Ako

Zastávky Wunderlist: toto sú dobré alternatívy pre váš zoznam úloh

6. mája tohto roku bude zástrčku oficiálne stiahnutý z Wunderlistu nový majiteľ Microsoft. Aplikácia a web so zoznamami potom prejdú do režimu offline, čo znamená, že dovtedy musíte nájsť alternatívu. Čím skôr to nájdete, tým skôr môžete začať prenášať svoje zoznamy. Na to sme našli niekoľko skvelých nástrojov pre zoznamy.

Robiť

Microsoft samozrejme nie je blázon: netočí iba program, ktorý k nemu patrí, bez toho, aby mal pre používateľov miesto, kam sa obrátiť. Vyvinula sa sama. Pravdepodobne dúfa, že sa To Do stane tým, čím je TikTok pre Musical.ly: nástupcom, ktorý si v skutočnosti vedie lepšie a ktorý vyvinuli rovnaké mozgy. Existuje už nejaký čas, ale čiastočne kvôli kúpe Wunderlistu spoločnosť Microsoft spôsobila, že sa na túto aplikáciu podobá ešte viac. V týchto aplikáciách môžete pridať priečinky a čiastkové úlohy. Môžete samozrejme zdieľať svoje zoznamy a priradiť úlohy konkrétnym ľuďom. Veľkou výhodou nie je len to, že vyzerá ako Wunderlist: môžete importovať svoje úlohy Wunderlist.

Trello

Aj keď má Trello tú nevýhodu, že nemôžete „vyčiarknuť“ úlohy, je možné ich vymazať alebo presunúť na zoznam „splnených úloh“. Trello je aplikácia, kde vaše „karty“ visia pod riadkom s určitým titulom. Napríklad: „zákazníci osloviť“, „zákazníci, ktorí majú ešte čas na premýšľanie“ a „zákazníci, s ktorými sme už ďalej“. Môžete vytvoriť „tiket“ pre každého zákazníka a pridať úlohy v rámci tejto karty (prípadne so zoznamom úloh, ktorý môžete začiarknuť). Je však tiež možné jednoducho zavolať na zoznam „urobiť“ a dať kartám názvy svojich úloh. Trello pracuje s praktickými štítkami a stlačením tlačidla môžete dať niekomu meno na meno. Každý krok je navyše sledovaný v Trello, takže vždy môžete zistiť, kto čo urobil s úlohou.

Todoist

Na rozdiel od Trello je Todoist skutočne určený pre zoznamy úloh a úlohy, ale funguje dobre aj v projektovej podobe. Môžete použiť určité ciele a zistiť, aké sú trendy v produktivite, čo iné zoznamy aplikácií neukazujú tak podrobne. Opäť môžete importovať svoj zoznam Wunderlist, čo je pre prepínačov veľká výhoda. To, čo robí Todoist tak skvelým, je jeho jednoduchosť. Nie je to Trello, ktoré si po zavedení často vyžaduje päť minút vysvetlenia: Todoist je dosť priamy. Ak to však chcete urobiť zložitejším a rozsiahlejším, je to vždy možné. To, v čom je Todoist o niečo menej silný, je však filtrovanie a radenie, pretože ak to veľmi potrebujete, odporúčame To Do.

TickTick

Nesmie sa zamieňať s TikTok: TickTick je aplikácia na správu úloh. To znamená, že do neho môžete vložiť veľa zoznamov. Ako už názov napovedá, ide o aplikáciu, ktorá je hlavne o time managemente. To vám umožní vytvoriť časovú bombu odpočítavania vašich úloh, aby ste zostali sústredení a najproduktívnejší. Najmä ak nie ste niekým, kto dodržiava veľmi prísny harmonogram, ale jednoducho chce, aby sa v ten deň niekde vykonalo x počtu úloh, potom môže spoločnosť TickTick ponúknuť riešenie. O to lepšie je, že táto aplikácia sleduje, čo robíte častejšie. Môžete sa teda staviť, že chcete každý deň pripomínať, aby ste si podávali injekciu inzulínu alebo aby ste si skontrolovali určitú webovú stránku. Je veľmi užitočné, že sa neustále vracia, aby ste si sami nemuseli nastavovať pripomienku, ktorú môžete postupne zabudnúť.

Stručne povedané, existuje toľko zoznamov, ktoré je možné použiť ako zoznam úloh, takže kontrola toho, ktorý z nich si vyberiete, je sama osebe úlohou. Napriek tomu je rozumné najskôr skontrolovať, ktoré otázky máte k dispozícii, aby ste si na základe toho mohli zvoliť najlepšiu aplikáciu pre svoj pracovný tok.