Preskúmanie

10 najlepších notebookov, ktoré si môžete kúpiť v roku 2015

Ak hľadáte nový notebook, čoskoro sa ocitnete v džungli špecifikácií, marketingových sloganov a nejasných funkcií. Preto sme tu zhrnuli desať najlepších notebookov, ktoré si môžete kúpiť v roku 2015. Nech už máte akýkoľvek rozpočet alebo cieľ, určite tu niečo pre vás bude.

Tento článok bude aktualizovaný, keď budeme testovať viac notebookov. To môže spôsobiť zmeny v liečených zariadeniach.

Dell XPS 13

XPS 13 od spoločnosti Dell možno najlepšie opísať ako 13-palcový ultrabook s veľkosťou a hmotnosťou 11-palcového ultrabooku. Veko obrazovky a spodná časť sú vyrobené z jemného hliníka, zatiaľ čo vnútro je vyrobené z robustného uhlíkového vlákna. Protišmykový interiér je bohužiaľ veľmi citlivý na odtlačky prstov.

XPS obsahuje ako porazujúce srdce procesor Intel Core i5-5200U v kombinácii s 8 GB RAM a 256 GB SSD. Tento hardvér zaručuje vynikajúci výkon. Batéria vydrží zhruba desať hodín, čo je dosť na to, aby prežilo váš pracovný deň.

Vďaka modelu XPS 13 uvádza spoločnosť Dell jeden z najkrajších ultrabookov na súčasnom trhu. Notebook kombinuje výkonný hardvér so skvelou obrazovkou v pôsobivo kompaktnom puzdre, na ktorom môžete bez problémov pracovať celý deň.

Cena: € 1199,-

Prečítajte si celú recenziu Dell XPS 13.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2015

Séria Lenovo ThinkPad má vždy množstvo ďalších obchodných funkcií, ktoré bežný používateľ nepotrebuje, čím sú zariadenia o niečo drahšie. Aktualizácia modelu X1 Carbon 2015 oproti modelu z roku 2014 je menej pôsobivá ako predchádzajúca aktualizácia, pretože sa zameriava viac na rýchlosť a efektívnosť než na úplnú generálnu opravu ako v roku 2014.

14-palcová obrazovka je vyrobená z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami a sklenenými vláknami, vďaka čomu je ľahšia, tenšia a pevnejšia ako obrazovka vyrobená iba z plastu alebo hliníka. Spodná strana modelu X1 Carbon 2015 stále pozostáva z hliníka a horčíka a môže tiež trvať.

Dizajn tretej generácie sa zdá byť akýmsi krokom späť kvôli nedostatku skvelých prispôsobiteľných dynamických funkčných klávesov na inak dobrej klávesnici. Kvalita zostavenia zariadenia je vynikajúca.

Cena: Od € 1499, -

Kúpte si tento produkt na Bol.com

Prečítajte si celú recenziu Lenovo ThinkPad X1 Carbon.

ASUS ZenBook UX305 CA

Testované dňa: 18. decembra 2015

Spoločnosť ASUS poskytla populárny ZenBook UX305 v podobe modelu UX305CA miernu aktualizáciu. V zásade ide o ten istý notebook, ktorý vyniká dobre dokončeným krytom a nedostatkom aktívneho chladenia, takže môžete svoju prácu vykonávať potichu. Použitým energeticky efektívnym procesorom je teraz Core m3-6Y30 z najnovšej generácie Skylake od spoločnosti Intel, stále však nejde o rýchle monštrum. Napriek tomu na UX305CA môžete pracovať dobre a vďaka SSD sa notebook bude cítiť pekne a rýchlo.

Použitá obrazovka Full HD je vynikajúcej kvality a matný povrch znamená, že s dopadajúcim svetlom nemáte veľké problémy. Je fajn, že model UX305CA má teraz v Holandsku aj 802.11ac a že pribalený sieťový adaptér podporuje gigabit. Balenie dopĺňa dodávané puzdro. Škoda, že UX305CA má rovnako ako predchodca iba 4 GB RAM.

Model UX305CA je preto vhodný na všetky každodenné činnosti a vďaka SSD sa cíti hladko. Spoločnosť Intel sa tiež postarala o integrovaný GPU, ale nakoniec vám to bude v praxi málo užitočné. Napriek zvýšenému výkonu nie je hranie stále možné. Výdrž batérie sa bohužiaľ nezlepšila.

Cena: € 799,-

Prečítajte si celú recenziu ASUS ZenBook UX305CA.