Ako

Prečo nevidím určité príspevky na Facebooku?

Možno zistíte, že vaše dôležité správy od určitých priateľov sa na vašej časovej osi Facebooku nezobrazia, keď chcete skutočne vidieť tieto typy príspevkov. Čím to je a môžete s tým niečo urobiť? Vysvetľujeme to v tomto článku.

Prečo nevidíte určité aktualizácie z Facebooku?

Mnoho ľudí si myslí, že s ich účtom na Facebooku niečo nie je v poriadku, keď sa zistí, že im pravidelne chýbajú aktualizácie od priateľov a známych. V skutočnosti to tak nie je. Realita je taká, že väčšina ľudí má toľko priateľov a sleduje toľko stránok, že by nebolo možné, keby sa všetky tieto aktualizácie zobrazovali na vašej časovej osi.

Facebook dokonca pred časom v rozhovore naznačil, že počet aktualizácií bude viac ako 1 500 za deň. Ak ste si mysleli, že vám teraz chýbajú príspevky, zvážte časovú os 1 500 príspevkov. Z tohto dôvodu Facebook správy filtruje. Robí sa to na základe všetkých druhov výpočtov, ako napríklad aký je váš vzťah s niekým, ako často s touto osobou kontaktujete cez Facebook, ako často reagujete a podobne.

Môžete si predstaviť, že to môže viesť k začarovanému cyklu. Ak neuvidíte niekoho iného, ​​budete s ním v menšom kontakte a táto osoba sa dostane ďalej na zoznam priorít Facebooku. Našťastie s tým môžete niečo urobiť.

Určite si, ktoré aktualizácie sa vám zobrazujú

Nemáte absolútne žiadny vplyv na algoritmy, ktoré Facebook používa na určenie, ktoré aktualizácie sa vám zobrazujú a ktoré nie. Môžete však spôsobiť, že osoba náhle splní kritériá, ktoré Facebook uplatňuje na niekoho, koho aktualizácie sa zobrazujú.

Urobíte to kliknutím na hlavičku na Facebooku Priatelia na ľavom paneli (môže to byť dosť málo, ak máte veľa stránok a skupín). Potom kliknite na zoznam Dobrí priatelia a potom vpravo hore Spravovať zoznam / Upraviť zoznam. Potom jednoducho pridáte ľudí, ktorým sa odteraz budú zobrazovať aktualizácie. Ich pridaním do zoznamu Zatvoriť priateľov Facebook vie, že ide o ľudí, pre ktorých by ste chceli dostávať novinky na svojej časovej osi, a odteraz ich budú obslúžiť.