Preskúmanie

Desať najlepších aplikácií pre inteligentné televízory

Inteligentný televízor môže byť veľmi užitočný, najmä keď si stiahnete správne aplikácie a optimálnym spôsobom ich takto využijete. Aj keď aplikácie na inteligentných televízoroch nie sú také zasiahnuté ako na iných inteligentných zariadeniach, určite je treba na nich dávať pozor. Toto je desať najlepších aplikácií pre vašu inteligentnú televíziu.

Mnoho aplikácií dostupných pre inteligentné televízory je (samozrejme) zameraných na myšlienku sledovania televízie a filmov. Pre milovníkov hudby je k dispozícii tiež množstvo aplikácií pre inteligentné televízory. Na používanie streamovacích služieb potrebujete všetky aplikácie funkčné pripojenie na internet / wifi. Mnoho operačných systémov pre inteligentné televízory je často prispôsobovaných a zmenených, čo môže ovplyvniť dostupnosť niektorých aplikácií na vašom type televízora.

Netflix

Bežne používanú streamovaciu službu pre filmy a seriály je možné sledovať prostredníctvom všetkých vašich zariadení. Ak máte inteligentný televízor, môžete si prostredníctvom tejto aplikácie tiež stiahnuť aplikáciu na sledovanie vašich obľúbených filmov a seriálov.

K dispozícii sú dokonca aj inteligentné televízory so špeciálnym tlačidlom Netflix na diaľkovom ovládaní. Je váš televízor stále v ére Netflixu? Potom si stiahnite túto aplikáciu do svojho televízora a získate ľahký prístup k obľúbeným streamovacím službám všetkých používateľov.

YouTube

Na chvíľu zostaneme v kontexte streamovacích služieb, pretože YouTube by v tomto zozname samozrejme nemal chýbať. Aplikácia vám poskytuje prístup k vašim obľúbeným kanálom YouTube a teraz môžete tieto videá sledovať na veľkej obrazovke vďaka inteligentnej televízii.

Filmy Google Play

Ak vám nejako zostane kredit Google Play, môžete ich samozrejme minúť na aplikácie pre váš telefón alebo tablet. Môžete si však tiež pozrieť jeho film vo Filmoch Google Play. Túto aplikáciu si môžete ľahko stiahnuť na všetky svoje zariadenia vrátane inteligentnej televízie.

Film si môžete požičať alebo kúpiť v službe Filmy Google Play. Ak si ho vypožičiate, film po pozretí zmizne z vašej knižnice. Keď si film kúpite, je samozrejmé, ale cena filmu je tiež vyššia.

Vďaka aplikácii Filmy Google Play máte vo svojej inteligentnej televízii akoby digitálnu videotéku.

Spotify

Pre niektoré televízory je k dispozícii aj aplikácia Spotify (napríklad inteligentné televízory Samsung vyrobené po roku 2015). Ak by ste teda chceli streamovať svoju hudbu podľa svojho výberu, aplikácia Spotify je ideálnym riešením.

Váš typ televízora nepodporuje aplikáciu Spotify? Potom skontrolujte, či si môžete stiahnuť aplikáciu Pandora. Toto je tiež služba streamovania hudby a podobne ako Spotify registruje vaše hudobné preferencie podľa toho, čo sa vám páči alebo nepáči.

Videoland

Videoland je služba na streamovanie filmov a seriálov od spoločnosti RTL. Videoland funguje na rovnakom princípe ako Netflix: vezmete si účet, za ktorý platíte mesačnú sumu. Takto môžete sledovať toľko filmov a seriálov, koľko chcete.

Pretože platforma pochádza z RTL, ponuka Videolandu je zameraná na holandský trh. Sériu RTL si preto môžete pozrieť (späť) tu. Ale platforma samozrejme ponúka aj medzinárodné filmy a seriály.

Amazon Prime Video

Ako si už všimnete, všade existujú streamovacie služby, ktoré pribúdajú ako huby. Amazon Prime Video je tiež služba, ktorú môžete umiestniť do svojej inteligentnej televízie.

Amazon Prime Video má zhruba rovnaký druh ponuky ako Netflix a táto streamovacia služba tiež produkuje svoje vlastné „originály“, ako to robí Netflix. Výhodou tejto služby je, že môžete ľahko a rýchlo získať viac informácií o základných faktoch daného herca alebo filmu.

Skype

Zdá sa, že to nebolo tak dávno, čo sme si stále mysleli, že videohovory cez veľkú obrazovku sú futuristickým nápadom. Ak máte inteligentný televízor, ktorý obsahuje webovú kameru, už to pre vás nebude snom. S aplikáciou Skype chatujete a voláte z pohovky a vidíte, s kým voláte, v širokouhlom formáte!

Štart NPO

Chcete prístup k všetkým programom verejnoprávneho vysielania? Stiahnite si začiatočnú aplikáciu NPO a získajte prístup k službe NPO videa na požiadanie. Tu môžete sledovať programy, ktoré sa vysielali, alebo ich jednoducho sledovať znova.

Diaľkové ovládanie Smart TV / moje Tifi

Jednou z mnohých výhod inteligentnej televízie je nielen to, že môžete nekonečne sledovať filmy a seriály, ale tiež to, že inteligentnú televíziu budete môcť jednoduchšie ovládať. Vďaka aplikáciám Smart TV remote (Android) a my Tifi (iOS) môžete svoj smartphone zmeniť na diaľkové ovládanie, ktoré vám umožní bez problémov prepínať medzi kanálmi alebo nekonečne prechádzať medzi ponukou Netflix. Užitočné aj v prípade, že ste častejšie stratili diaľkový ovládač.

NOS

NOS sprístupnil aplikáciu aj pre (väčšinu) inteligentných televízorov. Prostredníctvom tejto aplikácie môžete nielen čítať najnovšie správy, ale môžete tiež sledovať najnovšie natočené videá. Táto aplikácia obsahuje aj najnovšie dopravné podmienky. Užitočné, ak si chcete skontrolovať správy pred prácou. Môžete tiež ľahko sledovať živé prenosy prostredníctvom aplikácie NOS. Takto budete vždy informovaní o najnovších správach, napríklad bez otravných hviezdnych reklám.

Sociálne médiá

Prirodzene, takmer všetky kanály sociálnych médií majú aj aplikáciu, ktorá je k dispozícii pre vašu inteligentnú televíziu. Chcete teda mať možnosť obdivovať fotografie svojej tety z dovolenky v plnej kráse? Stiahnite si aplikáciu Facebook a posúvajte sa v spravodajstve na televízore. To isté platí napríklad pre Twitter, pomocou ktorého si môžete prečítať svoje najnovšie tweety jediným pohľadom.

Hranie

Niektoré inteligentné televízory ponúkajú možnosť hrať prostredníctvom vašej televízie. Na to nepotrebujete samostatnú konzolu. Tieto hry však často vyžadujú ovládanie pomocou ovládača, aj keď niektoré z dostupných hier je možné ovládať aj diaľkovým ovládačom. Ak chcete zistiť, či váš televízor ponúka takúto službu, pozrite sa do inteligentného prostredia televízora v časti „hry“.