Ako

Prihláste sa do systému Windows 10 bez hesla

Ak váš počítač používa viac ľudí, je rozumné mať svoj vlastný účet v systéme Windows 10. Potom sa môžete prihlásiť do svojho počítača zadaním hesla alebo kódu PIN. Ak ste jediný, kto používa váš počítač, môže sa vám zdať zbytočné sa vždy prihlasovať. Vysvetľujeme, ako sa môžete vo Windows 10 prihlásiť bez hesla.

Kedy sa prihlásiť bez hesla?

Pri konfigurácii sa štandardne vytvorí účet, pomocou ktorého sa musíte prihlásiť. Týmto spôsobom to môžete jednoducho urobiť s viacerými používateľmi na jednom počítači. Účet však nie je vždy potrebný. Napríklad keď máte doma stolný počítač, ktorý používate iba vy, alebo počítač na všeobecné použitie pre celú rodinu. Ak však máte notebook, odporúčame vám jednoducho sa prihlásiť pomocou používateľského mena a hesla. Toto bráni ostatným v tom, aby sa len dostali do vášho notebooku a dostali sa k uloženým súborom a ďalším osobným informáciám, keď ste svoj notebook niekam vzali.

Krok 1: Postup registrácie

Ak po spustení počítača nechcete zadávať heslo, budete musieť vykonať niekoľko úprav. Môžete tiež poslať režim spánku, správu energie a šetrič obrazovky späť na prihlasovaciu obrazovku. Štandardné možnosti prihlásenia do systému Windows nájdete prostredníctvom Štart / Nastavenia / Účty / možnosti prihlásenia. Tu môžete zmeniť heslo, nastaviť PIN alebo zvoliť heslo k obrázku. Pretože sa automaticky zaregistrujeme, tieto možnosti ignorujeme. Kliknite na ponuku možností v hornej časti obrazovky Kedy vyžadovať heslo po návrate k počítaču. Vyberte toto Nikdy.

Krok 2: Prihláste sa automaticky

Možnosť automatického prihlásenia do systému Windows 10 nie je pri predvolených nastaveniach k dispozícii. Stlačte Kláves Windows + R a dať príkaz netplwiz nasledovaný Zadajte. Zo zoznamu vyberte používateľské meno, pomocou ktorého sa chcete automaticky prihlásiť. Až teraz odstráňte začiarknutie Používatelia musia uviesť používateľské meno a heslo (...) a kliknite na Ok. Windows si vyžiadajú heslo spojené s vybraným účtom. Musíte to napísať dvakrát. Reštartujte počítač a zistite, či trik funguje. Nastavenia môžete ľahko vrátiť späť opätovným umiestnením značky začiarknutia.

Poznámka: Automatické prihlásenie s tu vysvetlenou možnosťou funguje nieviac v najnovšej aktualizácii Windows 10, aktualizácia z októbra 2020 s verziou číslo 20H2. Ak ste už v staršej verzii systému Windows 10 nastavili automatické prihlásenie, nastavenia zostanú v platnosti. Iba automatické opätovné prihlásenie sa do účtu potom už nie je možné.

Krok 3: Správa napájania

V možnostiach napájania systému Windows sú skryté aj nastavenia hesla. Otvorte klasický ovládací panel pomocou vyhľadávania na Štart / Nastavenia. Poď tu Hardvér a zvuk / správa napájania a pozri sa na Pri prebudení vyžadovať heslo. kliknite na Zmeňte nastavenia, ktoré momentálne nie sú k dispozícii. Nakoniec vyberte túto možnosť Nevyžadujte heslo.

Používate šetrič obrazovky? Môžete to tiež poslať späť na prihlasovaciu obrazovku. Počas vyhľadávania otvorte možnosti šetriča obrazovky šetrič obrazovky cez Štart / Nastavenia. V prípade potreby vypnite šetrič obrazovky alebo skontrolujte, či nie je začiarknuté políčko Zobraziť prihlasovaciu obrazovku po obnovení.

Pomoc, už sa nemôžem prihlásiť

Samozrejme, možno sa budete chcieť prihlásiť aj do systému Windows 10, ale zabudli ste svoje heslo, pomocou týchto krokov je však našťastie ľahké heslo obnoviť. V tomto článku vysvetlíme, ako obnoviť heslo systému Windows 10.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found