Ako

Netflix nefunguje: takto to riešite

Netflix, náš dôveryhodný priateľ streamovania v daždivých dňoch, pre všetky naše aktivity na nadmernom sledovaní a nevyplnené hodiny. Čo však v prípade, že Netflix nefunguje alebo sa na obrazovke objaví veľká chybová správa? Netflix nefunguje? Nepanikárte, vyskúšajte tipy uvedené nižšie.

Zrejmé riešenia

Poďme priamo k veci: Netflix je streamovacia služba fungujúca cez internet. Ak sa vám teda Netflix nechce načítať, je prvé, čo chcete skontrolovať, vaše internetové pripojenie. Ak pripojenie nefunguje alebo je pomalšie ako zvyčajne, môžu sa vyskytnúť problémy. Možno ste už našli riešenie v jednoduchom resetovaní smerovača a zatvorení a reštartovaní Netflixu.

Okrem toho skontrolujte, či sú vaše ovládače aplikácií a grafických kariet aktuálne. Aby ste si mohli vychutnať sledovanie filmov, všetok podporný softvér musí byť v najnovšej verzii. Aplikáciu môžete aktualizovať prostredníctvom obchodu Playstore alebo Appstore. A pozeráte Netflix na svojom notebooku s Windows 10? Potom potrebujete Silverlight. Môžete si ho stiahnuť zo stránky spoločnosti Microsoft.

Stále nefunguje? Môže sa tiež stať, že došlo k poruche funkcie Netflix. Môžete to skontrolovať na stránke Alle Storingen. Tu nájdete nielen to, či má Netflix výpadok, ale aj všetky druhy ďalších služieb.

Chybové hlásenie 12001

Máte na obrazovke chybové hlásenie „Chyba 12001“? To môže znamenať, že vaše úložisko dát je plné. Vyriešite to nasledovne:

  • V zariadení, na ktorom pozeráte Netflix (napríklad smartphone alebo tablet), prejdite na nastavenie
  • Potom vyberte možnosť aplikácie a vyberte Netflix
  • Klepnite na skladovanie teraz uvidíte možnosť vymazať údaje a vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť.
  • Vyberte si ako prvá prázdna keška. Potom môžete tiež vymazať svoje údaje. To znamená, že sa do aplikácie musíte znova prihlásiť
  • Všetky údaje boli teraz vynulované a chybové hlásenie by malo zmiznúť

Čierna obrazovka pri sledovaní

Vidíte pri sledovaní čiernu obrazovku? Môže to byť spôsobené vaším prehliadačom. Môže to byť chyba v samotnom prehľadávači alebo prekážke v doplnku. Môžete to skontrolovať otvorením iného prehľadávača bez rozšírení. Vyskúšajte napríklad iný prehliadač, napríklad Mozilla Firefox.

Okrem toho vypnite proxy, VPN alebo odblokovač. Netflix blokuje všetok prístup, ktorý týmto spôsobom prichádza, aby zabránil ľuďom prekročiť hranice regiónu.