom to musíte prevziať a potom stlačiť kláves Enter. Register Add-AppxPackage "C: \ Program Files \ WindowsApps \ Microsoft.WindowsStore * \ AppxManifest.xml" -DisableDevelopmentMode.

Ak teraz budete postupovať znova, Obchod sa preinštaluje a problémy by mali byť skutočne vyriešené. Ak to nefunguje ani naďalej, môžete skontrolovať, či sťahovanie funguje s novým alebo iným profilom alebo účtom. Poslednou možnosťou je obnovenie továrenských nastavení celého zariadenia, ale to pravdepodobne nechcete.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found