Ako

Bezpečne chatujte so signálom na svojom smartfóne

WhatsApp používa takmer každý, existujú však bezpečnejšie spôsoby komunikácie s ostatnými. Aplikácia Signal od Open Whisper Systems je jednou z lepších možností. V tomto článku si môžete prečítať, aké ľahké je prihlásiť sa do služby Signal, ako vytvárať skupinové hovory a ako niekomu zavolať z aplikácie.

01 Prihláste sa do Signálu

Stiahnite si aplikáciu pre Android alebo iOS z príslušného obchodu s aplikáciami. Môžete sa zaregistrovať do spoločnosti Signal prostredníctvom svojho telefónneho čísla. Môžete na to použiť aj číslo Google Voice, ak sa nechcete prihlásiť pomocou svojho normálneho telefónneho čísla. Po zadaní telefónneho čísla vám aplikácia odošle textovú správu. Prejdite kroky registrácie a uvidíte prázdnu obrazovku signálu. Aplikácia sa vás spýta, či chcete pridať kontakty z vášho adresára. Klepnite na Nastúpte a dať súhlas so signálom.

02 Chat

Ak chcete zistiť, kto z vašich priateľov používa signál, klepnite na ikonu vpravo hore (iOS) alebo vpravo dole (Android). Teraz uvidíte zoznam kontaktov, ktorí majú tiež účet Signal. Ak sa chcete zhovárať s niekým, kto tu nie je uvedený, pozvite ho na Signal via Pozvite priateľov na signál (iOS) alebo trojbodková ponuka / Pozvať priateľov (Android).

Ak váš kontakt už má účet, klepnite na meno a otvorí sa okno chatu. Zobrazí sa správa doručená, ak existuje Doručené pod správou. Rozdiel oproti WhatsApp je v tom, že nevidíte, či bola správa prečítaná. Tiež nevidíte, či váš kontakt píše.

03 Miznúce správy

Ak chcete, aby sa správy odstránili po tom, ako si ich prečítal váš kontakt, klepnite na zariadení iPhone v hornej časti obrazovky na iPhone. Hýbte sa Miznúce správy a dole nastavte požadovaný čas. V telefóne s Androidom klepnite na tri bodky v pravom hornom rohu konverzácie a vyberte Miznúce správy. Napríklad ak vyberiete na 5 sekúnd, všetky správy, ktoré odteraz odosielate a prijímate, zmiznú päť sekúnd po ich prečítaní. Uvidíte v iOS za sebou Doručené teraz aj presýpacie hodiny. Toto uvidí aj váš četový partner, ktorý môže toto nastavenie tiež zmeniť.

04 Kontrola bezpečnosti

Bezpečnostné číslo môžete overiť aj v nastaveniach (prístup k nim získate klepnutím na meno svojho kontaktu v hornej časti). Teraz uvidíte kód, ktorý môžete porovnať s kódom svojej kontaktnej osoby. Ak je kontaktná osoba v blízkosti, môžete pokračovať Naskenujte kód a naskenujte kód zariadenia vášho kontaktu. Týmto spôsobom viete, že máte bezpečné a súkromné ​​spojenie so svojou kontaktnou osobou. Ak chcete preposlať bezpečnostné číslo, klepnite na ikonu zdieľania vpravo hore. Potom vyberte, ako chcete obrázok zdieľať.

05 Volám niekomu

Rovnako ako v aplikácii WhatsApp, aj v aplikácii Signal môžete uskutočňovať videohovory. Ak to chcete urobiť, klepnite na ikonu telefónu v pravom hornom rohu. Hovor je zahájený. Ak chcete uskutočňovať videohovory, klepnite počas hovoru na ikonu fotoaparátu. Ak chcete konverzáciu položiť na reproduktor, klepnite na strednú ikonu. Ak chcete počas hovoru stlmiť mikrofón, klepnite na ikonu mikrofónu vľavo.

06 Začnite skupinový hovor

Skupinovú konverzáciu môžete zahájiť aj pomocou signálu. V systéme iOS klepnutím na ikonu začnite konverzáciu. Ďalšie Nová správa vidíte ikonu s tromi figúrkami. Klepnite na ňu a vyberte si Pomenujte túto skupinovú konverzáciu. Potom do tejto skupiny pridáte ľudí klepnutím na ich meno. Klepnutím na znamienko plus skupinu skutočne vytvoríte. Teraz sa vo vašom zozname rozhovorov zobrazí názov skupiny. V systéme Android klepnite na ponuku vpravo hore a vyberte Nová skupina, potom nastavte meno a obrázok a pridajte členov. Konverzáciu alebo skupinu odstránite prejdením prstom doľava a ďalej odstrániť ťukanie.