Ako

Ľahko prenášajte fotografie z počítača do zariadenia iPhone alebo iPad

Je možné nahrávať fotografie z počítača do zariadenia iPhone alebo iPad (alebo do zariadenia iPod touch) a najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je používať iCloud. Tu vysvetľujeme ako.

iCloud sa zvyčajne používa na automatickú synchronizáciu fotografií z iPhonu alebo iPadu do počítača pomocou toho, čo Apple nazýva Photo Stream. Aplikácia Photo Stream obsahuje posledných 1 000 fotografií, ale ak sa tieto fotografie dostanú do priečinka Photo Stream v priečinku My Pictures na vašom počítači alebo notebooku, neodstránia sa. Je to teda skvelý spôsob, ako automaticky zálohovať fotografie na zariadení so systémom iOS bez nutnosti ich pripojenia k počítaču pomocou kábla.

Priečinok Photo Stream však môžete použiť aj v spojení s ovládacím panelom iCloud na odosielanie fotografií z počítača do zariadenia so systémom iOS. Ak chcete používať iCloud v systéme Windows, potrebujete ďalší softvér od spoločnosti Apple. Tu sa dozviete, čo robiť pri inštalácii a konfigurácii ovládacieho panela iCloud pre Windows.

Mätúce je, že existujú dve rôzne verzie ovládacieho panela iCloud. Ak používate systém Windows Vista s balíkom Service Pack 2, stiahnite si túto verziu z ovládacieho panela iCloud. Ak máte Windows 7 alebo 8, musíte mať najnovšiu verziu ovládacieho panela iCloud.

Po nastavení sa fotografie nasnímané telefónom iPhone alebo iPad uložia do vášho Photo Stream a nahrajú sa do iCloudu. Po ďalšom zapnutí sa stiahnu do vášho počítača.

Načítajte fotografie z počítača do zariadenia iPhone

Existuje niekoľko spôsobov, ako preniesť fotografie do zariadenia iPhone alebo iPad, ale robíme to prostredníctvom ovládacieho panela iCloud a priečinka Odovzdania v priečinku Photo Stream.

Dávaj pozor: Ak chcete iba importovať fotografie z digitálneho fotoaparátu bez použitia počítača, môžete si kúpiť súpravu Apple Camera Connection Kit, ak má vaše zariadenie starší 30-kolíkový konektor, alebo čítačku fotoaparátu Lightning na SD, ak má nový dockový konektor.

(V tejto príručke sa predpokladá, že ste už nainštalovali a nakonfigurovali ovládací panel iCloud pre Windows, ako je popísané vyššie.)

Krok 1. V počítači otvorte okno Prieskumníka a prejdite do priečinka, kde sú uložené požadované fotografie. Vyberte požadované fotografie, kliknite na ne pravým tlačidlom myši a vyberte Kópia.

Krok 2. Prejdite na Obrázky priečinok (Moje obrázky v systéme Windows Vista). Vyhľadajte priečinok Photo Stream vytvorený pri inštalácii ovládacieho panela iCloud a dvojitým kliknutím naň zobrazte jeho obsah. (Neklikajte na skratku Photo Stream v zozname obľúbených položiek programu Windows Explorer, pretože tak nemáte prístup k priečinku Nahrané súbory.)

Krok 3. Otvorte Načítania priečinok v aplikácii Photo Stream, kliknite pravým tlačidlom myši a Vložiť vaše skopírované fotografie do tohto priečinka.

Krok 4. Vaše fotografie sa čoskoro objavia vo vašom Fotostreame na vašom iPhone (v aplikácii Fotky). Photo Stream je zoradený podľa dátumu (dátumu vytvorenia fotografií), takže môže byť trochu zložité zistiť, či už vo svojom streame máte maximálny počet fotografií (1 000). Je ale tiež možné, že Windows dali súborom dnešný dátum. Fotografie sa potom nachádzajú v zadnej časti vášho fotoprúdu.

Na obrázkoch nižšie je zobrazený iOS 6 vľavo a iOS 7 vpravo. V systéme iOS 7 sa Photo Stream nazýva My Photo Stream a je umiestnený v sekcii Albumy dole.

Fotografie nahrávané týmto spôsobom môžu byť vo formáte JPEG, TIFF, PNG a vo väčšine formátov fotoaparátov RAW.

Bežným zdrojom nejasností je skutočnosť, že Photo Stream nepodporuje videá, takže nemôžete takto nahrávať videá do svojho iPhone alebo iPadu. Ak chcete pridať videá do albumu z fotoaparátu, musíte použiť iTunes a synchronizovať ich s kartou Fotografie (začiarknite políčko Zahrňte videá alebo si môžete nainštalovať aplikáciu, ktorá vám umožní pridávať súbory cez Zdieľanie súborov v iTunes.