Ako

Takto riešite najväčšie problémy v systéme macOS 11 Big Sur

MacOS Big Sur, najväčšia aktualizácia systému Mac za posledné roky, bola vydaná v polovici novembra. Po spustení počítača Mac po nainštalovaní nového operačného systému nájdete množstvo zmien. Štandardné aplikácie prešli generálnou opravou, upravila sa dokovacia stanica a spôsob zobrazovania upozornení sa líši od toho, na čo ste zvyknutí. Napriek tomu uvedenie nového operačného systému nemusí vždy prebehnúť bez problémov a v Apple to nie je inak. V tomto článku sa bližšie pozrieme na niektoré problémy, ktoré sú v súčasnosti hlásené v službe Big Sur.

1. Sťahovanie zlyhalo

Mnoho používateľov počítačov Mac má problém s okamžitým stiahnutím aktualizácie. Neskôr sa ukázalo, že problém bol s inštalačným súborom, ktorý zabránil automatickému stiahnutiu Big Sur. Medzitým to spoločnosť Apple vyriešila, ale ak si stále nemôžete stiahnuť aktualizáciu, najskôr navštívte túto stavovú stránku a skontrolujte, či problém nie je v spoločnosti Apple. Vedľa neho je červená bodka Aktualizácia softvéru pre macOS potom si v tom čase nebudete môcť stiahnuť aktualizáciu. Krédom je čakanie na pacienta.

Skontrolujte tiež, či máte dostatok miesta na stiahnutie aktualizácie. Big Sur vyžaduje približne 15 GB voľného miesta. Ak chcete skontrolovať, či máte v počítači Mac dostatok miesta, stlačte ikonu Apple v pravom hornom rohu panela s ponukami a vyberte ikonu O tomto počítači Mac. Potom choďte na Skladovanie.

2. Inštalácia nie je možná alebo trvá dlho

Stiahli ste si MacOS Big Sur, ale máte problémy s inštaláciou? Toto je tiež častý problém. Mnoho používateľov vidí čiernu obrazovku s bielym logom Apple, zatiaľ čo inštalačný panel nevykazuje žiadny postup. Oplatí sa byť trpezlivý, niekedy inštalácia len chvíľu trvá. Ak sa inštalačný panel stále nezlepšil ani po hodine alebo dvoch, je čas konať. Reštartujte počítač Mac. V mnohých prípadoch bude inštalačný panel náhle vystreliť dopredu a inštalácia bude pokračovať. Ak to tiež nie je riešenie, skúste Mac spustiť v núdzovom režime.

3. Kratšia výdrž batérie

Po inštalácii programu Big Sur sa batéria vášho počítača Mac môže vybiť rýchlejšie ako zvyčajne. Pravdepodobne to súvisí s určitými úlohami, ktoré operačný systém vykonáva na pozadí. To je často prípad, ak ste práve nainštalovali nový operačný systém. Po niekoľkých hodinách alebo dňoch bude váš Mac tieto úlohy často vykonávať a všimnete si, že výdrž batérie sa vrátila na starú úroveň.

Ak nie, nezabudnite aktualizovať všetky svoje aplikácie na najnovšiu verziu. Môžete tiež stlačiť ikonu batérie na paneli s ponukami a zistiť, ktoré aplikácie spotrebúvajú veľa batérie. Ukončite tieto aplikácie a zistite, či sa výdrž batérie zlepšuje.

4. Ventilátor je hlučný

Niektorí používatelia počítačov Mac sa sťažujú na ventilátor svojich počítačov Mac, ktorý od aktualizácie Big Sur vydáva veľký hluk. To tiež často súvisí so skutočnosťou, že váš počítač v zákulisí tvrdo pracuje na dokončení inštalácie operačného systému. Po dokončení tohto procesu si všimnete, že fanúšikovia vydávajú oveľa menší hluk.

5. Problémy s aplikáciou Mail

V predvolenej aplikácii Mail spoločnosti Apple bolo urobených veľa zmien a tu sa niekoľko používateľov stretáva s problémami. Na jednej strane to súvisí s novým usporiadaním, čo znamená, že mnoho používateľov už nemôže nájsť určité funkcie. Napríklad musíte do ponuky znova pridať kôš pomocou znamienka plus vedľa položky Obľúbené. Existujú ale aj skutočné chyby, ktoré niekedy spôsobujú, že je aplikácia Mail nepoužiteľná, ako napríklad funkcia vyhľadávania, ktorá už nefunguje optimálne, sponky na papier, ktoré sa nedajú nájsť, a priečinky, ktoré sú zrazu prázdne a musia sa znova pridať. Bohužiaľ, zatiaľ neexistuje riešenie týchto problémov a teraz je na rade spoločnosť Apple, aby s tým niečo urobila.