Ako

Navigujte zadarmo s Maps.me

Maps.me je navigačná aplikácia dostupná pre Android aj iOS. Špeciálne je, že to nič nestojí a funguje offline. Musíte mať, ak nechcete míňať peniaze za navigáciu.

Aplikácie, s ktorými sa môžete pohybovať, zostávajú zábavné a zaujímavé. Nevýhodou je, že za tento typ softvéru musíte často platiť. Ak to tak nie je, často ste uviaznutí v aplikácii, ktorá počas jazdy neustále vyžaduje pripojenie na internet, aby mohla načítať časti mapy. Samozrejme, ten druhý rýchlo skončí v práci, ak použijete balík mobilných dát. Maps.Me je závan čerstvého vzduchu v oboch ohľadoch. Je to zadarmo a funguje to skvele aj v režime offline. Ak sa samozrejme ubezpečíte, že mapa alebo jej časti, ktoré sa chystáte navigovať, sú stiahnuté doma cez tamojšie širokopásmové WiFi pripojenie. Po nainštalovaní aplikácie je preto dôležité s ňou začať.

Predpokladáme verziu pre iOS, ale v Androide to všetko funguje viac-menej rovnako. Spustite Mapy. Ja, klepnite na tlačidlo s tromi pomlčkami a potom klepnite na Stiahnuté mapy. Klepnite na odkaz Stiahnuté mapy a klepnite na tlačidlo stiahnutia pre krajinu alebo (čiastočnú) mapu, ktorú chcete stiahnuť. Hodí sa na dovolenku a šetrí miesto, pokiaľ ide o úložný priestor. Nakoniec si musíte stiahnuť iba mapy alebo časti mapy, ktoré skutočne potrebujete. Mapy sú dostupné takmer z každej predstaviteľnej krajiny. Keď dostanete kartu, zábava môže začať.

Navigovať

Ak chcete naplánovať trasu, klepnite najskôr na ďalekohľad na paneli nástrojov. Teraz vidíte - veľmi šikovný - celú sériu tlačidiel s možnými zaujímavými adresami v tejto oblasti. Myslite na reštaurácie, atrakcie a ďalšie. Môžete si dokonca rezervovať hotel priamo alebo miestneho sprievodcu. Tento spôsob hľadania cieľa je ideálny, ak ešte nepoznáte okolie svojej (dovolenkovej) polohy. Samozrejme je tiež možné navigovať na adresu obvyklým spôsobom. Klepnite na zväčšovacie sklo. Potom zadajte názov ulice, číslo domu a mesto. Výsledky vyhľadávania sa zobrazia naživo v dolnej časti obrazovky. Klepnite na správnu adresu a potom na otvorený panel Trasa do.

Predvolene sa trasa počíta pre jazdu. Na želanie je tiež možné zvoliť si z alternatívnych spôsobov dopravy: pešia, cyklistická, verejná doprava alebo taxi. Všetko veľmi flexibilné. Možnosti verejnej dopravy sú obzvlášť pekné, ale zatiaľ nefungujú na celom svete. V tomto príklade predpokladáme cestu autom. Klepnite na Začať spustiť navigáciu. Zobrazenie mapy je nádherné a veľmi použiteľné. Ak chcete počas jazdy dostávať dopravné informácie - dokonca zadarmo -, klepnite v navigačnom režime na tlačidlo s tromi riadkami v dolnej časti obrazovky a potom klepnite na semafor. Len jazdiť!

Môžete tiež zmeniť jazyk hovorených pokynov podľa svojho vkusu. Ak to chcete urobiť, najskôr ukončite režim navigácie a klepnite na tlačidlo s tromi lištami. Klepnite na nastavenie a potom ďalej Hovorený jazyk. Skrz Ostatné získate prístup k takmer každému možnému jazyku. V systéme iOS bude možno potrebné prejsť do aplikácie Nastavenia pod Všeobecné, Prístupnosť a Reč možnosti Vysloviť výber a Hovorte na obrazovke zapnúť. Skrz Voliť potom si môžete stiahnuť aj vylepšené hlasy. Zaberajú viac úložného priestoru, ale - v skutočnosti - znejú oveľa lepšie.