Ako

Jednoducho skontrolujte, či váš počítač dokáže spustiť túto jednu hru

Preteky v procesorovej sile spred asi desiatich rokov už v roku 2014 neexistujú, otázkou však stále zostáva, či tá skvelá nová hra pobeží na počítači, ktorý ste si kúpili pred rokom alebo dvoma. Našťastie sú dohady minulosťou.

Na internete existuje služba, ktorá vytvorila databázu systémových požiadaviek takmer všetkých moderných (aj menej moderných) hier a dokáže ju porovnať so systémom, na ktorom chcete hru spustiť. Analýzu spustíte na stránke http://www.systemrequirementslab.com/cyri. Potom do textového poľa zadajte názov hry, ktorú si chcete kúpiť, a kliknite na ikonu Môžete to spustiť? Na ilustráciu si vezmime Sims 4, pomerne novú hru s významnými systémovými požiadavkami.

Zadajte názov hry, ktorú chcete kúpiť / hrať.

Nakonfigurujte objavovanie

Potom sa vás opýta, ako môže prebiehať detekcia. Najjednoduchšia možnosť je Automatická detekcia, pomocou ktorého webová stránka prehľadáva váš systém. Používa sa na to Java, čo je v poriadku, ale niektorým sa to z bezpečnostných dôvodov nepáči. Môžete sa tiež rozhodnúť Aplikácia pre počítač najskôr si však musíte stiahnuť softvér. Vyberáte si? Zobraziť požiadavky, potom môžete vykonať hodnotenie sami. Vyberáme Automatická detekcia. kliknite na Štart.

Určte, ako chcete vykonať detekciu.

Vykonajte detekciu

Akonáhle nastúpite Štart Po kliknutí sa spustí detekcia, najskôr však musíte hore označiť, že web má prístup do vášho systému, inak nebude možné nič skenovať. Hneď ako to urobíte, uvidíte výsledok po minúte skenovania. Ako vidíte, v našom prípade môžeme spustiť The Sims 4, ale náš systém zatiaľ nefunguje optimálne. Podľa toho by sme podľa toho mali nainštalovať lepšiu grafickú kartu.

A za chvíľu budete vedieť, či môžete hru spustiť a prečo (nie).

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found