Ako

Fotoaparát nefunguje v systéme Windows 10? Toto sú vaše možnosti

Či už má váš notebook zabudovanú webovú kameru, alebo počítač používa externú kameru, pri práci z domu je užitočné, ak všetko funguje. Momentálne sa môžu vyskytnúť problémy s fotoaparátom na vašom zariadení so systémom Windows 10, problémy, s ktorými ste predtým neriešili. Toto sú možné riešenia.

Predtým, ako začneme s odstraňovaním problémov, urobíme dobre, aby sme skontrolovali, či je kamera viditeľná pre Windows 10. Ak to chcete urobiť, otvorte štart a zadajte slovo Správca zariadení. V tomto zozname uvidíte nadpis Fotoaparát. Dvakrát na ňu kliknite. Je tam vaša webová kamera alebo externá kamera? Skvelé, potom nemusíme inštalovať ani aktualizovať ovládače.

Nie je váš externý fotoaparát uvedený v zozname? Potom ho vyberte z portu USB a znova ho zapojte. Skontrolujte, či je softvér aktualizovaný, alebo softvér vyberte a preinštalujte. Ak problém pretrváva, skontrolujte, či fotoaparát funguje na inom počítači. Ak nie, môže byť váš fotoaparát poškodený. Ovládanie interného hardvéru, napríklad webových kamier, je zložitejšie.

Skontrolujte nastavenia súkromia systému Windows 10

Ak je vaša kamera jednoducho rozpoznaná, vaše nastavenie súkromia môže vrhnúť kľúč do práce. Otvorte ponuku Štart a zadajte Nastavenia súkromia. Nastavenia fotoaparátu sa zobrazia v hornej časti, kliknite na ne. Pod nadpisom Povoliť aplikáciám prístup k fotoaparátu skontrolujte, či je posúvač vpravo, modrý a či je zapnutý. Potom si môžete byť istí, že fotoaparát môžu používať aplikácie so správnymi povoleniami.

Ďalej nájdete zoznam programov, ktoré fotoaparát potrebujú. Myslite na Skype, Zoom a aplikáciu Fotoaparát. Nastavením ovládacích prvkov na Zapnuté môžete rýchlo určiť, či máte povolenie alebo nie. Funguje fotoaparát v jednej aplikácii, ale nie v druhej? Potom je to váš problém. Po udelení povolenia bude pravdepodobne potrebné reštartovať program.

Aktualizujte ovládače fotoaparátu

Ak sa tým problém nevyrieši, vráťte sa do Správcu zariadení. Nájdite fotoaparát a stlačte ho pravým tlačidlom myši. Vyberte možnosť Aktualizovať ovládač a vyhľadajte nové aktualizácie. Vyberte automatickú možnosť. Ak je k dispozícii aktualizácia, systém Windows ju stiahne a nainštaluje automaticky.

Ak nie je k dispozícii žiadna aktualizácia, môžete to kedykoľvek skontrolovať manuálne na webovej stránke výrobcu vášho fotoaparátu. Výrobca potom vysvetlí, ako aktualizovať ovládače.