Ako

Tu je postup, ako vypnúť uzamknutú obrazovku v systéme Windows 10

Pri spustení systému Windows najskôr skončíte na uzamknutej obrazovke / prihlasovacej obrazovke, potom sa musíte prihlásiť pomocou hesla alebo kódu PIN. Bezpečné, ale samozrejme aj trochu nepríjemné, ak ste jediný človek, ktorý má prístup k uvedenému počítaču. Najmä keď sa počítač prepne do pohotovostného režimu, keď sa idete napiť. Našťastie existujú spôsoby, ako túto obrazovku obísť.

Spustite bez prihlasovacej obrazovky

Myslíme si, že je rozumné prihlásiť sa pomocou hesla v každej situácii, vieme si však predstaviť, že vám to pripadá nepríjemné. Ak k vášmu počítaču nemá prístup nikto iný, môžete sa prihlásiť automaticky. Toto robíte ďalej Štart kliknutím a netplwiz písanie na stroji. V zobrazenom okne zrušte začiarknutie možnosti Používatelia musia na používanie tohto počítača uviesť používateľské meno a heslo. Potom kliknite na Uplatňovať a zadajte používateľské meno a heslo používateľa, ktorý sa má automaticky prihlásiť. Po reštartovaní počítača sa príslušný používateľ automaticky prihlási.

Dávaj pozor: táto funkcia už nefunguje v najnovšej aktualizácii čísla verzie Windows 10 20H2alias aktualizácia operačného systému z októbra 2020. Ak ste však už nastavili automatické prihlásenie v staršej verzii systému Windows 10, v najnovšej aktualizácii zostane aktívne.

Uzamknutá obrazovka (Windows Home)

Ak ste jediný, kto má prístup k vášmu počítaču, a chystáte sa na pár minút robiť niečo iné, je dosť nepríjemné, že sa musíte znova prihlásiť pomocou hesla, pretože počítač sa dostal do pohotovostného režimu. Môžete to tiež obísť, ale musíte niečo zmeniť v systéme Windows Home v databáze Registry systému Windows. Vždy pridáme varovanie: ak sa vaša konfigurácia z nejakého dôvodu odchýli, napríklad kvôli softvéru, malá zmena v registri môže spôsobiť problémy. Ak máte pochybnosti alebo si nie ste celkom istí, čo máte robiť, nič nerobte, pretože to môže skutočne poškodiť systém Windows. Aby sme vám to uľahčili, pripravili sme pre vás súbor, ktorý túto zmenu vykoná, a súbor, ktorý túto zmenu vráti späť. Keď spustíte súbor DisableLockScreen.reg v systéme Windows 10 Home, uzamknutá obrazovka vás už nebude obťažovať. Tieto súbory si môžete stiahnuť tu.

Uzamknutá obrazovka (Windows Pro)

Vo Windows 10 Pro je tiež možné deaktivovať uzamknutú obrazovku, ale nevyžaduje to zmenu v registri. Navigovať cez Štart do Ovládací panel a pozri sa hore skupinové pravidlá. Teraz kliknite na Upraviť pravidlá skupiny. Dvakrát kliknite na Administratívne šablóny a potom ďalej Ovládací panel. Teraz kliknite na Nezobrazovať uzamknutú obrazovku a potom ďalej Prepnúť.